„Žalgirio“ pasiruošimas sezonui – susipažįstant su naujokais ir įvertinant jaunimą

Kauno „Žalgirio“ sudėtis artimiausias tris savaites labiau primins dublerių ekipą negu Eurolygos kovoms besirengiančią komandą. Šešių pagrindinės sudėties žaidėjų neturintys kauniečiai sportuoja su devyniais jaunais žaidėjais, iš kurių tik 2-3 liks komandoje, kai už keturių savaičių prasidės oficialus sezonas.

Pirmadienį naujajam „Žalgiriui“ pirmą kartą susirinkus ant parketo, su komanda sportavo trys nauji legionieriai – Alexas Perezas, Nigelis Hayesas ir Zachas LeDay, taip pat antrus metus komandoje žaisiantis Thomasas Walkupas ir ekipos veteranas, 33 metų Artūras Milaknis. Greta jų buvo septyni jauni žaidėjai, du iš jų – Rokas Jokubaitis ir Lukas Uleckas – nuolat žaidė pagrindinėje komandoje ir pernai, o dar vienas – Erikas Venskus – gaudavo epizodinį vaidmenį.

Pirmadienio treniruotėje taip pat buvo estas Kerras Kriisa, Vitalijus Kozys, Matas Jogėla ir Modestas Kancleris. Dar du krepšininkai – peržiūroje esantis Karolis Lukošiūnas ir prancūzas Tomas Digbeu – nedalyvavo dėl ligos.

Didesnė dalis jaunimo bus su komanda tol, kol prisijungs Lietuvos ir Australijos rinktinėms atstovaujantys pagrindiniai Kauno ekipos žaidėjai. Tiesa, kol kas neaišku, kur jaunųjų žaidėjų keliai pasuks vėliau.

Nors pats „Žalgiris“ prieš mėnesį paskelbė, kad skolins Ulecką ir Arną Veličką Prienų „CBet“ komandai, dabar tokio aiškumo nebėra. Kauniečių strategas Šarūnas Jasikevičius teigė, kad dėl Ulecko dar nėra apsispręsta.

Bet kuriuo atveju, planuojama, kad Uleckas arba Lukošiūnas bus skolinamas Prienų ekipai, o kitas iš jųdviejų liks Kaune. „Žalgiryje“ turėtų likti ir Rokas Jokubaitis, kurį savo komandoje labai nori matyti treneris Š. Jasikevičius, ir Jogėla, kuris labiau trokšta sportuoti ir tobulėti su „Žalgiriu“ bei taip aukoti žaidimo laiką, o ne gauti daugiau minučių silpnesnėje komandoje.

Dar vienas Kauno klubui priklausantis jaunasis talentas – vidurio puolėjas Laurynas Birutis – kol kas sportuoja atskirai. Jis tęsia reabilitaciją po kelio operacijos ir nerungtyniauti gali iki pat naujųjų metų. „BasketNews.lt“ žiniomis, jis bus skolinamas kitai ekipai.

„Turėsime 13 ar 14 krepšininkų, – sakė Š. Jasikevičius. – Treniruočių procese idėjos lieka tos pačios – 11-12 pagrindinių žaidėjų ir du dubleriai, kad jiems suteiktume stimulą ir pagyvintume treniruočių procesą.“

Š. Jasikevičius teigė, kad naujų žaidėjų rinkoje nebeieškoma, „nebent kažkas atsirastų iš lempos“.

Tai reiškia, kad „Žalgirio“ startiniame penkete veikiausiai žais Perezas, Marius Grigonis ir Edgaras Ulanovas, o dėl priekinės linijos bus sprendžiama ateityje. Visgi realiausia, kad startuos LeDay ir Jockas Landale’as, kurie abu gali žaisti per dvi (ketvirtąją ir penktąją) pozicijas.

„Tikrai malonu, kad pasirašėme kelis žaidėjus, kurie gali rungtyniauti dviejose pozicijose. Tai tikrai leis kažkiek manevruoti sudėtimi, – sakė Š. Jasikevičius. – Patinka, kad LeDay yra kitoks nei Hayesas ir Landale’as. Dar labiau patinka, kad jau metus žaidė Eurolygoje. Tai labai svarbu, tokia patirtis yra neįkainojama.

