„Kibirkšties“ krepšininkės žais tarptautinio turnyro finale

Vilniaus „Kibirkšties“ ekipa pergale pradėjo tarptautinį keturių komandų moterų krepšinio turnyrą Vilniuje. Mykolo Romerio universiteto sporto salėje vykusiame pusfinalyje vilnietės 75:69 įveikė Ukrainos jaunimo rinktinę ir ketvirtadienį žais finale.

„Kibirkšties“ komandos varžovėmis finale bus Gardino „Olimpia“ (Baltarusija) krepšininkės.

Šiame susitikime „Kibirkšties“ komandai negalėjo padėti kapitonė Laura Juškaitė, kuri su trenere Jurgita Štreimikyte-Virbickiene dalyvauja Europos čempionato atrankoje su Lietuvos rinktine. Dėl ligų aikštėje nepasirodė ir Gabija Meškonytė bei Urtė Slavickaitė.

Vyriausiuoju treneriu tapęs Valdas Gecevičius daug eksperimentavo ir leido aikštėje pabuvoti visoms krepšininkėms. Komandos lygiai kovojo tris kėlinius ir tik per paskutines 10 minučių daugiau patirties turi Vilniaus komanda susikrovė pranašumą ir jį įtvirtino baudų metimais.

Rezultatyviausiai nugalėtojų komandoje žaidė Shenita Landry. Puolėja iš Amerikos per 30 minučių pelnė 21 tašką, atkovojo 9 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus ir blokavo metimą.

Dalia Donskichytė susirinko 19 taškų, Agnė Bobinaitė - 11.

Ukrainos jaunimo komandoje Jelizaveta Mitina surinko 23 taškus, Kristina Karp pelnė 18 taškų ir atkovojo 11 kamuolių, o Natalijos Ciubyk sąskaitoje - 13 taškų.

Antrame pusfinalyje Ukmergės „Vilkmergė“ 63:70 (14:18, 17:22, 13:21, 19:9) pralaimėjo praėjusio sezono Baltarusijos čempionato bronzos laimėtojoms, Baltarusijos čempionato lyderėms „Olimpia“ krepšininkėms.

Ukmergės ekipa po dviejų kėlinių atsiliko 31:40, o po trijų - 44:61. Ketvirtajame kėlinyje „Vilkmergė“ spurtavo net 14:0 ir sumažino skirtumą iki trijų taškų 58:61 (36-ą min.). Likus žaisti pusantros minutės komandas skyrė jau tik du taškai (63:65), bet viešnios iš Baltarusijos pergalės iš savo rankų neišleido.

„Vilkmergei“ 16 taškų pelnė Rita Žilinskaitė (8 atk. kam., 4 rez. perd.), 11 - Goda Ziutelytė, 10 - Karolina Ambotaitė (6 atk. kam., 4 rez. perd., 8 kl.), 9 - Martyna Petrėnaitė (8 kl.).

„Olimpia“ komandoje pasižymėjo Volga Kapylova. Ji pelnė 19 taškų ir atkovojo 9 kamuolius (24 naud. b.). Natalija Daškevič pridėjo 13, o Nadzeja Nadzežka ir Julija Rukša - po 10 taškų.

„Kibirkšties“ komanda turnyro finale žais ketvirtadienį 14 val.