A. Dulkys apie sprendimus dėl privalomo skiepijimo: šiandien dar nespėjame

Sprendimas dėl privalomo skiepijimo kai kuriems darbuotojams trečiadienį teikiamas nebus, dėl jo ministrai gali tartis kitą pirmadienį, sako sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys.

„Panašu, kad mes šiandieną dar nespėjame. Penktadienį paskelbėme viešai projektą, gavome pirmadienį, antradienį nemažai įvairių pasiūlymų, diskusijų, tai komanda tebedirba. Gali būti, kad pradžiai dar, matyt, aptarsime pirmadienį neformaliame ministrų kabinete“, – prieš Vyriausybės posėdį trečiadienį žurnalistams sakė ministras.

Tuo metu premjerės patarėja sveikatos klausimais Živilė Gudlevičienė tvirtino, kad esminės diskusijos svarstant privalomus skiepus kyla dėl to, kurioms profesijoms reikalavimą taikyti.

„Dėl tų profesijų ir nesutariama (...), ar pradėti tik nuo medikų bendruomenės ir slaugos, globos namų, ar įtraukti ir mokytojus, kitas profesijas, kurios irgi turi kontaktines veiklas, viruso plitimas visoje bendruomenėje yra didelis, jei žiūrėsime į mokinius ir mokytojus, ar apsiriboti tik ties viena grupe“, – sakė ji.

Siekiant stabdyti koronaviruso plitimą siūloma nuo vasario vidurio įvesti privalomą vakcinaciją dirbantiesiems sveikatos, švietimo, socialiniame, viešojo administravimo sektoriuose, taip pat kariuomenėje.

Sveikatos apsaugos ministerijos registruotos pataisos numato, kad šalyje dėl užkrečiamosios ligos paskelbus ekstremaliąją padėtį arba karantiną minėtų sektorių darbuotojams būtų leidžiama dirbti, tik jei jie bus pasiskiepiję ar įgiję imunitetą persirgus.

Išimtis būtų taikoma tik negalintiesiems pasiskiepyti dėl medicininių priežasčių.

Siūloma, kad toks reguliavimas įsigaliotų nuo vasario 14 dienos.

Jei darbo pobūdis leidžia, neskiepytiems darbuotojams turėtų būti skiriamas nuotolinis darbas, jei ne – perkeliamas toje pačioje darbovietėje į kitą darbą, kurį galima dirbti nepasiskiepijus, o jeigu nė vienos iš tokių galimybių nėra – nušalinamas nuo darbo nemokant darbo užmokesčio.

Pagal projektą, praėjus trims mėnesiams nuo nušalinimo pradžios darbdavys turės teisę nutraukti darbo sutartį be įspėjimo ir nemokėti išeitinės išmokos.NAUJAUSI KOMENTARAI

R

R portretas
Dar mazai sitas brudas pidare,pagaut ir pati suskiepint

Karma

Karma portretas
Buhalteris pasakoja apie vakcinas. Nagi nagi...

Lauris

Lauris portretas
Tu apdulkejes besmegeni isiplauk smegenine savo su šudo marmalu
VISI KOMENTARAI 7
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių