„Žalgirio“ krepšininkai – per žingsnį nuo finalo

Kauno „Žalgiris“ per Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe-LKL“) pusfinalio rungtynes Panevėžyje su „7bet-Lietkabeliu“ buvo atsilikęs 17 taškų, tačiau iškovojo pergalę ir yra per žingsnį nuo finalo.

I. Brazdeikiui – pretenzijos

Žalgiriečiai svečiuose palaužė Panevėžio komandą 86:83, nors ji trečią kėlinį buvo sukaupusi solidžią persvarą (64:47).

„Nesu nusivylęs. Gaila, kad neišlaikėme pranašumo, bet padarėme, ką galėjome. Buvo blogų sprendimų, tačiau pozityvu tai, kad žaidėjai stengėsi, kovojo, atidavė visas jėgas“, – po mačo kalbėjo „7bet-Lietkabelio“ strategas Nenadas Čanakas.

„Manau, gerai žaidėme tik pirmą ir ketvirtą kėlinius, o antras ir trečias buvo tokie, kad galėjome pralaimėti. Kita vertus, per atkrintamąsias varžybas gražių pergalių nebūna“, – svarstė „Žalgirio“ vyriausiasis treneris Kazys Maksvytis.

Paklaustas, kodėl tik beveik šešias minutes aikštėje praleido Ignas Brazdeikis, treneris atsakė: „Todėl, kad blogai žaidė. Ne vienas ar kitas netaiklus metimas yra priežastis. Į rungtynes eina tie, kurie žaidžia geriausiai.“

A. Polonara nepadės

Trečią kėlinį K. Maksvytis buvo nubaustas technine pražanga (teisėjavo Gytis Vilius, Artūras Šukys ir Juozas Barkauskas).

Įtampa: po rungtynių Panevėžio komandos strategas N. Čanakas (kairėje) mestelėjo repliką „Žalgirio“ vyriausiajam treneriui K. Maksvyčiui. (Pauliaus Židonio / kklietkabelis.lt nuotr.)

Po rungtynių, spausdamas rankas arbitrams, N. Čanakas mestelėjo repliką greta buvusiam K. Maksvyčiui. Vėliau serbas plačiau nekomentavo situacijos, bet pareiškė, esą „Žalgirio“ treneris per savo paskutinę minutės pertraukėlę jam piktai kažką šūktelėjo.

Per atkrintamąsias varžybas gražių pergalių nebūna.

Kauno ir Panevėžio ekipų trečia „Betsafe-LKL“ pusfinalio (iki trijų pergalių) dvikova vyks šiandien „Žalgirio“ arenoje.

Ją ir visas kitas šio sezono rungtynes praleis žalgirietis Achille'as Polonaras.

31-erių metų 203 cm ūgio puolėjas per pirmą pusfinalio mačą susižeidė. Atlikus tyrimus, paaiškėjo, kad italui įplyšo šlaunies raumuo. Krepšinininkas gydysis kelias savaites.

Iš Prienų – į Mažeikius

Į LKL grįžtantis Mažeikių krepšinio klubas paskelbė, kad vyriausiojo trenerio pareigos patikėtos Mariui Kiltinavičiui.

Šį sezoną 41-erių specialistas užbaigė prie paskutinę vietą „Betsafe-LKL“ čempionate užėmusios ir iš aukščiausiojo diviziono iškritusios Prienų „Labas GAS“ komandos vairo.

„Labai džiaugiuosi, kad pavyko susitarti su Mariumi. Jis buvo pirmas treneris mano sąraše“, – teigė Mažeikių klubo direktorius Arūnas Liškus.

M. Kiltinavičius pakeitė Darių Dimavičių, kurio vadovaujama mažeikiečių „M Basket“ ekipa tapo Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) vicečempione.

Prienų klubas – kryžkelėje: galimas ir bankrotas, ir tolesnė veikla perėjus į NKL. Be to, miestas dar turi krepšinio potencialo – šį sezoną Regionų krepšinio lygoje (RKL) dalyvavo Prienų „Labas GAS-KKSC“ komanda (tarp 16 dalyvių A divizione užėmė 12 vietą, o aštuntfinalyje pralaimėjo „Raseiniams“).

Statistika

„7bet-Lietkabelis“–„Žalgiris“ 83:86 (14:14, 27:24, 26:21, 16:27). Panevėžys, „Kalnapilio“ arena, 3 059 žiūrovai.

„7bet-Lietkabelis“: K. Kullamae 18 taškų (2/3 tritaškių, 4 rezultatyvūs perdavimai), G. Orelikas 13 (3/5 tritaškių), M. Rubštavičius ir J. Morrisas (4 klaidos) po 10, G. Maldūnas 8, J. Duffy 7, V. Lipkevičius ir Ž. Šakičius po 6, G. Golomanas 3, N. Popovičius 2, P. Murauskas 0.

„Žalgiris“: T. Dimša 15 taškų (3/7 tritaškių), E. Ulanovas 14 (5/6 dvitaškių, 5 atkovoti kamuoliai), L. Lekavičius 12, L. Birutis 10 (6 atkovoti kamuoliai), R. Šmitas 9 (5 atkovoti kamuoliai), I. Tayloras (6 rezultatyvūs perdavimai) ir K. Hayesas po 7, D. Giedraitis ir T. Cavanaugh po 5, I. Brazdeikis 2, A. Butkevičius 0.

Komandų rodikliai. Taiklumas: dvitaškių – 19/31 (61 proc.) ir 22/33 (67 proc.), tritaškių – 11/20 (55 proc.) ir 7/25 (28 proc.), baudų metimų – 12/18 (67 proc.) ir 21/31 (68 proc.). Atkovota kamuolių – 25 ir 35, perimta – 5 ir 8. Rezultatyvūs perdavimai – po 18. Klaidos – 13 ir 10.