Rezultatyvus J. Valančiūnas kartu su „grizliais“ užėmė G. Antetokounmpo tvirtovę

Jonas Valančiūnas sužaidė dar vienas solidžias rungtynes puolime, o lietuvio atstovaujama „Memphis Grizzlies“ (29-26) kiek netikėtai svečiuose 128:115 (35:31, 34:28, 31:30, 28:26) susitvarkė su „Milwaukee Bucks“ (35-21).

„Grizzlies“ naktį iš penktadienio į šeštadienį Lietuvos laiku rungtynėmis su „Chicago Bulls“ pradėjo vieną ilgiausių išvykos rungtynių atkarpų klubo istorijoje – sužais net septynis mačus varžovų tvirtovėse.

Tai – ilgiausia rungtynių svečiuose serija, kurią atlaikyti tenka „grizliams“ nuo tada, kai 2001-2002 metų sezone ekipa persikėlė į Memfį. Pavyzdžiui, aštuonių susitikimų svečiuose seriją 2001 metų kovą iškęsti reikėjo tik tuometiniam Vankuverio „Grizzlies“.

Visgi bent jau kol kas „grizliai“ svečiuose atrodo puikiai – pasiekė antrą pergalę per dvi dienas, o Milvokyje vieniems iš pagrindinių pretendentų į NBA titulą apie triumfą neleido nė pagalvoti.

„Grizzlies“ išlieka vienintele NBA ekipa, kuri vis dar nėra pralaimėjusi „Fiserv Forum“ arenoje.

Pirmojo kėlinio viduryje į priekį išsiveržę Tayloro Jenkinso auklėtiniai kontroliavo rungtynes ir visą likusį mačo laiką pirmavo.

Trečiajame ketvirtyje ekipas jau skyrė net 17 taškų (87:70), tačiau „Bucks“ prasidėjus lemiamam kėliniui dar pabandė inicijuoti šturmą prieš galimai per anksti pergale patikėjusius varžovus, bet veltui – svečiai išlaikė maksimalią koncentraciją, 7 taškų skirtumas greitai vėl išaugo iki dviženklio ir „Grizzlies“ iškovojo įtikinimą pergalę.

J.Valančiūnas ant parketo praleido beveik 26 minutes, per kurias spėjo pelnyti 17 taškų (7/8 dvit., 0/2 trit., 3/3 baud.), atkovoti 8 kamuolius, atlikti 2 rezultatyvius perdavimus ir 1 metimą blokuoti.

Uteniškis nė karto neprasižengė, tik 1 kamuolį prarado, o jam būnant aikštėje „Grizzlies“ pelnė 11 taškų daugiau nei oponentai (antras geriausias rodiklis komandoje).

Svečius į priekį tempė netikėtumo faktoriumi varžovams tapęs Graysonas Allenas. Gynėjas įsūdė 7 tolimus metimus iš 10 ir su 26 taškais tapo rezultatyviausiu ekipos krepšininku.

„Tiesiog žinau, kad turime vyrukų, kurie visuomet bus nusiteikę kovingai, – po mačo kalbėjo Allenas. – Kai žaidi išvykos rungtynių seriją ir pasidaro labai sunku, kiekvienas mūsų komandoje sugeba pakelti savo žaidimo lygį ir demonstruoti kovą.“

Šeimininkų gretose nesustabdomai rungtyniavo arti trigubo dublio buvęs Giannis Antetokounmpo – 28 taškai, 11 atkovotų kamuolių ir 8 rezultatyvūs perdavimai.

„Grizzlies“ Vakaruose šiuo metu užima aštuntą vietą, o „Bucks“ Rytuose – treti.

„Milwaukee Bucks“: Giannis Antetokounmpo 28 (11 atk. kam., 8 rez. perd.), Brynas Forbesas 19, Jrue Holiday (7 rez. perd.) ir Brookas Lopezas po 17, Khrisas Middletonas 16 (10 rez. perd.).

„Memphis Grizzlies“: Graysonas Allenas 26, Dillonas Brooksas 21, Jonas Valančiūnas 17, Desmondas Bane'as 16 (6 rez. perd.), Xavieras Tillmanas 15, Ja Morantas 13 (6 atk. kam., 6 rez. perd.).