Mūšyje su autsaideriais išsigelbėjo paskutinę akimirką

Nors Šilalės „Lūšis“ – absoliuti Nacionalinės krepšinio lygos (NKL – „Vikinglotto“) pirmenybių autsaiderė, o Kauno „Žalgiris-2“ – vienas lyderių, šių ekipų tarpusavio akistata tik per plauką nesibaigė sensacija. Jaunieji žalgiriečiai paskutinę sekundę išplėšė pergalę 91:90.

Likus 1,5 min. iki mačo pabaigos svečiai iš Šilalės turėjo net 5 taškų persvarą ir džiaugsmingai šokinėjo nuo atsarginių suolo. Atrodė, kad jiems pavyks nukalti vieną didžiausių sezono netikėtumų. Tačiau vienas dublerių lyderių Mantas Rubštavičius įmetė dvitaškį, o lemiama galėjusioje tapti savo atakoje „Lūšis“ pasirodė itin nesėkmingai. Šeštadienį kovingai rungtyniavęs buvęs KTU ir Marijampolės „Sūduvos-Mantingos“ puolėjas Ignas Daukšys nesusitvardė – prasižengė puolime, o po akimirkos vaizdingai griuvo ant parketo bei buvo nubaustas dar ir technine pražanga. Prie baudų metimo linijos stojęs kaunietis Justinas Ramanauskas ją realizavo, o toje pat atakoje dar įrito dvitaškį su pražanga. Taip likus 40 sekundžių šeimininkai vėl iškišo nosis į priekį 88:87. Tuo J.Ramanausko darbas nesibaigė. Likus 16 sek. Jis vėl stojo mesti baudos metimų ir abu pataikė – 90:87. „Lūšis“ savo atsaką įvykdė tobulai - likus 7 sek. Mindaugas Čepauskas  tritaškiu rezultatą išlygino.“Žalgirio-2“ ekipos vairininkui Arvydui Gronskiui teko prašyti minutės pertraukėlės. Jo išbraižytą derinį realizuoti ėmėsi tas pats J.Ramanauskas, nepataikęs dvitaškio, bet sulaukęs palankaus teisėjų verdikto. Likus 0,7 sek. Buvo užfiksuota patyrusio puolėjo Osvaldo Mačernio pražanga ir skirti du metimai. J.Ramanauskas realizavo antrąjį ir užtikrino kauniečiams 17-ąją pergalę per 24 turus. Tiek pat, kiek turi NKL lyderė „Sūduva-Mantinga“, tiesa, žaidusi maču mažiau.

Iš viso J.Ramanauskas surinko 19 taškų (5/9 dvit., 6/7 baudos metimų) ir atliko 6 rezultatyvius perdavimus. Dar labiau nugalėtojų gretose pasižymėjo Giedrius Bergaudas. Aukštaūgis iš Klaipėdos per 27 minutes pelnė 24 taškus (9/13 dvit., 2/3 trit.), atkovojo 10 kamuolių, atliko 1 rezultatyvų perdavimą ir surinko 30 naudingumo balų. Gynėjas Mantas Rubštavičius pridėjo 10 taškų, penkių pražangų limitą išnaudojęs Paulius Murauskas 9 (4/5 dvit.), Karolis Babušis 8 (2/11 trit.), Liutauras Lelevičius 7.

Šilalės ekipai Laimonas Remeikis pelnė 21 tašką (3/6 dvit., 15/16 baudų) ir surinko net 32 naudingumo balus. Ignas Daukšys pridėjo 19 taškų (7/14 dvit.), Osvaldas Mačernis 18 (4/4 dvit., 2/2 trit., 7 atk. kam., 5 per. kam., 30 naud. Bal.). 183 cm gynėjas Justas Košys pelnė 12 taškų ir sugebėjo atkovoti 6 kamuolius.

„Lūšis“ su 2 laimėjimais lieka paskutinė – 15-ta.