Svarbią pergalę pasiekę „Gargždai“ įklampino „Pieno žvaigždes“ į dar gilesnį pralaimėjimų liūną

„Gargždų“ (3-14) ekipa pavyzdingai uždarė trečią kėlinį, vėliau sulaukė Aurimo Urbono lyderystės ir taip dėjo pamatus retai pergalei Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“).

Namuose žaidę lygos debiutantai 79:69 (18:17, 22:17, 14:10, 25:25) palaužė Pasvalio „Pieno žvaigždes“ (3-13).

Gargždų komanda laimi antras iš trejų sausio mėnesio rungtynių – prieš tai pergalė buvo iškovota prieš Prienų „Labas GAS“. Pasvališkiai yra kritę į gilią duobę – pralaimėjo jau dešimtą iš eilės „Betsafe-LKL“ mačą.

Beje, pirmoji šių ekipų tarpusavio akistata baigėsi pasvališkių pergale 97:92.

Atkakli rungtynių pradžia leido numatyti, kad čia vyks lygiaverčių oponentų akistata. Legionierių vedama „Gargždų“ komanda bandė imti inciatyvą į savo rankas (30:23), tačiau vis sulaukdavo atsako ir skirtumas vėl tirpo. Galiausiai „Pieno žvaigždžių“ spurtas 8:0 leido persverti rezultatą – 31:30.

Isaiah Osborne‘o metimas padėjo „Gargždams“ uždaryti antrą kėlinį pozityvia nata (40:34), o trečiajame ketvirtyje pozityvo atsirado dar daugiau. Nepaisant to, kad po Juliaus Juciko tritaškio metimo pasvališkiai atsiliko vos 44:46, per paskutines dvi ketvirčio minutes Mindaugas Stašys ir Julius Kazakauskas realizavo baudas, Marius Runkauskas – tolimą metimą, o I.Osborne‘as „Gargždams“ suteikė dviženklį pranašumą – 54:44.

Nors laiko buvo užtektinai, šeimininkai įgytos persvaros visiškai nešvaistė ir epizodiškai net padidindavo – 62:51. Tiesa, viską keisti ėmė Rihardas Kuksikas, kurio niekaip nesustabdė gargždiškiai – 67:71. I.Osborne‘as ir Aurimas Urbonas greitai pristabdė svečių gerą atkarpą (75:67), tuo tarpu žaisti liko pusantros minutės. Galiausiai tas pats A.Urbonas mačo pabaigoje tęsė savo lyderystę ir įtvirtino pergalę šeimininkams.

Šeimininkų komandą į pergalę tempė 23 taškus pelnęs, 5 kamuolius atkovojęs ir 6 perdavimus atlikęs Joshua Newkirkas. Jo dešiniąja ranka tapo trys žaidėjai: Giedrius Staniulis (14 tšk., 6 atk. kam.), Jylanas Washingtonas (10 tšk., 5 atk. kam.) ir Isaiah Osborne‘as (12 tšk.).

Pasvalio komandai dviženklį taškų skaičių pelnė vos du žaidėjai: Corey Allenas (13 tšk., 6 rez. perd.) bei Rihardas Kuksikas (14 tšk., 15 min.).

Beje, visa „Pieno žvaigždžių“ komanda pataikė 9 tritaškius iš 28, o 7 iš jų pridėjo būtent du aukščiau minėti žaidėjai. „Gargždai“ tolimų metimų pataikė dar mažiau – 7 iš 17.

„Gargždai“: Joshua Newkirkas 23 (3/6 trit., 6 rez. perd.), Giedrius Staniulis 14, Isaiah Osborne‘as 12, Jylanas Washingtonas 10, Šarūnas Beniušis 8.

„Pieno žvaigždės“: Rihardas Kuksikas 14, Corey Allenas 13, Martynas Pacevičius (10 atk. kam.) ir Justas Furmanavičius – po 8, Ignas Vaitkus ir Jaredas Cunninghamas – po 7.