Daugiau kaip pusė naujų koronaviruso atvejų Lietuvoje siejami su židiniais

 • Teksto dydis:

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) informuoja, kad per praėjusią parą Lietuvoje patvirtinti 99 koronavirusinės infekcijos (COVID-19) atvejai. 49 iš jų registruoti Šiaulių, 31 Vilniaus, 12 Kauno, penki Panevėžio ir po vieną Klaipėdos bei Marijampolės apskrityse.

Po kontakto su sergančiaisiais, epidemiologų vertinimu, užsikrėtė 78 asmenys. Septyniolika asmenų užsikrėtimo aplinkybių specialistams nustatyti nepavyko. Be to, per praėjusią parą registruoti keturi įvežtiniai atvejai: iš Estijos, Ukrainos, Italijos ir Didžiosios Britanijos.

57 atvejai siejami su židiniais.

30 koronaviruso atvejų patvirtinti Radviliškio ligoninėje. Koronavirusas patvirtintas 27 pacientams (24 Slaugos ir palaikomojo gydymo skyriaus ir po vieną Chirurgijos, Traumatologijos ir Vidaus ligų skyrių) ir trims darbuotojams. Iš viso Radviliškio ligoninėje, šeštadienio ryto duomenimis, yra patvirtinti 38 COVID-19 ligos atvejai, iš kurių 28 yra pacientai ir dešimt darbuotojų.

Šeši atvejai Šiauliuose siejami su susirgimais viename prekybos centre. Iš viso registruota keturiolika susijusių atvejų, įskaitant patvirtintus penktadienį.

30 koronaviruso atvejų patvirtinti Radviliškio ligoninėje. Koronavirusas patvirtintas 27 pacientams ir trims darbuotojams.

Dar keturi atvejai Šiaulių apskrityje siejami su protrūkiu Šiaulių teisėsaugos įstaigose. Tai antriniai kontaktai, t. y. asmenys nėra teisėsaugos įstaigų darbuotojai. Iš viso registruota vienuolika susijusių atvejų.

Taip pat vienas atvejis Šiaulių apskrityje siejamas su židiniu siuvimo įmonėje. Asmuo nėra darbuotojas. Iš viso registruoti 47 susiję COVID-19 ligos atvejai.

Trys atvejai Raseiniuose siejami su židiniu Raseinių policijoje. Asmenys nėra darbuotojai. Iš viso su židiniu šiuo metu siejama 30 koronavirusinės infekcijos atvejų.

Dar vienas atvejis Raseiniuose siejamas su susirgimais Raseinių ligoninėje. Asmuo yra medikas. Iš viso registruoti devyni susiję atvejai. NVSC specialistai, atlikę neplaninius patikrinimus Raseinių ligoninėje, infekcijų kontrolės pažeidimų nenustatė. Specialistų teigimu, darbas organizuotas laikantis reikalavimų, infekcijų kontrolė užtikrinama.

Vilniuje penktadienį registruoti trys atvejai siejami su ledo ritulio treniruote ir varžybomis. Iš viso, šiuo metu turimais duomenimis, registruoti aštuoni su židiniu susiję atvejai. Pirmojo asmens užsikrėtimo aplinkybės nenustatytos.

Du atvejai, Vilniaus apskrityje nustatyti vakarykštę parą, siejami su mokėjimų apdorojimus vykdančia įmone. Iš viso registruoti 7 COVID-19 ligos atvejai. Pirmojo asmens užsikrėtimo aplinkybės nenustatytos.

Dar du atvejai siejami su židiniu Vilniaus Gabijos progimnazijoje. Vienas iš asmenų yra mokinys, kuris dėl turėto sąlyčio jau buvo izoliacijoje, tad daugiau kontaktų nenustatyta, kitas – vieno iš mokinių šeimos narys. Vertinama, kad iš viso su protrūkiu siejamas 21 koronavirusinės infekcijos atvejis.

