NKL pusfinalyje jaunieji žalgiriečiai įveikė Šakių „Vytį“

Mezon NKL finalinis ketvertas prasidėjo Kauno „Žalgirio-2“ komandos pergale. Tomo Masiulio auklėtiniai pusfinalyje po atkaklios kovos 82:77 (18:16, 23:18, 15:22, 28:19) įveikė reguliaraus sezono nugalėtoją Šakių „Vyčio“ komandą.

„Žalgiris-2“ į finalą grįžo po vienerių metų pertraukos. Prieš dvejus metus kauniečiai finalinio ketverto finale Palangoje nusileido Marijampolės „Sūduvai-Mantingai“.

„Vytis“ prieš šias rungtynes NKL buvo laimėjęs 22 mačus iš eilės. Jis reguliarųjį sezoną baigė 19 pergalių serija, o šią atkarpą pratęsė ir ketvirtfinalyje. Reguliariajame sezone šakiečiai suklupo tik 3 kartus.

Kitame pusfinalyje susikaus Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ ir Klaipėdos „Neptūnas-Akvaservis“.

Rungtynes puikiai pradėjo vienas geriausių lygos žaidėjų Gytis Radzevičius, kuris pelnė 11 iš pirmųjų 15 „Vyčio“ taškų, o tuomet šakiečiai buvo priekyje 15:12.

Antrajame kėlinyje „Žalgiris-2“ po šeštojo Gyčio Masiulio taško pirmavo 26:25. Tuomet „Vytis“ surengė spurtą 8:0 ir pirmą kartą viena komanda ryškiau atitrūko (33:26), tačiau „Žalgiris-2“ į tai atsakė dar sėkmingesne atkarpa (11:0) ir pabėgo į priekį 37:33.

Trečiajame kėlinyje „Vytis“ spurtavo 11:2 ir keturių taškų deficitą pavertė penkių taškų persvara (52:47), po ko ketvirčio šakiečių persvara siekė 4 taškus. Visgi lemiamą kėlinį „Žalgiris-2“ pradėjo keturiais Luko Ulecko taškais, po kurių rezultatas tapo lygus – 60:60.

Netrukus Martynas Sajus įkrovė iš viršus, L. Uleckas pridėjo dar keturis taškus ir žalgiriečiai įgijo keturių taškų pranašumą. Šakiečiai buvo išlyginę rezultatą (66:66), bet Lukas Uleckas įmetė baudą, Ignas Sargiūnas pelnė tris taškus, Rokas Jokubaitis pridėjo 5 taškus ir likus 100 sekundžių „Žalgiris-2“ pirmavo 75:68.

Lemiamu metu „Vytis“ buvo priartėjęs iki 3 taškų skirtumo (77:80), tačiau iki mačo pabaigos buvo likusios tik 11 sekundžių ir besivejanti komanda turėjo prasižengti.

Rokas Jokubaitis pataikė tik vieną baudą, tačiau po antrojo metimo Martynas Sajus atkovojo kamuolį, o Gytis Masiulis pataikė vieną baudą ir įtvirtino „Žalgiris-2“ triumfą.

„Vytis“: Gytis Radzevičius 27 (5/8 dvit., 8/8 baudos), Marijus Užupis 14 (4/5 dvit.), Paulius Beliavičius 13 (4/6 trit.), Brianas Wanamakeris ir Aurelijus Pukelis po 7.

„Žalgiris-2“: Martynas Sajus 20 (9/15 dvit., 8 atk. kam.), Ignas Sargiūnas 18 (5/5 baudos), Rokas Jokubaitis 13 (5 rez. perd.), Lukas Uleckas 11.