A. Dulkys apie galimus suvaržymus rudenį: karantinas yra mano nemėgstamiausias žodis

 • Teksto dydis:

Koronavirusas Lietuvoje aprimo, bet nesitraukia – sergamumas jau dabar šiek tiek šoktelėjo. Šiuo metu Europoje plinta ir dvi naujos užkrečiamesnės omikron atmainos. Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) sako – dabar esame budėjimo rėžime ir privaloma ruoštis rudeniui, tad dalis gyventojų netrukus bus pakviesti pasiskiepyti ketvirtąja vakcinos doze, praneša LNK.

Šį kartą ir vasara nepadeda. Antakalnio poliklinikos medikai sako tikėjosi, kad prasidėjus šiltajam sezonui COVID-19 galėsime pamiršti.

„Mes tikėjomės, kad atėjus vasarai tie srautai sumažės, bet iš tikrųjų tendencija išlieka tokia, kad tie srautai nemažėja. Turime ir antrą kartą susirgusių, trečią kartą pavieniai atvejai yra, bet jie reti“, – teigė Antakalnio poliklinikos direktoriaus pavaduotoja medicinai Raimonda Kungytė.

Į polikliniką atvyksta karščiuojantys, jaučiantys kitus peršalimui būdingus simptomus. Tokiems pacientams atliekami testai ir deja apie 80 proc. iš čia patikrintų – teigiami.

„Turime sudarę sąlygas priimti tik karščiuojančius pacientus. Jiems atliekami visi reikalingi tyrimai – tiek rentgenas, tiek laboratoriniai kraujo tyrimai. Jeigu yra indikacijų, gydytojas paskiria greitąjį antigeno testą“, – sakė R. Kungytė.

Labai tikėtina, kad rudenį turėsime augantį sergamumą.

Praėjusią parą koronaviruso infekcija patvirtinta 322-iems žmonėms, o lygiai prieš metus turėjome tik 28 atvejus. Visgi SAM ramina ir sako, dabar užsikrėtimų augimas – nežymus, susirgimai nėra sunkūs, o hospitalizacijos skaičius išlieka stabilus, tačiau rudenį situacija gali keistis.

„Labai tikėtina, kad rudenį turėsime augantį sergamumą“, – tvirtino sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys.

Neramina ir tai, kad Europoje plinta dvi naujos užkrečiamesnės omikron atmainos, kurios sugeba lengviau apeiti po vakcinacijos susidariusį imunitetą.

„Dėl plintančio omikron potipio BA.4, BA.5 šiek tiek matomas didėjantis sergamumas Portugalijoje, kai kuriose kitose šalyse, nes šiai atmainai būdingas kiek greitesnis plitimas, tačiau nėra duomenų, kad ji sukeltų sunkesnes ligos formas“, – kalbėjo vyriausioji šalies epidemiologė Loreta Ašoklienė.

Ministerija sako, šiuo metu – budėjimo režimas, o rudeniui būtina ruoštis. Pasiskiepyti turėtų ir tie, kurie iki šiol to nepadarė, tokių – net 20 proc. 

Visas LNK reportažas – vaizdo įrašas:

„Pakankamai vaizdinga yra patirtis su perteklinėmis mirtimis, dėl ko turėtų tas likęs 20 proc. įsivertinti“, – komentavo sveikatos apsaugos viceministrė Aušra Bilotienė-Motiejūnienė.

Netrukus dalis gyventojų bus pakviesti pasiskiepyti ketvirtąja vakcinos doze.

„Sudaroma galimybė 80+ amžiaus grupės asmenims vakcinuotis“, – teigė A. Bilotienė-Motiejūnienė.

Šiuo metu ketvirtąja vakcinos doze gydytojų sprendimu skiepijami tik patys pažeidžiamiausi, turintys problemų dėl imuniteto. Visgi kalbant apie ketvirtąjį skiepą galime sulaukti ir visuotinės vakcinacijos.

„Ar bus kvietimas visiems tai daryti (skiepytis – aut. past.), šiandien dar pasakyti negalime. Yra dar daromi tyrimai ir tikimės Europos vaistų agentūros horizontalių rekomendacijų“, – tvirtino A. Dulkys.

Rudenį Lietuvą pasieks ir adaptuotos vakcinos, o kol kas SAM žada, kad bent jau šią vasarą jokių ribojimų nebus. Kaip rudenį – nežinia.

„Aš manau, kad tokių staigmenų, kokias turėjome, jau nebeatneš“, – kalbėjo praeivė.

Jeigu kiltų grėsmė, įsijungtų visi turimi mechanizmai – grįžtų mobilūs punktai, testavimas, kaip rekomendacija būtų grąžinamos ir kaukės, tačiau karantinas – mažai tikėtinas.

