Veteranų klasė: fantastiškame trileryje triumfavę „Gargždai“ iškopė į finalą

„Gargždų“ ekipa dramatiškai žengė į „7bet-NKL“ čempionato finalą. Pauliaus Juodžio auklėtiniai Palangoje antrajame pusfinalyje 57:54 palaužė „Telšių“ krepšininkus ir pirmą kartą klubo istorijoje žengė į finalą.

Pirmoje rungtynių pusėje abi komandos žengė koja kojon: „Telšių“ ekipa smaigstė tritaškius (5 iš 13), o „Gargždų“ ekipoje po krepšiais darbavosi Simas Galdikas, kuris per du kėlinius surinko 9 taškus ir atkovojo 5 kamuolius.

Įpusėjus antrajam ketvirčiui rezultatas buvo lygus (21:21), tačiau prieš pertrauką sėkmingiau sužaidę žemaičiai (8:5) į rūbinę nusinešė trapų 3 taškų pranašumą (29:26).

Trečiojo kėlinio pradžioje po Mindaugo Norkaus dvitaškio Telšių ekipa įgijo 7 taškų pranašumą (35:28), tačiau tuomet prabilo „Gargždų“ veteranai: Mindaugas Stašys surinko 6 taškus iš eilės, Marius Runkauskas pridėjo tolimą šūvį ir po spurto 13:1 gargždiškiai nutolo per 5 taškus (41:36).

Prieš lemiamą ketvirtį R. Vaišvilos auklėtiniai šiek tiek aptirpdė deficitą ir po 30 grynojo žaidimo minučių švieslentėje degė skaičiai 40:43.

Likus puspenktos minutės iki rungtynių pabaigos rezultatas buvo lygus (47:47), tačiau tuomet „Gargždai“ smogė spurtu 9:0 bei likus 2,5 minutės po M. Stašio baudų metimų įgijo 9 taškų persvarą (56:47).

Visgi žemaičiai nebuvo linkę pasiduoti: Ovidijus Kaminskis sumetė baudas, Deividas Rasys pridėjo tritaškį ir likus minutei skirtumas sumenko iki 4 taškų (52:56).

Netrukus Gargždų ekipa nepersivarė kamuolio per 8 sekundes, o O. Kaminskis likus pusei minutės sumažino deficitą iki 2 taškų (54:56).

Kitoje atakoje Dovydas Romančenko prametė tritaškį, tačiau likus 7 sekundėms kamuolį puolime atkovojo Mantas Ruikis, o prie baudų metimų likus 5 sekundėms stojęs M. Stašys pataikė pirmąją baudą (57:54), prametė antrąją, tačiau Mantvydas Žukauskas su kamuoliu išlėkė į užribį ir „Gargždai“ triumfavo.