Lietuvos jaunimo rinktinė į kitą etapą žengė be nuostolių

Lietuvos jaunimo rinktinė per pirmas tris pasaulio čempionato dienas patvirtino favoritų vardą. Tris pergales iškovoję Tomo Masiulio auklėtiniai į kitą etapą žengia be nuostolių.

Paskutinėse B grupės rungtynėse lietuviai 76:66 (19:15, 20:17, 17:14, 20:20) pranoko Argentinos krepšininkus ir grupėje užėmė pirmą vietą.

Kitame etape lietuviai žais E grupėje, į kurią keliauja po 3 stipriausias A ir B grupės komandas. Mūsiškių varžovais bus Ispanijos, Kroatijos ir Kanados devyniolikmečiai.

Su ispanais lietuviai kol kas dalysis pirmąja vieta – abi komandos naujoje grupėje turės po 3 pergales.

Pirmieji lietuvių varžovai pirmadienį bus kanadiečiai.

Mače su Argentina mūsiškiai kelių taškų persvarą turėjo nuo pirmųjų minučių, tačiau labiau atitrūko tik po ilgosios pertraukos. Trečią kėlinį pradėję penkiais taškais be atsako, lietuviai pirmą kartą įgijo dviženklę persvarą (44:32).

Kai nė neįpusėjus ketvirtam kėliniui po Luko Lekavičiaus dvitaškio skirtumas tarp komandų pasiekė 16 taškų ribą (67:51), mačo baigtis tapo aiški.

Lietuviams taškus pelnė 11 iš aikštėje pasirodžiusių 12 krepšininkų. Nepasižymėjo vienintelis komandos kapitonas Jokūbas Gintvainis.

Lietuvos jaunimo rinktinė: Tomas Dimša (4/12 metimų) ir Donatas Tarolis po 12, Martinas Gebenas (10 atk. kam.) ir Lukas Lekavičius (4/13 metimų) po 9, Augustinas Jankaitis 8, Marius Grigonis 7, Mantvydas Stašelis 6, Justas Tamulis 5, Denisas Krestininas 4, Simonas Raupys ir Rokas Gustys po 2.

Argentinos jaunimo rinktinė: Matias Bernardini 15, Gastonas Whelanas 12.