Vilniuje vakarykštę parą patvirtintas vienas atvejis, siejamas su šeimos švente. Vertinama, kad iš viso su židiniu yra susiję dešimt atvejų.

Dar vienas atvejis, registruotas Vilniuje, susijęs su židiniu S. Stanevičiaus progimnazijoje. Asmuo nėra darbuotojas, tai - antrinis kontaktas. Iš viso siejami 3 COVID-19 ligos atvejai.

Taip pat vienas atvejis siejamas su židiniu transporto įmonėje Elektrėnuose (iš viso penki atvejai) ir logistikos įmonėje Vilniuje (iš viso trys atvejai). Asmenys nėra darbuotojai.

Dar vienas atvejis Vilniuje siejamas su užsikrėtimais sporto klube. Tai antrinis atvejis, t. y. asmuo užsikrėtė nuo sporto klube buvusio žmogaus. Tai trečiasis susijęs koronaviruso atvejis.

Be to, dar vienas Vilniuje registruotas atvejis siejamas su židiniu inžinerinių paslaugų įmonėje. Tai trečiasis susijęs užsikrėtimo atvejis.

Dar 21 asmuo, epidemiologų vertinimu, užsikrėtė po kontakto su asmenimis, kuriems patvirtintas koronavirusas, tačiau atvejai, šiuo metu turimais duomenimis, nepriskiriami infekcijos židiniams.

Du iš šių asmenų lanko Šiaulių lopšelius-darželius „Bitė" ir „Trys nykštukai". Atitinkamai izoliuota 17 ir 23 asmenys, t. y. vaikai ir darbuotojai.

Dar vienas iš šių asmenų, kurie užsikrėtė po kontakto, yra Šiaulių lopšelio-darželio „Kregždutė" darbuotojas. Kontaktiniai asmenys nustatinėjami, epidemiologinis tyrimas tęsiamas.

Taip pat vienas iš šių asmenų yra Grigiškių „Šviesos“ gimnazijos mokinys. Šiuo metu turimais duomenimis, izoliuoti 31 sąlytį turėję bendraklasiai ir mokytojai.

Šiuo metu epidemiologams dar nepavyko nustatyti, kaip užsikrėtė septyniolika asmenų. Epidemiologinių tyrimų metu nustatyta, kad asmenys išvykę į užsienį nebuvo, su patvirtintais COVID-19 atvejais nebendravo.

Specialistai nagrinėja šių užsikrėtusiųjų maršrutus, tad statistika dar gali keistis, jei būtų rastos sąsajos tarp atskirų atvejų.

Atkreiptinas dėmesys, kad vienas iš šių asmenų yra Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikos darbuotojas (medikas). Rekomenduota profilaktiškai ištirti visus Neurologijos skyriaus darbuotojus.

Taip pat vienas iš asmenų, kurių užsikrėtimo aplinkybės nenustatytos, yra Kauno K. Griniaus progimnazijos mokinys. Kontaktiniai asmenys nustatinėjami, epidemiologinis tyrimas tęsiamas.

Be to, vienas iš šių asmenų yra Kėdainių J. Paukštelio progimnazijos mokytojas. Kontaktai nustatinėjami, epidemiologinis tyrimas tęsiamas.

NVSC informuoja, kad Lietuvoje iš viso patvirtinti 3664 COVID-19 ligos atvejai, tebeserga 1363 asmenys, 2197 – pasveiko.NAUJAUSI KOMENTARAI

Andželai

Andželai portretas
Tą Vido virusą pavadink gripu ir baiksis cirkai.

Židinių masonas mūrininkas

Židinių masonas mūrininkas portretas
Teks daba griauti visus židinius.

Kawenskas

Kawenskas portretas
Korona =tylus karas t.y. Kontrolė ir gobšumas! Žmonės dar nesupranta kas vyksta, tie visi kaukių dėvėtojei kaip avys ant žudymo konvejerio...
VISI KOMENTARAI 5
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių