Iš pasaulio čempionato A. Seja grįš su sidabru, dar trys lietuviai – su bronza

Portugalijoje vykstančio pasaulio baidarių ir kanojų irklavimo čempionato vienviečių baidarių 200 m distancijos rungtyje sekmadienį lietuvis Artūras Seja iškovojo sidabro medalį.

22-ejų metų lietuvis finale 0,107 sek. pralaimėjo čempionu tapusiam ispanui Carlosui Garrotei. Pastarasis finišavo per 35,259 sek.

Po starto A. Seja kiek atsiliko nuo lyderių, bet distancijos metu sugebėjo juos pasivyti ir pakovoti dėl aukščiausios vietos.

„Esu labai laimingas. Tai svarbiausias medalis karjeroje. Tikiuosi, kad ateityje pavyks jį iškeisti į aukso. Finale labai nedaug pritrūko iki pasaulio čempiono titulo, pirmą vietą kainavo smulki klaidelė. Nepavyko startuoti taip, kaip galiu ir pusė distancijos teko vytis varžovus. Tačiau užteko jėgų kovoti iki galo, prisivijau varžovus, pavyko galingai finišuoti ir patekau tarp prizininkų. Neaplenkiau tik ispano Carloso Garrotės, kuris triumfavo ir šių metų Europos čempionate“, - kalbėjo A. Seja.

Trečiąją poziciją užėmė rusas Jevgenijus Lukancovas (+0,253 sek.).

Finale varžėsi devyni baidarininkai.

R. Nekriošiui ir A. Olijnikui – bronza

Portugalijoje vykstančio pasaulio baidarių ir kanojų irklavimo čempionato vyrų dviviečių baidarių 500 m distancijos varžybose sekmadienį Lietuvos atstovai Ričardas Nekriošius ir Andrejus Olijnikas iškovojo bronzos medalius.

Aukso medalius iškovojo rusai Artiomas Kuzachmetovas ir Vladislavas Blintcovas. Jie finale finišavo per 1 min. 30,666 sek. Sidabro apdovanojimus pelnė serbai Stefanas Vekičius bei Vladimiras Torubanovas (+0,287 sek.).

31-erių metų R. Nekriošius ir 30-metis A. Olijnikas nugalėtojams pralaimėjo 0,783 sek.).

Finale varžėsi devynios įgulos.

H. Žustautas iškovojo bronzą

Portugalijoje vykstančio pasaulio baidarių ir kanojų irklavimo čempionato vienviečių kanojų 200 m distancijos rungtyje sekmadienį lietuvis Henrikas Žustautas iškovojo bronzos medalį.

Pasaulio čempionu tapo baltarusis Arciomas Kozyras (39,81 sek.). Antrąją vietą užėmė rusas Ivanas Štylis (+0,16 sek.).

24-erių metų H. Žustautas nugalėtojui pralaimėjo 0,233 sek.

Lietuvis paskutiniuose metruose buvo išsiveržęs į priekį, bet kiek per anksti ėmė finišuoti ir jį aplenkė du varžovai.

Finale varžėsi devyni kanojininkai.

Pasveikino prezidentė

Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasveikino sportininkus Artūrą Seją, Henriką Žustautą, Ričardą Nekriošių ir Andrejų Olijniką, pasaulio baidarių ir kanojų irklavimo čempionate Portugalijoje iškovojusius medalius.

Šalies vadovė padėkojo už Lietuvos vardo garsinimą ir pabrėžė, kad garbingos pergalės yra žinia pasauliui apie Lietuvą – stiprių ir talentingų sportininkų šalį, pranešė Prezidentūra. D. Grybauskaitė sportininkams palinkėjo, kad nuoseklus ir atkaklus darbas dar ne kartą būtų įvertintas aukščiausiais medaliais, visada užtektų jėgų, stiprybės ir ištvermės siekti užsibrėžtų tikslų.