A. Dulkys: svarbiausia, kad nebebūtų naujos atmainos

„Mes jau šiek tiek pažįstame tą virusą. Dar pasikartosiu, virusai nepaliko mūsų pasaulio, jie yra šalia. Klausimas, ar mes išmokome su tuo gyventi, ar ne. Panašu, kad bus tam tikri ciklai. Praėjusią vasarą ir birželį, ir liepą atrodė, kad viskas jau atslūgo, bet rugpjūtį sergamumas vėl padidėjo. Panašios tendencijos yra ir dabar, tik klausimas, kaip mes tam rudeniui esame pasiruošę. Visi norime, kad išliktų kontaktinis mokymas, ugdymas, socialinis gyvenimas, todėl komanda darbuojasi, žiūrime, kad toliau veiktų visi mūsų testavimo algoritmai, kad turėtume testų ir, jeigu reikėtų, įstaigos vėl galėtų pradėti naudoti visus tuos metodus (...) reikia būti budėjimo režime“, – kalbėjo A. Dulkys.

Sveikatos ministras teigė pastebėjęs koronaviruso cikliškumą, tačiau svarbiausia, anot jo, kad nebebūtų naujos viruso atmainos.

„Būtent praėjusią vasarą mes išgirdome tą mums nepatogią žinią. Truputėlį nerimo yra, kaip tas ciklas kartosis. Sergamumas didėja, bet labai norėtųsi, kad nebebūtų tos naujos atmainos. Dominuoja omikronas, kai kur dar ir deltos yra. omikronas turi dar ir savo potemių, ar kaip čia jas pavadinti, bet visa laimė, kad šiuo metu dar tikrai neturime naujos atmainos. Jeigu neturėsime naujų atmainų, pasiskiepys tie žmonės, kurie dar pirmine schema nėra pasiskiepiję, jeigu visi laikysimės higienos reikalavimų, jeigu esant blogai jausenai nebūsime susibūrimuose, tai tada visą tą situaciją ir suvaldysime“, – kalbėjo A. Dulkys.

Visas LNK reportažas – vaizdo įraše:

„Ar reikės visiems ketvirtosios dozės – galutinio atsakymo nėra. Labai tikėtina, kad galbūt, tačiau jau dabar Lietuvoje mes rekomenduojame ketvirtą sustiprinančią dozę žmonėms, kurie turi problemų su imunine sistema. Gydytojai tokius atvejus žino geriausiai ir pataria“, – pasikartojo A. Dulkys.

Karantinas yra pats nemėgstamiausias mano žodis.

Lietuva pasiruošusi suvaldyti kitą pandemijos bangą, jeigu tokia bus, tačiau prisidėti turi ir kiekvienas Lietuvos gyventojas.

„Karantinas yra pats nemėgstamiausias mano žodis ir tikrai norėtųsi, kad jo nebūtų nei mūsų žodyne, nei mūsų gyvenime. Turime keletą dedamųjų – stiprią imunizacijos sieną, kurią mūsų žmonės padėjo skiepydamiesi sukurti, valstybė turi pasirūpinusi vakcinų, turime testavimo algoritmus, dar pridėkime žmonių sąmoningas pastangas dėvėti medicinines kaukes, laikytis higienos. Manau, kad mūsų rankose yra užmiršti, kas tai yra karantinas ir paversti visa tai istorija“, – kalbėjo sveikatos apsaugos ministras.NAUJAUSI KOMENTARAI

GedasEsu

GedasEsu portretas
Karantina susikiškite sau i b*****y krc asilu kompanija pusgalvei rimts kitu ligu nebėr išgaravo uždarinės po kelis savaites darbe ir namuose sedėt kur randat tokius padlus

Karolina Vilnius

Karolina Vilnius portretas
Dulky vienu žodžiu užlenkti :D Tu debilu debilas su korona apaišikes gyveni tik su karantinu keiskime seimūnus vat reikia užtad nebebalsuoti už juos visus

Karolina Vilnius

Karolina Vilnius portretas
Jai vėl bus karantinas būsime vėl uždaryti namie niekur nekeliauti darbe irgi kaip šuniukai ! Tada verčiau pasikarti !!! Atsibodote su uždarymais juodai jau bus 4m.kur jūsų pažadai nebebus klounai visi iki vieno melagiai urodai ! Dulky užsičiaupk melagiena tu ! Dulkinate žmonėms smeginėles ne nebebus o bus kvailių šutvė paskutinė ! Juogdariai kitų gripų nebėra peršalimai gerklės ir ttt ! Juokingi jūs cha cha melagių šutvelę
VISI KOMENTARAI 75
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių