Lietuvių laimikis Brazilijoje – visų spalvų medaliai

 • Teksto dydis:

Per savaitę – aštuoni medaliai, iš jų du – aukso. Toks Lietuvos sportininkų laimikis Brazilijoje surengtose 24-ose pasaulio kurčiųjų vasaros žaidynėse. Tikimasi, kad per pabaigtuves trofėjų derlius bus dar gausesnis.

Lengvaatlečių triumfas

Pasaulio kurčiųjų žaidynių (deflimpiados) čempionais tapo lengvaatletis Vytenis Ivaškevičius ir imtynininkas Mantas Kazimieras Sinkevičius.

V. Ivaškevičius laimėjo rutulio stūmimo varžybas, jo rezultatas – 18,35 m. Sidabro medalį iškovojo kitas mūsų šalies atletas Mindaugas Jurkša (17,14 m), bronzos – lenkas Oskaras Kokoszewskis (16,59 m).

Vytenis pagerino šios rungties kurčiųjų pasaulio ir deflimpiados rekordus.

„Tai jau trečios mano žaidynės. Ankstesnėse varžovai aplenkdavo mane paskutiniais bandymais, tačiau šįkart viskas susiklostė kitaip – beveik visi metimai, išskyrus pirmą, buvo tokie, kokių ir tikėjausi“, – sakė V. Ivaškevičius.

Ketvirtą vietą užėmė traumą patyręs Šarūnas Zdanavičius (16,02 m).

Jėga: V. Ivaškevičius pagerino rutulio stūmimo kurčiųjų pasaulio ir deflimpiados rekordus / A. Četkausko / LKSK nuotr.

Turką – ant menčių

Graikų-romėnų imtynių meistras M. K. Sinkevičius (svorio kategorija iki 77 kg) pirmiausia įveikė iranietį Rezą Esmaeilį, vėliau – graiką Nikolaosą Iosifidį, o pergalė prieš kubietį Raulį Castillo Plutiną buvo skirta be kovos.

Finale trenerio Sauliaus Liaugmino auklėtinis susikibo su turku Muhammetu Akdenizu.

Su treneriu aptarėme galimą dvikovos scenarijų, tačiau teisėjų brigadoje buvo turkų, todėl varžovas jautėsi saugiai.

Pasak M. K. Sinkevičiaus, varžovas iškart ėmėsi nešvarios kovos – laužyti pirštus. Lietuvio būta nepėsčio – atsakė tuo pačiu. Tuomet turkas kreipėsi užtarimo į teisėjus, vėliau bandė smūgiuoti galva – tai draudžiama, tačiau M. Akdenizo niekas negelbėjo.

Pergalė: M. K. Sinkevičius privertė kapituliuoti teisėjų remiamą turką M. Akdenizą / A. Četkausko / LKSK nuotr.

„Turkas norėjo įrodyti, kad yra aktyvesnis. Su treneriu prieš dvikovą aptarėme galimą scenarijų, tačiau teisėjų brigadoje buvo turkų, todėl varžovas jautėsi saugiai. Vis dėlto prispaudžiau jį ant menčių“, – pasidalijo įspūdžiais Lietuvos imtynininkas.

Vilniečiui – trys medaliai

Net tris deflimpiados medalius iškovojo orientacininkas vilnietis Mantas Volungevičius.

Jis sidabrą pelnė su komanda (joje taip pat buvo Adrija Atgalainė, Gedvilė Diržiūtė ir Donatas Tumaitis) mišrių estafečių varžybose (trasoje sugaišo 1 val. 29 min. 13 sek.). Lietuviai pralaimėjo tik ukrainiečiams (1 val. 18 min. 24 sek.).

Supersprinto rungtį M. Volungevičius su Vilte Kanapinskaite užbaigė užėmę trečią vietą, sėkmingiau pasirodė tik Ukrainos ir Čekijos duetai.

Kolekcija: orientacininkas M. Volungevičius iškovojo tris deflimpiados medalius / A. Četkausko / LKSK nuotr.

Galiausiai Mantas buvo trečias ilgosios distancijos varžybose (reikėjo nubėgti 13,3 km ir rasti 30 kontrolinių punktų, aukščio amplitudė siekė 600 m).

Lietuvos orientacininkai Brazilijoje susižėrė iš viso keturis medalius – supersprinto sidabrą pelnė ir A. Atgailainė.

Viršijo lūkesčius

Vyrų badmintono dvejetų turnyro finale Ignas Reznikas ir Kazimieras Dauskurtas susikovė su vienetų varžybų čempiono ir vicečempiono duetu – Pietų Korėjos atstovais Myeong-soo Seo ir Ji-soo Woo.

Lietuviai laimėjo pirmą setą 21:17, arti pergalės buvo antrame, tačiau esant rezultatui 21:21, iniciatyvą perėmė azijiečiai – 23:21. Permainingą lemiamą setą 21:18 laimėjo korėjiečiai.

Vicečempionai: badmintonininkai I. Reznikas ir K. Dauskurtas finale tik po atkaklios kovos pralaimėjo Azijos atstovams / A. Četkausko / LKSK nuotr.

„Mūsiškių sėkmė – ypatinga. Jei Lietuvos žaidėjai patenka į vieną rikiuotę su Japonijos, Pietų Korėjos, Tailando, Malaizijos – šalių, kuriuose kūdikiai gimsta su raketėmis rankose – badmintonininkais, tai daug ką pasako. Lūkesčiai ir planai viršyti su kaupu“, – teigė treneris Donatas Narvilas.

Vakar bronzos medalių siekė paplūdimio tinklininkės Birutė Aleknavičiūtė ir Ingrida Milkintaitė – jos mažajame finale varžėsi su čekėmis.

Penktos ir šešti

Deflimpiados čempionų titulo neapgynė Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė.

Mūsiškiai B grupėje 48:93 pralaimėjo ukrainiečiams, 53:60 – graikams, 78:94 – Venesuelos komandai, 93:39 nugalėjo Taipėjaus atstovus ir 98:36 – brazilus, tačiau ketvirtfinalyje 80:87 nusileido amerikiečiams.

Turnyre dėl 5–8 vietų lietuviai 73:56 įveikė graikus, 77:87 pralaimėjo argentiniečiams ir užėmė 6 vietą.

Vakar dėl bronzos varžėsi Lenkijos ir Venesuelos krepšininkai, finale susitiko JAV ir Ukrainos rinktinės.

Moterų varžybų B grupėje Lietuvos ekipa 73:85 pralaimėjo amerikietėms, 65:68 – turkėms ir 114:31 sutriuškino Kenijos komandą. Ketvirtfinalyje lietuvės 56:61 nusileido graikėms. Turnyre dėl 5–8 vietų mūsiškės net 123:6 nušlavė braziles, 85:69 palaužė turkes ir užėmė 5 vietą.

Dėl bronzos kovojo lenkės ir graikės, dėl aukso – italės ir amerikietės.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių