Sugrįžta legendinė „Gintarinė pora“: paraiškos plaukia iš viso pasaulio

  • Teksto dydis:

„Šokėjų kviesti nereikia – vos paskelbę apie „Gintarinę porą“ netrukus sulaukiame daugybės paraiškų iš viso pasaulio“, – pabrėžė Jūratė Norvaišienė. Pasak jos, šiemet dalyvauti tradicinėse sportinių šokių varžybose jau užsiregistravo per 800 porų.

Nuo 1965-ųjų rengiama „Gintarinė pora“ po priverstinės pandeminės pertraukos – vėl Kaune: legendinės varžybos gegužės 7–8 d. „Žalgirio“ arenoje.

„Iššūkių nestinga, bet turime pagalbininkų – organizacinių rūpesčių ėmėsi ir mūsų klubo treneriai Lina ir Donatas Vėželiai. Varžybas taip pat kartu organizuoja Kauno kultūros centras, Lietuvos ir Pasaulio sportinių šokių federacijos, globoja Kauno miesto savivaldybė“, – džiaugėsi Česlovas Norvaiša.

Lietuvos nusipelniusius trenerius J. ir Č.Norvaišas, jų vadovaujamą sportinių šokių klubą „Sūkurys“, „Gintarinę porą“ ir Kauno kultūros centrą (KKC) sieja sena draugystė.

Būtent KKC (anksčiau – Kauno profsąjungų kultūros rūmai) patalpose dar 1963-iaisiais pradėjo šokti būsimojo „Sūkurio“ poros. Iš pradžių leista repetuoti tik vestibiulyje ir tik du kartus per savaitę, vėliau šokėjų kolektyvas tapo vienu didžiausių ir svarbiausių Kaune.

Surengę kelis turnyrus savo šokėjams, tuomet „Sūkuriui“ vadovavęs Tomas Petreikis ir Č.Norvaiša nutarė, kad būtų reikalingos ir tarptautinės varžytuvės.

„Anuo laiku Kaunas buvo uždaras sovietinis miestas. Kaip pasikviesti užsieniečių? Nusprendėme, kad reikia pradėti nuo vadinamųjų draugiškų miestų. Pirmoji buvo Balstogė (Białystokas). Užsimezgė ilgus metus trukusi draugystė. Vėliau pakvietėme Vokietijos Demokratinės Respublikos ir Čekoslovakijos šokėjus“, – pasakojo Č.Norvaiša.

„Česlovas ieškojo idėjų, kaip sovietmečiu gauti leidimą, atrodo, neįmanomam renginiui – pramoginių šokių varžyboms! Juk pramoginiai šokiai smarkiai kontrastavo su to laiko ideologija. Tad jis sumanė, kad renginį reikia skirti vienai tuo metu žinomai sovietinės istorijos datai, ir valdžia neprieštaravo“, – pridūrė J.Norvaišienė.

Jau 1966-aisiais apie „Gintarinę porą“ rašiusi choreografė Marija Vaitulevičiūtė teigė, kad konkursas žada tapti tradiciniu, o 1968-aisiais Lietuvos televizijos parengtas reportažas iš šių varžybų buvo vienas pirmųjų pramoginių šokių debiutų televizijoje.

Šiemet „Gintarinė pora“ yra ir vienas programos „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ renginių.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių