Europos arenose – skambūs Lietuvos sportininkų akordai

Lietuvos vardas garsiai skambėjo Graikijoje, Italijoje, Vokietijoje, Lenkijoje – praeitą savaitgalį mūsų sportininkai Europos ir pasaulio čempionatuose iškovojo visų spalvų medalius.

J.Jocytei – MVP prizas

Skambiausias akordas – iš Herakliono (Graikija), kur Lietuvos jaunių (iki 18 metų) merginų krepšinio rinktinė laimėjo Europos čempionatą.

Trenerių Viliaus Stanišausko vadovaujama komanda finale 78:75 (16:15, 21:20, 19:18, 22:22) palaužė bendraamžes iš Ispanijos.

Lietuves į auksinę pergalę vedusi 16-metė Justė Jocytė (pelnė 28 taškus, devynis kartus atkovojo kamuolį, atliko 7 rezultatyvius perdavimus ir surinko 38 naudingumo balus) pripažinta naudingiausia (MVP) čempionato krepšininke.

Kartu su Juste į simbolinį geriausių žaidėjų penketuką išrinktos ispanė Elena Buenavida Estevez, prancūzė Leila Lacan, vokietė Frieda Buhner ir italė Matilde Villa.

Mūsų šalies rinktinei taip pat atstovavo Neda Pliatkutė, Viltė Andrunavičiūtė, Viviena Danguolė Pupkevičiūtė, Gabrielė Sederevičiūtė, Gerda Raulušaitytė, Ugnė Sirtautaitė, Austė Jurevičiūtė, Eva Pernaravaitė, Erika Ieva Kraujelis, Rusnė Augustinaitė ir Brigita Rimkevičiūtė.

Šio amžiaus Lietuvos krepšininkės Europoje triumfavo ir 2008-aisiais (tąkart MVP prizą pelnė Aurimė Rinkevičiūtė).

Heraklione bronzos medalius iškovojo prancūzės, mažajame finale 75:46 sutriuškinusios vokietes.

Startavo finaluose

Romoje (Italija) surengtame Europos plaukimo čempionate bronzą pelnė Rūta Meilutytė ir Andrius Šidlauskas.

100 m plaukimo krūtine varžybų finale Rūta (1 min. 06,50 sek.) pralaimėjo tik italėms Benedettai Pilato (1 min. 05,97 min.) ir Lisai Angiolini (1 min. 06,34 sek.). Ketvirtą vietą užėmė Kotryna Teterevkova (1 min. 06,61 sek.).

„Smagu, kad finale Lietuvai atstovavome dviese. Tai dar labiau motyvuoja“, – sakė R.Meilutytė.

A.Šidlauskas šios rungties lemiamą plaukimą užbaigė užėmęs taip pat trečią vietą (59,50 sek.). 100 m krūtine greičiausiai įveikė italas Nicolo Martinenghi (58,28 sek.), sidabrą pelnė kitas Italijos atstovas Federico Poggio (58,98 sek.). Tik septintas buvo olimpinis ir pasaulio vicečempionas olandas Arno Kamminga (59,68 sek.).

Smagu, kad finale Lietuvai atstovavome dviese. Tai dar labiau motyvuoja.

„Nosies neužriečiu, nes tarp varžovų nebuvo kai kurių stiprių plaukikų, pavyzdžiui, Adamo Peaty. Šįkart aš – trečias, o rytoj gal jau nebūsiu, reikės toliau dirbti, bus kiti tikslai“, – kalbėjo A.Šidlauskas.

Vakar Europos čempionato finaluose startavo K.Teterevkova (200 m krūtine) ir Danas Rapšys (200 m laisvuoju stiliumi).

Yris po yrio – tikslo link

Miunchene (Vokietija) Europos irklavimo čempionato bronzos medalius iškovojo Dovydas Nemeravičius ir Armandas Kelmelis.

2 000 m trasoje lietuviai sugaišo 6 min. 42,11 sek. Sparčiausiai porinę dvivietę irklavo kroatai broliai Valentas ir Martinas Sinkovičiai (6 min. 35,93 sek.), antri finišavo ispanai Aleixas Garcia Pujolaris ir Rodrigo Conde Romero (6 min. 38,46 sek.).

„Prieš startą matėme, kad nepavyks dirbti kaip laikrodukui, – trukdė gūsingas vėjas. Yris po yrio, yris po yrio – tik tai ir sukosi galvoje irkluojant. Žinojome, kad negalime atleisti vadžių, nes vos akimirka, ir varžovai pradeda artėti arba tolsta“, – teigė D.Nemeravičius.

Ketvirtas vietas užėmė Donata Karalienė ir Dovilė Rimkutė (porinė dvivietė), broliai Domantas ir Dovydas Stankūnai (pavienė dvivietė).

Lietuvos irkluotojų dar laukia pasaulio čempionatas, kuris vyks rugsėjo 18–25 d. Čekijoje.

Lietuvis – vicečempionas

Vloclaveke (Lenkija) įvyko pasaulio kordinių F2 klasės aviamodelių čempionatas, jame dalyvavo ir Lietuvos atstovai.

F2D (oro mūšio) varžybų pasaulio vicečempionu tapo aštuonias pergales iškovojęs Audrius Rastenis. Jis tik finale pralaimėjo suomiui Jussiui Forssui. Bronza teko moldavui Igoriui Dementjevui.

Jaunimo grupėje trečias buvo Tomas Rimša (dvi pergalės). Sėkmingiausiai pasirodė ukrainietis Ivanas Čornas (trys pergalės). Antrą vietą užėmė bulgaras Mihaelas Vasiljevas (dvi pergalės).

Tarp šios rungties komandų mūsiškiai buvo devinti (4 taškai). Medalius išsidalijo ispanai (14 tšk.), suomiai (11 tšk.) ir danai (10 tšk.).