Ministrė sveikino pasaulio plaukimo vicečempioną paralimpietį E. Mataką

Švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė antradienį dar kartą su pergalėmis Tarptautinio paralimpinio komiteto pasaulio plaukimo čempionate pasveikino plaukiką Edgarą Mataką ir jo trenerį Ramūną Leoną.

„Labai didžiuojasi jūsų laimėjimais – neįtikėtina, kiek daug gali žmogus. Ir man džiugu, kad jau galim ne tik sakyti, bet ir darbais parodyti, jog valstybė nuosekliai eina keliu, kad visi sportininkai – ir turintys negalią, ir be jos, – jau gaus ne tik vienodą, bet ir didesnį atlygį už savo darbus. Žinau, kad lengvų startų nebūna, tad linkiu sėkmės ir naujų pergalių“, – sveikindama sportininką kalbėjo ministrė.

Ministrė dėkojo ir sportininko treneriui R. Leonui už atsidavimą savo darbui, už gebėjimą suprasti sportininkus, juos ugdyti, palaikyti.

Birželio viduryje Madeiroje, Portugalijoje vykusiame žmonių su negalia plaukimo čempionate E. Matakas iškovojo 2-ąją vietą 50 m laisvu stiliumi ir 3-ąją vietą 100 m krūtine rungtyse. Sportininkas varžosi visiškai nematančių plaukikų klasėje.

Už šiuo laimėjimus sportininkas bus įvertintas 7,8 tūkst. eurų valstybės premija, sportininko treneriui skiriama 3,9 tūkst. eurų premija.

Tokijo paralimpinėse žaidynėse pernai vasarą E. Matakas iškovojo bronzos medalį plaukdamas 50 metrų laisvuoju stiliumi. Šioje rungtyje pernai jis tapo ir Europos čempionu.

2017 m. plaukikas 50 m plaukimo laisvu stiliumi rungtyje tapo pasaulio čempionu, dvigubai ilgesnėje distancijoje pelnė bronzą plaukdamas krūtine.