„Žalgiris“ turėjo pripažinti Eurolygos favoritų pranašumą

Vyrų krepšinio klubų Eurolygos septintojo turo rungtynėse penktadienį Kauno „Žalgirio“ klubas savo žiūrovų akivaizdoje 86:93 (20:23, 20:24, 21:19, 25:27) pralaimėjo Barselonos „FC Barcelona“ (Ispanija) ekipai.

Pirmajame kėlinyje kiek sėkmingiau žaidė svečiai iš Barselonos, kurie po Nikola Mirotičiaus dominavimo po krepšiais pirmavo 19:12, tačiau vėliau žalgiriečiai atsakė rezultatyviomis atakomis ir priartėjo iki minimumo (20:21). Antrajame kėlinyje svečiai įgijo 9 taškų pranašumą (47:38), o įpusėjus mačui Barselonos komanda pirmavo 47:40.

Trečiasis kėlinys prasidėjo 7 iš eilės žalgiriečio Zacho LeDay‘aus taškais (47:47). Vėliau rungtynės vyko lygiai, o sudėtingas Cory Higginso tritaškis paskutinę sekundę leido svečiams po 30 min. pirmauti 66:61.

Ketvirtasis kėlinys prasidėjo trimis iš eilės C. Higginso tritaškiais ir „FC Barcelona“ įgijo dviženklę persvarą (74:64). Nepaisant to, žalgiriečiai nepasidavė ir likus žaisti mažiau nei 2 min., priartėjo iki 4 taškų (83:87). Deja, paskutinėmis minutėmis svečiai taikliai atakavo nuo baudų metimo linijos, išnaudojo žalgiriečio Thomaso Walkupo klaidą ir iškovojo pergalę.

Kauno klubui 16 taškų pelnė Zachas LeDay‘us, po 14 - Marius Grigonis ir Thomasas Walkupas, 11 - Artūras Milaknis, 10 - Jockas Landale‘as, 8 - Nigelis Hayesas, 6 - Lukas Lekavičius, 5 - Alexas Perezas, 2 - Paulius Jankūnas. Edgaras Ulanovas per 19 min. liko be taškų.

„FC Barcelona“ gretose 27 taškus surinko Cory Higginsas, 24 - Nikola Mirotičius, po 9 - Adamas Hanga bei Pierre‘as Oriola.

Kauniečiai šiose rungtynėse pataikė 11 tritaškių iš 30.

Rungtynes „Žalgirio“ arenoje stebėjo 15 342 žiūrovai.

„Žalgiris“ (3 pergalės/4 pralaimėjimai) turnyro lentelėje užima dešimtąją vietą, o „FC Barcelona“ (6/2) klubas yra pirmas.

Kitas rungtynes „Žalgiris“ žais lapkričio 15 dieną išvykoje su Kęstučio Kemzūros treniruojama Pirėjo „Olympiacos“ (Graikija) ekipa.