Pirmoji šių metų pergalė: „Žalgiris“ per plauką palaužė „Lietkabelį“

Kauno „Žalgiris“ (16-2) didžiąją rungtynių dalį vijosi Panevėžio „Lietkabelio“ (10-8) ekipą, tačiau galiausiai įrodė savo pranašumą. Kauniečiai sekmadienį Aukštaitijos sostinėje Lietuvos krepšinio lygos (Betsafe – LKL) rungtynėse triumfavo 73:69 (12:20, 17:15, 18:13, 26:21).

Tai buvo pirmoji „Žalgirio“ pergalė 2019 metais. Kauniečiai prieš tai buvo pralaimėję visas trejas rungtynes Eurolygoje ir suklupę praėjusios savaitės LKL rungtynėse Klaipėdoje.

Šį kartą jie išsigelbėjo pačioje dvikovos pabaigoje.

Šeimininkai sėkmingiau pradėjo rungtynes ir pirmavo visą pirmąją mačo dalį. Antrajame kėlinyje „Lietkabelis“ buvo įgijęs dviženklę persvarą (35:25). Trečiojo kėlinio pirmoje pusėje „Žalgiris“ pirmą kartą išsiveržė į priekį (38:37). Vėliau vyko atkakli kova ir ne kartą keitėsi pirmaujanti ekipa.

Liks žaisti mažiau nei 4 min., „Lietkabelis“ pirmavo 5 taškais – 66:61. Tuomet žalgiriečiai pelnė 10 taškų iš eilės ir įgijo 5 taškų pranašumą (71:66). Nors „Lietkabelio“ žaidėjas Saulius Kulvietis dar pataikė tritaškį, išsigelbėti Panevėžio komandai nepavyko.

„Žalgiriui“ 18 taškų pelnė Nate'as Woltersas (9 atk. kam., 8 rez. perd.), 14 – Marius Grigonis, po 11 – Brandonas Daviesas bei Paulius Jankūnas.

Panevėžio komandoje po 12 taškų surinko Paulius Valinskas ir Jamaras Wilsonas, po 10 – Žiga Dimecas (9 atk. kam.) bei Vaidas Kariniauskas.

„Žalgiris“ (16 pergalių/2 pralaimėjimai) pirmauja čempionate, o „Lietkabelis“ (10/8) yra ketvirtas.