Atveriant sienas A. Veryga pabrėžia, kad keliauti vis dar rizikinga

Nuo kitos savaitės planuojant atverti Baltijos šalių sienas kelionėms iš užsienio šalių, sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga pabrėžia, jog keliauti vis dar yra rizikinga, nes pasikeitus sergamumui, sienos gali būti vėl užvertos.

„Rodiklis bus skaičiuojamas kiekvieną savaitę. Yra sutarta, kad kiekvieną penktadienį visos Baltijos šalys tą rodiklį susitikslina. (...) Ir tai bus ženklas ateinančiai savaitei tiems, kurie planuoja keliones ir kadangi tai yra perskaičiuojama savaitei, tai aš noriu dar kartą priminti, kad visos kelionės bus jūsų rizikai“, – spaudos konferencijoje sakė A. Veryga.

„Jeigu jau jūs apsisprendžiate kažkur keliauti, turėkite galvoje, kad kadangi virusas yra neišnykęs, jis gali vėl pradėti plisti“, – įspėjo ministras.

Nuo birželio 1 dienos į Lietuvą bus galima atvykti iš tų Europos šalių, kuriose sergamumas per dvi savaites neviršijo 25 atvejų 100 tūkst. gyventojų, tačiau atvykusiems iš šalių, kur šis rodiklis didesnis nei 15 vis dar reikės izoliuotis.

„Keliauti yra tam tikra rizika ir žmonės, kurie jau susidūrė virusui plintant su problemomis, manau, kad kaip niekas kitas gerai galėtų papasakoti, ką reiškia įstrigti kitoje šalyje“, – penktadienį įspėjo A. Veryga.

Jis pabrėžė, kad jeigu sergamumo rodikliai ir tam tikros šalies statusas pasikeistų po asmens grįžimo, vis dar reikėtų laikytis tų reikalavimų, kurie buvo numatyti asmens grįžimo metu.

„Tuo laikotarpiu, kada grįš, jie ir privalės laikytis tų taisyklių, kurios buvo nustatytos tuo metu. Jeigu asmuo grįš tuo metu, kada šaliai buvo taikomas izoliacijos reikalavimas, tai jie ir privalės toje izoliacijoje išbūti“, – sakė ministras.

Šalių, iš kurių bus galima atvykti, sąrašą skelbs Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga kiekvieną pirmadienį.

Į šį sąrašą šiuo metu galėtų pretenduoti Islandija, Slovėnija, Graikija, Kroatija, Kipras, Norvegija, Vengrija, Šveicarija, Čekija, Austrija.

Siekiant suvaldyti koronaviruso plitimą, Lietuvoje karantinas paskelbtas kovo 16 dieną.NAUJAUSI KOMENTARAI

Morta

Morta portretas
Sažiningiems Lietuvos piliečiams viskas yra rizikinga. Klausimas,ar jums plėšikai nerizikinga vogti milijonus???

Anonimas

Anonimas portretas
TIK ASILAS IR RASO

aha

aha portretas
rizikinga darosi gyventi Lietuvoje ,kur valdžioje ASILAS ir jo draugas
VISI KOMENTARAI 3
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių