A. Dulkys: imunitetą koronavirusui jau turi beveik 17 proc. gyventojų

Imunitetą koronavirusui (COVID-19) jau turi beveik 17 proc. šalies gyventojų, sako sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys.

„Jei pažiūrėtume į Lietuvos imunizacijos procentą, jis jau siekia beveik 17 proc., pirma doze vakcinuota beveik 7,5 proc. gyventojų, antra doze – 3 proc., turintys antikūnų – 1 proc., ir persirgusieji – 5 proc., taip kad 17 proc. mūsų gyventojų jau turi imunizaciją“, – antradienį interviu Lietuvos radijui sakė A. Dulkys.

Ministras taip pat atmeta kritiką, kad vakcinacijos procesas vyksta per lėtai, kaupiasi vakcinos likučiai. A. Dulkio duomenimis, yra sunaudota per 90 proc. gautos vakcinos, o nepanaudotos vakcinos skaičius išauga gavus naujas siuntas.

„Sunaudota yra virš 90 proc. vakcinos, jei vakar rytą pasitikom su 328 tūkst. vakcinų dozių, visos jos buvo paskirstytos, centriniuose sandėliuose nieko nebuvo. Vakar pas mus atvyko papildoma vakcinų dozė, šiandien atvyks dar  „AstraZenecos“ virš 30 tūkst., jeigu šiandien dieną kas nors užmestų akį į atvirus duomenis, kuriuos mes teikiam, vėl pamatys kažkokį likutį bet vakcinos turi iškeliauti po savo darbo vietas“, – kalbėjo ministras.

Paskutiniais pirmadienį skelbtais Statistikos departamento duomenimis, šiuo metu Lietuvoje viena arba dviem vakcinos dozėms paskiepyta 210 tūkst., arba 7,5 proc., Lietuvos gyventojų. Paskiepyta beveik trečdalis (apie 31 proc.) gyventojų, vyresnių nei 80 metų.

COVID-19 vakcinos atsisakę gyventojai turės galimybę persigalvoti ir pasiskiepyti vėliau

A. Dulkys atkreipia dėmesį, kad visiems COVID-19  vakcinos atsisakiusiems gyventojams bus sudaryta galimybė nuo koronaviruso pasiskiepyti vėliau.

„Žmonės vėliau vėl galės skiepytis, nes pas mus dabar nėra jokios nustatytos tvarkos, kad jeigu tu vieną kartą atsisakei, jau nebegalėsi būti paskiepytas“, – LRT radijui teigė A. Dulkys.

Žmonės vėliau vėl galės skiepytis, nes pas mus dabar nėra jokios nustatytos tvarkos, kad jeigu tu vieną kartą atsisakei, jau nebegalėsi būti paskiepytas.

Ministras akcentuoja, kad vienoje prioritetinėje grupėje paskiepijus visus norinčius yra pradedama skiepyti kita gyventojų grupė pagal prioritetų eilę, siekiant, jog vakcinacijos procesas neužsilaikytų.

„Tiesiog pagal mūsų tvarką vakcinavimo centrai, kai jie apklausia tuos sąrašus, kurie buvo numatyti, ir jeigu jau neatsiliepia, jie juda į prioritetinę kitą grupę ir tada joje vakcinuoja, jeigu joje neatsiliepia, tada dar į kitą ir taip iki sąrašo pabaigos“, – paaiškino A. Dulkys.

„Taip kad yra gyvas judėjimas, nes dėl to tikrai nesiruošiame užlaikyti vakcinų ar proceso. O tie, kurie suabejojo, tai galės sugrįžti į procesą vėliau“, – pridūrė jis.

SAM duomenimis, efektyviausiai paskirtas vakcinos dozes sunaudoja Alytaus miesto, Anykščių rajono, Birštono, Biržų, Jurbarko, Kaišiadorių, Kauno, Kelmės, Kretingos, Molėtų rajonų, Neringos, Pakruojo rajono, Pasvalio., Rokiškio, Šiaulių, Šilalės, Utenos ir Zarasų rajonų savivaldybės.

Šalyje naudojamos trys Europos vaistų agentūros (EVA) patvirtintos COVID-19 vakcinos: „Pfizer“ ir „BioNTech“, ir „Moderna“ bei „AstraZeneca“.NAUJAUSI KOMENTARAI

čempionas ,

čempionas , portretas
panagriniekimę tiesa išsakyta šito pono statitinio kur mergaitė pirmininkė tempesi pas pona nauseda kad tas imtu ir tvirtintu šito ministro ateiimo atvesto nudžiuginimui ponas sveikatos ministras o kad rėžė kalbomomis prezidentui, sakydamas kokius dydžiulius planus turintis omeni ir jau surašytus 130 punktu, pas tamsta juk odiniame poltferi viduja jau guli tik reikia imti ir išdėstyti, liaudžiai, taip kad patikėjo kaip kas kad net dabartiniu metu nuo tokiu ministro punktu galva susisuko, apsvaigino savo citatomis kašpirovskio drimblius vakaro serijalo migdomi lašai net kaip kuire pravirko o ašaru sluoksniai upeliais teleškeno, taip va ir dabar nuo tos nesamoniu užsėtos coronos jau metai laiko kaip ašaras lieja ir dar galo nesimato, 130 punktu lašaliniu varvinimo metodu, ceremonijos ir dulskio čiūlbėjimo pasekmiu sekiai, tesesi ,

Tie

Tie portretas
Kiek prasirgusiu kietuvoje niekas nezino nes bijo prisipaZinti del puolimo is valdzios puses taigi kiek zmoniu prasirgo niekas nezino teisus buvo vokietijos profesorius sakydamas kol neprasirgs 60 proc gyventoju tol jokie skiepai nepades o prasirge tiri nebijoti susidurti su virusu nes kitaip jie praras imuniteta tam virusui kaip yra ir su gripo virusu

Klaustukas

Klaustukas portretas
Ministre - žengte marš į medicinos studijų suolą...Ar Tamsta suvokiate, apie ką kalbate? Cit.:"..„Jei pažiūrėtume į Lietuvos imunizacijos procentą, jis jau siekia beveik 17 proc., pirma doze vakcinuota beveik 7,5 proc. gyventojų, antra doze – 3 proc., turintys antikūnų – 1 proc., ir persirgusieji – 5 proc., taip kad 17 proc. mūsų gyventojų jau turi imunizaciją“, – antradienį interviu Lietuvos radijui sakė A.Dulkys." Ar suvokiate, ko siekiama procesu, kurį vadinate "IMUNIZACIJA"? Kas pagal Tamstos suvokimą yra yra imunizacija, kas yra vakcinacija, ką bendro su imunitetu turi antikūnai su vakcinacija, ką bendro turi imunizacija po vakcinacijos ir pasveikus...Drąsiai tvirtinu, kad viena didžiausių bėdų pandeminėje Lietuvoje yra Sveikatos apsaugos ministro paskyrimas.
VISI KOMENTARAI 4
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių