A. Dulkys: situacija ligoninėse stabilizuojasi, tačiau COVID-19 atvejų kreivė dar augs

Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys sako, kad situacija šalies ligoninėse dėl koronaviruso pandemijos stabilizuojasi, tačiau COVID-19 atvejų kreivė dar augs dėl plintančios omikron atmainos.

„Kai kalba eina apie reanimacijas, apie ligonines, čia mes turime sąlyginį stabilizavimąsi, netgi šiek tiek sumažėjimo tendencijas“, – nacionaliniam transliuotojui LRT pirmadienį sakė A. Dulkys.

Pasak jo, pernai, kai Vyriausybė paskelbė spręsianti dėl karantino įvedimo užimtų COVID-19 reanimacijos lovų skaičiui pasiekus 240, tokių lovų buvo užimta apie 140-150.

Tuo tarpu dabar reanimacijos lovų užimtumas svyruoja tarp 80 ir 90, sakė ministras.

„Tai rodo, kad skiepijimasis labai gerai saugo nuo sunkių ligos formų ir nuo mirties“, – teigė A. Dulkys.

Šiuo metu reanimacijoje gydomi 84 COVID-19 pacientai, rodo Statistikos departamento duomenys.

Vis dėlto sveikatos apsaugos ministras perspėjo, kad plintant omikron atmainai Lietuva dar nėra pasiekusi susirgimų piko, nes šis koronaviruso variantas dominuoja tik Kauno, Vilniaus bei Klaipėdos regionuose.

Dar nežinome priešo, su kuriuo susiduriame.

„Dar nežinome priešo, su kuriuo susiduriame“, – tvirtino ministras.

„Artimiausias 1-2 savaites turėsime augimą“, – pridūrė jis.

A. Dulkys dar kartą patvirtino, kad Vyriausybė nesiruošia naikinti galimybių paso, nors diskutuos apie jo turinį.

„Šiandien jokių sprendimų dėl galimybių paso panaikinimo nėra ir tikrai nei šią, nei kitą savaitę jų negalėtų būti, nes jis veikia“, – kalbėjo Sveikatos apsaugos ministerijos vadovas.

Jo teigimu, specialistai taip pat analizuoja informaciją apie galimą skiepijiamą ketvirta vakcinos nuo koronaviruso doze, tačiau, anot ministro, diskusijos apie tai Lietuvoje dar per ankstyvos.

„Panašu, kad jau kovo mėnesį bus pradėtos tiekti šalims narėms vakcinos, adaptuotos omikron atmainai. Lietuvoje trečia doze dar ne visi pasiskiepiję, tad klausimas kiek per ankstyvas“, – sakė A. Dulkys.

Statistikos departamento duomenimis, sustiprinančiąją vakcinos dozę šiuo metu yra gavę 813 šalies gyventojų.NAUJAUSI KOMENTARAI

X

X portretas
Tu ar kanors supranti apie medisina asile

solo

solo portretas
Lietuvoje trečia doze dar ne visi pasiskiepiję, tad klausimas kiek per ankstyvas“, – sakė A. Dulkys. Statistikos departamento duomenimis, sustiprinančiąją vakcinos dozę šiuo metu yra gavę 813 šalies gyventojų. Tikrai ne visi gavo 3 dozę...

solo

solo portretas
Aiškiaregi, gal jau žinai, kada pagaliau viskas baigsis ? Norim žinoti.
VISI KOMENTARAI 13
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių