Lietuviai šauniai pasirodė atvirosiose Latvijos baidarių slalomo taurės varžybose

Lietuvos komandos laimėjo didžiąją dalį prizinių taurių dviejų dienų atvirosiose Latvijos taurės I ir II etapų varžybose, vykusiose Gaujos upėje Valmieros mieste. Varžybų organizatoriai taures įteikė laimėtojams keturiose baidarių klasėse: K1 vyrų ir K1 merginų, bei C1 vyrų ir C1 merginų. Visose baidarių klasėse prizai įteikti pagal amžiaus grupes.

Kauno klubas „Regesa“ laimėjo visus prizus iš lietuvių suaugusiųjų K1 vyrų baidarių klasėje. Justinas Šnioka I etapo šeštadienio varžybose laimėjo trečiąją vietą įveikęs trasą turėdamas 98,32 taškus, iš kurių trasos laikas yra 96,32 sekundės ir 2 baudos taškai už paliestą kartelę. Lietuvį trasoje aplenkė Valmieros klubo VSA atstovai: Kaspars Pakers trasą įveikė per 92,60 sekundės be baudos taškų ir Toms Karlivans trasą įveikė per 92,49 sekundės bei užsidirbo du baudos taškus (viso 94,49).

Sekmadienį II etape pergalę jau šventė Justinas Šnioka trasą įveikęs per 89 sekundes be baudos taškų ir komandos draugas Paulius Popiera traso vartus praplaukęs per 92,08 sek. be baudos taškų. Trečiojoje vietoje liko Kaspars Pakers iš Valmieros VSA klubo su rezultatu 92,53 (88,53 sek. ir 4 baudos taškai).

Aštuoniolikmečių grupėje K1 klasėje II etape Alytaus klubo „Srautas“ atstovas Edvinas Turčinavičius laimėjo trečiąją vietą su rezultatu 110,57 (106,57 sek., 4 b.t.)

Penkiolikmečių grupės K1 klasėje ant prizininkų pakylos abu kartus išsirikiavo vien lietuviai. Jonas Minialga iš Vilniaus klubo „Regata“ ir Kipras Talačka iš Kauno klubo „Regesa“ po vieną kartą laimėjo pirmąją ir antrąją vietas. Matas Varslavėnas, atstovaujantis Vilniaus klubą „Regata“, abiejuose etapuose laimėjo trečiąją vietą.

Dvylikamečių grupės K1 varžybose visas prizines vietas laimėjo Vilniaus atstovai. Šeštadienio varžybose ant prizininkų pakylos išsirikiavo Matas Abalikšta, Rimantas Pumputis ir Dominykas Janauskas. Sekmadienio etape Matas Abalikšta vėl buvo pirmas, Dominykas Janauskas ir Gustas Malakauskas atitinkamai užėmė antrąją ir trečiąją vietas.

K1 merginų baidarių klasėje Kauno klubo „Regesa“ jauniausioji dalyvių tarpe Kamilė Petrauskaitė I etapo varžybose užėmė trečiąją vietą su rezultatu 141,81 įskaitant du baudos taškus už vieną kartą liestą kartelę (138,81 sek., 2 b.t.). Sekmadienio varžybose Alytaus „Srautas“ atstovė Erika Baranauskaitė laimėjo pirmąją vietą su rezultatu 114,57 (108,57 sek ir 6 b.t.).