Psichiatro verdiktas: auga infantilių tironų karta

"Tarkime, Johnas Bowlby. Jo prieraišumo teorija tikrai nėra nepagrįsta, bet ji pernelyg laisvai interpretuojama. Todėl tėvai ima baimintis, kad pakenks vaikui, jei atiduos vaikus į darželį ir jie daugiau laiko praleis su auklėtoja nei su motina. Tačiau man dar neteko matyti nė vieno vaiko, kuris būtų prie auklėtojos labiau prisirišęs nei prie motinos", – pastebi jis.

D.Eberhardas negaili kritikos kolegoms, teigiantiems, kad nevalia vaikų nei kritikuoti, nei girti. Štai pagal danų psichologo Jaspero Juulo, anot D.Eberhardo, dukrai, rodančiai savo piešinį, daugių daugiausia galima pasakyti "O, piešinys! Kaip įdomu. Ar tu tapai laimingesnė piešdama?" "Tačiau kodėl aš turiu apsimesti – juk nesu toks", – retoriškai klausia į tėvo vaidmenį įsijautęs psichiatras ir ironiškai pastebi: geriausiai apie auklėjimą išmano žmonės, neturintys vaikų.

Nuolat tik teigiamus atsiliepimus, nepagrįstas pagiras girdintis vaikas užauga, o tada ateina į televizijos šou atranką ir bando dainuoti to nė nemokėdamas. Tuomet išgirstas kritiškas žiuri žodis virsta tragedija.

Matydami netinkamą savo atžalos elgesį, tėvai ieško medikų pagalbos nė nesusimąstydami, kad dažnai tereikia liepti vaikams anksčiau miegoti ar uždrausti paaugliui naktis leisti prie kompiuterio.

Anot psichiatro, realybės nesuvokiantys vaikai užauga įžūliais žmonėmis, nesugebančiais realistiškai įvertinti savo sugebėjimų. "Sutelkti visą dėmesį vaikams – ne pats geriausias auklėjimo būdas. Jei taip būtų, pasenę negyventume senelių namuose. Kitose šalyse tėvai dar gyvena kartu su vaikais, nes pastarieji juos vertina", – konstatuoja švedų specialistas.NAUJAUSI KOMENTARAI

Nuomonė

Nuomonė portretas
Straipsnis geras, tik ne viskas taikoma Lietuvai. Pritariu vienam komentaroriui, kad dabar vaikai geresni - jie drąsūs kažką bandyti, o ne būt pilka mase. Jei namuose yra taisyklės ir aiškios nuoseklios pasėkmės už jų sulaužymą, tai joks per naktis kompiuteryje tūnantis piktas monstras iš vaiko neišaugs. Pas mus telikai ir kompai išjungiami 21.00. Jei vaikas neklauso - ištraukiami laidai iš rozečių be galimybės išsaugoti žaidimo pasiekimus. Užteko 2 kartų ir vaikas viską išjungia pats. Kartą per mėnesį pabando laužyt taisylę, bet pamatęs, kad tėvai lygiai 21.00 atjungia prietaisus, ramiai grįžta prie režimo.

To Puiku

To Puiku portretas
Auklėjimas prasideda šeimoje. Mokykla vaikų neturi auklėti, tik mokyti. Aišku, kad pagrumojimas pirštu nėra veiksminga bausmė. Dėl dienpinigių - norit nubausti neduodami - įdėkite vaikui maisto iš namų. Pas mus dauguma taip nešasi ir čia ne bausmė, bet kaip suprantu pas jus vaikai laukia dienpinigių. Taip pat bausmė - kompo ar kitų panašių dalykų draudimas. Saldumynų draudimas. Nelygu ką vaikai mėgsta. Aišku, kad pagrūmoti neužtenka.

Nika

Nika portretas
to hm...
VISI KOMENTARAI 69
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių