Lietuvos golfo žaidėjai – per plauką nuo Baltijos čempionų taurės

Savaitgalį Rygoje vykusiame Baltijos šalių Čempionų golfo taurės turnyre Lietuvos rinktinė liko per mažą žingsnelį nuo aukso medalių ir užėmė antrąją vietą. Viename atkakliausių turnyrų šių varžybų istorijoje nugalėtojų titulą apgynė estai.

Baltijos Čempionų taurė yra tradicinis turnyras, kuriame susirenka geriausi Lietuvos, Latvijos ir Estijos žaidėjai. Varžybos vyksta „match-play“ formatu, kai varžomasi vienas prieš vieną. Čia dalyvauja suaugusių, jaunimo ir veteranų amžiaus grupių savo šalių lyderiai.

Kasmet varžybos vyksta vis kitoje šalyje, o šiais metais teisė rengti turnyrą patikėta Latvijai. Estijos golfo žaidėjai keletą metų yra laikomi akivaizdžiais Baltijos šalių lyderiais, tačiau tiek lietuviai, tiek latviai šiemet jiems gerokai pakuteno padus.

Lietuvos rinktinė susitikime su Estija sugebėjo išplėšti lygiąsias 6:6. Šiame komandiniame mače pergales pasiekė ir po tašką Lietuvai pelnė Laima Drazdauskienė, Algimantas Baltramonaitis, Mikaelis Ljungbergas, Mindaugas Markevičius, Saulė Jarašūnaitė bei Gediminas Markevičius.

Latviai estams pralaimėjo tik dviem taškais – 5:7, todėl aukso medalių likimas sprendėsi Lietuvos ir Latvijos akistatoje. Lietuviai šventė pergalę 6,5:5,5 ir iš viso surinko 12,5 taško. Estai per plauką – su 13 taškų – apgynė čempionų titulą. Latviai su 10,5 taško liko treti.

Susitikime su latviais savo varžovus pranoko L. Drazdauskienė, A. Baltramonaitis, Rugilė Pauliukonytė, Oskaras Belousovas, Augustė Skolskytė ir S. Jarašūnaitė. G. Markevičius savo mačą su Harijs Bariss baigė lygiosiomis.

Lietuvai Rygoje taip pat atstovavo Jolanta Zabarauskienė, Zita Jakimavičienė ir Giedrius Mackelis.

„Mums antra vieta yra ganėtinai svarbi, nes dažniausiai šioje brolių kovoje likdavome treti ir neretai džiaugdavomės tiesiog galėdami pasipriešinti. Dabar jau tiek nedaug pritrūko iki taurės. Oro sąlygos buvo sudėtingos, pūtė stiprokas vėjas, todėl reikėjo gerai sužaisti strategiškai. Bet kokiu atveju, tai buvo geriausias mūsų pasirodymas šiame turnyre, – įspūdžiais dalinosi Lietuvos rinktinės kapitonas M. Markevičius. – Labai pozityviai Latvijoje mus nuteikė moteriškosios lyties pasirodymas. Džiaugiamės, kad šįkart moterys pasidarė sau iššūkius, išsikėlė tikslus ir juos įgyvendino. Tikimės, kad kitais metais visi galėsime dar labiau pasistiebti“.

Pirmą kartą iškovoti Baltijos golfo Čempionų taurę mūsiškiai galės kitais metais, kuomet turnyras bus rengiamas Lietuvoje.