Kiti atėję žaidėjai nelabai supranta, kas ta Eurolyga ir su kokiu fiziškumu bei intensyvumu čia reikia žaisti. Bent turime vieną naujoką, kuris yra žaidęs Eurolygoje.“

Vienas iš naujokų, kurio laukia sudėtingas mokymosi procesas, yra meksikietis įžaidėjas Perezas. Jam tai bus debiutas Eurolygoje, o Š. Jasikevičiaus komandose naujų įžaidėjų prisitaikymas taip pat užtrukdavo ilgiau nei kitų pozicijų krepšininkų.

„Žalgirio“ strategas užsiminė, kad sezono pradžioje įžaidėju daugiau gali žaisti Walkupas, užėmęs šias pareigas praėjusio sezono antroje pusėje.

„Dažnai būna, kad sezono pradžioje treneriai labiau remiasi žaidėjais, kurie žino sistemą, žino varžovus ir įvairiausias situacijas“, – savotišką žinutę Perezui pasiuntė Š. Jasikevičius.

Pats meksikietis vylėsi, kad jo adaptacija naujoje komandoje neužtruks.

„Reikia pasitikėti savo lyderio sugebėjimais, – tinklalapiui „BasketNews.lt“ sakė Perezui. – Nemanau, kad bus labai sunku. Aišku, bus iššūkis, reikės laiko, bet manau, viskas bus gerai.“

Europoje jis žais ketvirtą sezoną, po to, kai rungtyniavo Haifos „Maccabi“, Rygos VEF ir Bandirmos „Banvit“ ekipose.

26 metų įžaidėjas su „Žalgriu“ sudarė ilgalaikę, trejų metų sutartį, su galimybėmis ją nutraukti po kiekvieno sezono.

Į Kauną jis sako atvykęs po intensyvaus vasaros darbo, tobulinant dalykus, kurių labiausiai reikia jo žaidimui.

„Bandžiau pagerinti savo metimą, – sakė Perezas. – Manau, kad kiekvieną vasarą tampu geresnis metikas. Šią vasarą taip pat bandžiau pagerinti krepšinio supratimą ir minimaliai koregavau kitus dalykus. Treniravau kamuolio varymą, metimą iš distancijos, metimo užbaigimą baudos aikštelėje, stiprinau kūną.“

Ramiai kalbantis ir olimpine ramybe spinduliuojantis Perezas yra savotiška kitų dviejų komandos naujokų, Leday ir Hayeso, priešingybė. Pastarasis jau pasižymėjo humoro jausmu išsigalvodamas pokalbio su treneriu Š. Jasikevičiumi detales, o gera nuotaika tryško ir pirmadienio atviroje treniruotėje.

„Aš tik noriu pasilinksminti, – paklaustas apie tikslus artėjantį sezoną, atsakė Hayesas. – Nenoriu sukti galvos dėl tikslų, nes dėl to kartais pamiršti džiaugsmą, kurį tau teikia krepšinis. Tam, kad pasiektumei tikslus, pirmiausia turi būti laimingas.“

Jo ausyse net per treniruotę spindėjo auskarai ir tai buvo dar vienas ženklas, kad tokio atsipalaidavusio žaidėjo „Žalgiryje“ nebuvo jau kurį laiką.

Hayesas žino, kad krepšinio komandose ne visada viskas būna tik miela ir malonu, tačiau jis pasiruošęs padaryti viską, kad niekas nenukabintų nosies net tada, kai būna sunku.

„Žinau, kad (iš trenerio) bus daug riksmų, bet jei po to gali pajuokauti ir kažką pralinksminti, tuomet nuotaikas išlaikai geresnes“, – sakė Hayesas.

Artimiausias kelias savaites jo juokų klausysis jauni žaidėjai. Paulius Jankūnas, Lukas Lekavičius, Grigonis, Ulanovas ir Landale'as prie komandos prisijungs tik rugsėjo viduryje, o taip pat vizitas Azijoje gali prasitęsti ir Martinui Gebenui.

„Būtų geriau, kad būtų visi, bet yra kaip yra“, – sakė Š. Jasikevičius.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių