„Baltrex-Šiauliai“ po trejų metų pertraukos susigrąžino „Top“ lygos čempionų titulą

Šeštadienį finišavusiame Baltijos regbio „Top“ lygos sezono triumfavo Šiaulių „Baltrex-Šiaulių“ klubas. Po trejų metų pertraukos čempionės titulą susigrąžinusi Šiaulių ekipa finale 53:7 (16:7) nugalėjo Kauno „Ąžuolo“ komandą.

„Baltrex-Šiauliai“ pratęsė Saulės miesto dominavimą Lietuvos regbyje. Iki šiol per Lietuvos Nepriklausomybės laikotarpį tik vieną kartą čempionu tapo klubas ne iš Šiaulių. Tą 1996 metais padarė Panevėžio „Gilėnai“.

Šiame sezone be pralaimėjimų žengiantys „Baltrex-Šiauliai“ aktyviau pradėjo rungtynes ir jau penktąją minutę išsiveržė į priekį po Armando Kalinausko baudos smūgio. Po kelių minučių tas pats A. Kalinauskas skirtumą padvigubino. 12-ąją minutę traumą patyrė „Ąžuolo“ žaidėjas Eimantas Jatautas. Jį išvežė greitosios pagalbos automobilis. Vėliau po gražios atakos aikštės krašte žeminimą atliko „Baltrex-Šiaulių“ žaidėjas Ignas Jankaitis (11:0).

„Ąžuolo“ regbininkai nepalūžo po nelengvos pradžios ir Domantas Bagužis, perėmęs kamuolį, nubėgo su juo per visą aikštę ir pelnė 5 taškus kauniečiams. Du taškus svečiams pridėjo Alanas Alasauskis (7:11). Skirtumą „Baltrex-Šiauliai“ vėl padidino po Vytaro Bloškio rezultatyvaus prasiveržimo (16:7).

Galutinius pamatus pergalei šiauliečiai padėjo antrojo kėlinio pradžioje. Šeimininkų pranašumą 45-ąją minutę padidino žeminimą atlikęs Žygimantas Radžius, o vėliau žiūrovai išvydo dar vieną Igno Jankaičio šou. Jis po puikaus prasiveržimo per pusę aikštės pelnė dar 5 taškus. Vėliau žeminimą atliko V.Bloškys, kuris dar 4 taškus pridėjo realizacijos smūgiais. Po Arno Prielaido baudos smūgio „Baltrex-Šiauliai“ pirmavo jau 36:7.

Galutinius taškus rungtynėse pridėjo dar vieną baudos smūgį realizavęs rezultatyviausias lygos žaidėjas A. Kalinauskas bei žeminimus atlikę I. Jankaitis ir Dovydas Taujanskas.

Bronza – daugkartiniams čempionams

Bronzos medalius iškovojo 2017-2019 metų „Top“ lygos čempionė ir pirmą sykį nuo 1981 metų tarp dviejų stipriausių Lietuvos komandų nepatekusi Šiaulių „Vairo-Kalvio-Jupojos“ komanda. Ji rungtynėse dėl 3-4 vietų 37:20 (25:10) nugalėjo Šiaulių „Šiaulių“ ekipą.

„Vairo“ ekipa dominavo aikštėje pirmosiomis minutėmis. Po Justino Urbono, Tomo Bagdono ir Gedimino Marcišausko žeminimų bei Kęstučio Marcišausko tikslių smūgių koja šiauliečiai pirmajame kėlinyje įgijo solidų pranašumą. Vis dėlto varžovų klaidas išnaudojęs Deividas Krečius pelnė žeminimą, o „Šiaulių“ legionierius iš PAR Ayanda Dube baudos ir realizacijos smūgiais leido palaikyti intrigą.

Antrajame kėlinyje Tomas Bagdonas ir Karolis Navickas prispaudė kamuolį įskaitiniame plote ir „Vairas-Kalvis-Jupoja“ užtikrintai iškovojo bronzos medalius. Paguodos žeminimą „Šiauliams“ mačo pabaigoje pelnė Lwazi Ngcungama.