Bronzinę pergalę išplėšė per pratęsimą

„Huawei Moterų lygos“ bronzinė serija į Kauną nebegrįš. Mažajame finale žaidusios „Aistės-LSMU“ krepšininkės pasistengė padėti tašką nelaukdamos penktojo mačo. Kaunietės išvykoje 80:76 palaužė „Šiaulių“ ekipą ir laimėjo seriją 3:1.

Lietuvos vicečempionės į Šiaulius vyko pirmaudamos serijoje 2:1 ir turėdamos atsargoje penktąsias rungtynes namuose. Tačiau Roko Kondratavičiaus auklėtinėms jų nebeprireiks. Po sunkios pradžios jos pralaimėjo pirmąjį ketvirtį 12:15, tačiau pamažu ėmė didinti apsukas ir po Karolinos Kazočiūnaitės baudos metimų atitrūko 39:23. Atrodė, kad mačo intriga išblėso ir susikrautos 16 taškų persvaros pakaks ramiai antrajai daliai. Tačiau prasidėjus trečiajam kėliniui šiaulietės ėmė vytis. Romualdo Petronio auklėtinės spurtavo ir po Urtės Bukauskaitės dvitaškio rezultatas tapo lygus – 48:48. Iki pagrindinio laiko pabaigos likus 3 minutėms „Aistės-LSMU“ pirmavo 4 taškais (60:56), tačiau šeimininkės pelnė 4 taškus be atsako ir pasiuntė mačą į pratęsimą (60:60).

Pratęsimo metu po K. Kazočiūnaitės tritaškio kaunietės atitolo saugesniu 4 taškų atstumu, bet ir laiko buvo likę dar kelioms potencialioms varžovių atakoms (43 sek.). Šeimininkėms vilties suteikė U.Bukauskaitės dvitaškis (76:74), bet viešnios 4 baudos metimais įtvirtino savo pergalę.

Naudingiausios serijos žaidėjos prizas atiteko K. Kazočiūnaitei, kuri paskutinėje akistatoje pelnė 18 taškų (3/4 dvit., 2/6 trit., 6/7 baud.), atkovojo 10 kamuolių, atliko 4 rezultatyvius perdavimus, 2 sykius suklydo ir surinko 24 naudingumo balus. Visoje serijoje K. Kazočiūnaitė per ketverias rungtynes vidutiniškai pelnė po 14,3 taško, atkovojo po 8 kamuolius, atliko po 3,7 rezultatyvaus perdavimo, blokavo po 1,3 metimo ir rinko po 19 naudingumo balų. Būtent puolėjos tritaškis padėjo kaunietėms susigrąžinti iniciatyvą serijoje (2:1).

Nugalėtojų gretose sekmadienį dar pasižymėjo Gabija Šegždaitė 20 (5/8 dvit., 2/5 trit., 6 atk. kam., 5 rez. perd., 4 kld.), Deimantė Žukaitė 15 (5/5 dvit., 0/5 trit., 5/6 baud., 7 atk. kam., 9 rez. perd.), Martyna Petrėnaitė 13 (4/6 dvit., 0/6 trit., 5/8 baud., 8 atk. kam.), Brigita Sinickaitė (2/8 dvit.) ir Urtė Slavickaitė po 7.

„Šiaulių“ gretose išsiskyrė legionierė Savannah Plentovich. Be keitimų (net 45 minutes) rungtyniavusi gynėja pelnė 20 taškų (3/8 dvit., 4/7 trit., 2/2 baud.), atkovojo 12, perėmė 4 kamuolius, atliko 4 rezultatyvius perdavimus, padarė 4 klaidas ir surinko 27 naudingumo balus.

Kita „Šiaulių“ lyderė Davida Dale ketvirtojo kėlinio viduryje nukrito ant parketo ir, patyrusi sunkią kojos traumą, buvo išvežta į ligoninę. Jis spėjo pelnyti 8 taškus, atkovoti 6 kamuolius bei atlikti 6 rezultatyvius perdavimus. Šiaulietėms Urtė Bukauskaitė pelnė 18 taškų (4/11 trit., 7 atk. kam.), Goda Kuzminskytė 14 (7/11 dvit., 0/5 trit., 7 atk. kam.).

Moterų lygos reguliarųjį sezoną kaunietės baigė antros, šiaulietės ketvirtos. Pusfinalyje "aistės" nusileido Klaipėdos "Neptūno" merginoms, o "Šiauliai" neprilygo Vilniaus "Kibirkščiai-MRU".