A. Dulkys: greitieji antigenų testai yra mažiausiai patikima priemonė

Nepaisant to, kad praėjusią savaitę prezidentas Gitanas Nausėda išsakė reikalavimą į galimybių paso kriterijus įtraukti greitąjį antigenų testą, sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys sako, kad sprendimas šiuo klausimu Vyriausybėje dar nėra priimtas. Apskritai, ministras pažymi, kad, jo nuomone, antigeno testai yra mažiausiai patikima pandemijos valdymo priemonė.

„Žiūrime, kad greitieji antigenų testai yra mažiausiai patikima priemonė, kurią mes naudojame. Kaip ir minėjau, prieš atostogas mes išdalinome vaikams tuos greituosius antigenų testus. Gali būti, kad ir ateityje tai darysime, tačiau kai kurios šalys apskritai atsisako bet kokių testų, nes, kaip matote, omikron atžvilgiu reikia keisti tą taktiką“, – pirmadienį Vyriausybėje atsakinėdamas į žurnalistų klausimus sakė A. Dulkys.

ELTA primena, kad G. Nausėda praėjusį antradienį tvirtino neatmetąs idėjos kreiptis į Konstitucinį Teismą dėl galimybių paso 12–15 metų vaikams, jeigu Vyriausybė neatsižvelgs į jo siūlymą pakeisti šio dokumento išdavimo tvarką.

„Mes kreipsimės į Konstitucinį Teismą, jeigu galimybių paso situacija liks tokia, kokia ji yra dabar“, – „Žinių radijui“ antradienį sakė G. Nausėda.

Šalies vadovas sako praėjusį pirmadienį darbo susitikime su premjere Ingrida Šimonyte jai pasiūlęs į galimybių paso kriterijus įtraukti ir neigiamą greitąjį antigeno testą.

„Susitikęs su premjere aš pasiūliau štai kokį sprendimą: Vyriausybė savo artimiausiame posėdyje galėtų įtraukti, kaip vieną iš galimybių paso gavimo sąlygų, greitąjį antigeno testą“, – aiškino G. Nausėda.

„Jeigu tai nebus padaryta, kreipsiuosi į Konstitucinį Teismą, kvestionuodamas galimybių paso 12–15 metų vaikams atitikimą Konstitucijai“, – pabrėžė jis.

Prezidento vertinimu, šiuo metu prieiga prie galimybių pasui tinkamų PGR tyrimų yra ganėtinai komplikuota, todėl pasikeitusi tvarka, jo nuomone, leistų supaprastinti galimybių paso gavimo tvarką.

Vis tik ministrė pirmininkė I. Šimonytė sakė praėjusį pirmadienį vykusiame darbo susitikime su prezidentu G. Nausėda jokio šalies vadovo ultimatumo dėl galimybių paso vaikams neišgirdusi.

„Esu šiek tiek sutrikusi, kadangi pirmadienį kalbėjome su prezidentu apie galimybių pasą vaikams. Jokių ultimatumų Vyriausybei išsakyta nebuvo“, – praėjusį trečiadienį po Vyriausybės posėdžio vykusioje spaudos konferencijoje kalbėjo I. Šimonytė.

Vyriausybės vadovė prognozuoja, kad testų prieinamumas artimiausiu metu išliks iššūkiu dėl naujų COVID-19 atvejų augimo.

„Akivaizdu, kad greičiausiai tai bus sudėtinga padaryti kurį laiką, kadangi matome, kad atvejų skaičius kyla dėl omikron atmainos“, – mano ministrė pirmininkė, kartu pridurdama, kad prezidento pasiūlymas į galimybių paso kriterijus įtraukti antigenų testą testavimo prieinamumo problemos nesprendžia.

„Tai yra reali praktinė problema. Tiek, kad papildymas antigenų testu tos problemos nesprendžia, nes vis tiek reikės registruotis į mobilųjį punktą“, – aiškino I. Šimonytė.NAUJAUSI KOMENTARAI

jooo

jooo portretas
Jam tik svarbu priversti visus skiepytis po daugybe kartu, atlikineti ant zmoniu bandymus-eksperimentus, o ne pandemija valdyti. Aplink dazniausiai serga lengvai, lyg butu paprastas persalimas, taip anksciau net i darba eidavom, dabar daro dirbtine tragedija.

Cha cha

Cha cha portretas
Jau patys susivėlė befantazuodami kas yra kas.Kažkoks buhalteris žino,ko nežino dar jokie mokslininkai.Kas dieną vis kitaip.spjaunu ant visų testų ,pasu ir kitų nesąmonių.Nes kaip sirgo,taip ir serga ,kam skirta sunkiai,kam skirta - mirtinai.Ka čia jie nori pasiekti ,sustabdyti ? Nupušo kvailių komanda

Jo jo

Jo jo portretas
labjausiai patikimas yra PIŠpasis
VISI KOMENTARAI 11
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių