PSG išsigelbėjo mače su „Barcelona“, „Bayern“ nuleido ant žemės italus

Sartavo pirmosios UEFA Čempionų lygos ketvirtfinalio kovos. Atkaklios ir intriguojančios rungtynės vyko Prancūzijoje. Savo žiūrovų akivaizdoje žaidę Paryžiaus „Saint-Germain“ futbolininkai susitikimo pabaigoje pelnė įvartį ir lygiosiomis 2-2 sužaidė su favorite laikyta „Barcelona“.

Nors mačo pradžioje kamuolį ilgiau kontroliavo svečiai, pirmąjį pavojingą išpuolį surengė PSG ekipa. Varžovų baudos aikštelėję Gerardą Pique pergudravęs Ezequielis Lavezzi atliko smūgį, po kurio kamuolys atsimušė nuo virpsto.

Galiausiai 38 minutę įvartį šiame susitikime įmušė „Barcelona“. Nesustabdomai Ispanijoje rungtyniaujantis Lionelis Messi pasižymėjo po tikslaus Dani Alveso perdavimo ir išvedė savo komandą į priekį.

Antroje rungtynių pusėje treneris Carlo Ancelotti stiprino savo komandos puolimą, todėl vis dažniau varžovų aikštės pusėje apsilankydavo ir „Saint-Germain“ klubo futbolininkai.

79 minutę šiame susitikime rezultatas tapo lygus. Tikslų smūgį į Victoro Valdeso vartus atlikęs PSG atakų lyderis Zlatanas Ibrahimovičius atgaivino šeimininkų viltį rungtynėse iškovoti pergalę.

Dar po dešimties minučių į PSG klubo vartus buvo paskirtas vienuolikos metrų baudinys, kurį tiksliai realizavo Xavi Hernandezas. Kadangi po pirmojo kėlinio dėl traumos tęsti rungtynių nebegalėjo L.Messi, baudinį realizavo patyręs katalonų komandos saugas.

„Barcelona“ gerbėjų nusivylimui ir „Saint-Germain“ ekipos aistruolių džiaugsmui, per pridėtą rungtynių laiką dar kartą rezultatą šiame susitikime išlygino Blaise‘as Matuidi, kuriam rezultatyvų perdavimą atliko Z.Ibrahimovičius.

Per likusias minutes rezultatas nepakito. Po savaitės komandos dar kartą susitiks Ispanijoje, Barselonos miesto „Camp Nou“ stadione.

• PSG 2 – 2 „Barcelona“
  • 38‘ [0 – 1] Lionel Messi
  • 79‘ [1 – 1] Zlatan Ibrahimovič
  • 89‘ [1 – 2] Xavi Hernandez (11 m)
  • 90‘ [2 – 2] Blaise Matuidi

Miuncheno „Bayern“ futbolininkai | AP/Scanpix nuotr.

Užtikrintą pergalę namuose šventė Miuncheno „Bayern“ ekipa. Greitu įvarčiu į priekį išsiveržę šeimininkai rezultatu 2-0 privertė pasiduoti nesėkmingai pasipriešinti bandžiusį Turino „Juventus“ klubą.

Bavarai į priekį išsiveržė tiksint pirmosios minutės sekundėms, kai tolimu ir klastingu smūgiu iš tolį įvartį į svečių komandos vartus įmušė jaunasis krašto gynėjas Davidas Alaba. Austras užklupo vartuose nepasiruošusį Gianluigi Buffoną, kuris išgelbėti Turino klubo nuo praleisto įvarčio nesugebėjo.

Nors po praleisto įvarčio „Juventus“ stengėsi perimti iniciatyvą, po Toni Krooso traumos aikštėje pasirodęs Arjenas Robbenas pasuko atakas kita kryptimi. Miuncheno ekipa rengė vieną po kito pavojingus išpuolius, iš kurių ne vienas galėjo baigtis antruoju įvarčiu.

Antrajame kėlinyje vaizdas nesikeitė. „Bayern“ ekipa ir toliau spaudė varžovus jų aikštės pusėje, todėl nenuostabu, kad 63 minutę į italų klubo vartus krito antrasis įvartis, kurį šeimininkams pelnė Thomasas Mulleris. Pastarajam rezultatyvų perdavimą atliko Mario Mandžukičius.

Susitikimo pabaigoje puikios progos išnaudo nepavyko antrojo įvarčio autoriui T.Mulleriui. Dviem bandymais į priešininkų vartus smūgiavęs vokietis nesugebėjo „pramušti“ G.Buffono, todėl rungtynės baigėsi bavarų pergale 2-0.

Verta paminėti, kad atsakomajame mače, kuris kitą savaitę bus žaidžiamas Italijoje, Turino ekipa privalės verstis be Arturo Vidalio ir Stephano Lichtsteinerio. Akistatoje su bavarais futbolininkai prieš save išvydo antrąsias geltonas korteles, reiškiančias vienerių rungtynių diskvalifikaciją.

• „Bayern“ 2 – 0 „Juventus“
  • 1‘ [1 – 0] David Alaba
  • 63‘ [2 – 0] Thomas Muller
  • * - atsakomosios komandų rungtynės bus žaidžiamos po savaitės.