Vilniečiai pasirengimą sezonui pradėjo pergale prieš Latvijos klubą

Pirmose kontrolinėse rungtynėse vilniečiai rezultatu 2:1 (2:0) pranoko Latvijos „Valmiera“ klubą, – informuoja fkzalgiris.lt.

Šiame mače vilniečiams nepadėjo smulkią traumą patyręs Liviu Antalis, nežaidė ir komandos naujokas Richie Enninas, kuris į Lietuvą atvyko tik šeštadienį. Žalgiriečių žaidimui vadovavo Victoras Basadre, o mačą gyvai stebėjo naujasis vyriausiasis treneris Aliaksejus Baga.

„Valmiera“ praėjusiame Latvijos čempionate tapo didžiausiu sezono atradimu – lygos naujokai užėmė ketvirtąją vietą, aplenkė ne vieną gerokai turtingesnį klubą ir užsitikrino vietą šio sezono UEFA Europos lygos atrankos turnyre.

Pirmasis kėlinys buvo permainingas – jį kiek aktyviau pradėjo Latvijos klubas. „Valmiera“ ilgiau laikė kamuolį, žaidė kietai ir sukūrė keletą pavojingų situacijų prie Martino Berkoveco vartų.

Vis tik pirmąjį įvartį pelnė „Žalgiris“.

27-ąją minutę Gustas Jarusevičius puikiu smūgiu iš baudos aikštelės į kairįjį vartų kampą vartininkui nepaliko šansų – 1:0.

Prabėgo vos trys minutės, o džiaugėsi Hugo Videmontas. Po geros kombinacijos šis iššoko vienas prieš vartininką ir nesuklydo – 2:0.

Vos po minutės rezultatas galėjo dar labiau išaugti, tačiau vienu lietimu iš maždaug 20 metrų Mantas Kuklys pataikė į skersinį. Žalgiriečiai ir toliau nemažino apsukų – baigiantis kėliniui, po puikios atakos vienu – dviem lietimais, pasižymėjo Matas Vareika. Tiesa, teisėjas pakėlė nuošalę. Pirmasis kėlinys baigėsi „Žalgiriui“ pirmaujant 2:0.

Iš karto po pertraukos „Žalgiris“ atliko du keitimus – M. Berkovecą pakeitė Edvinas Gertmonas, o vietoje Modesto Vorobjovo į aikštę žengė Domantas Šimkus.

49-ąją minutę vilniečiai prarado kamuolį netoli savo baudos aikštelės, o viskas netrukus baigėsi pražanga ir skirtu baudiniu. Nors E. Gertmonas pirmąjį smūgį atrėmė, tačiau varžovas pirmasis suskubo prie kamuolio ir sušvelnino atsilikimą (1:2).

74-ąją minutę galingai iš toli smūgiavo D. Šimkus, bet kamuolys praskriejo virš vartų.

Antrajame kėlinyje žalgiriečiai atliko nemažai keitimų, o savojo šanso sulaukė ir jaunieji komandos žaidėjai. „Valmiera“ iki pat rungtynių pabaigos stengėsi rezultatą išlyginti, tačiau pavojingų smūgių į vartų plotą praktiškai nebuvo. Išskirti reikėtų nebent smūgį galva po kampinio, su kuriuo E.Gertmonas užtikrintai susitvarkė.

Pirmosios kontrolinės rungtynės baigėsi „Žalgirio“ pergale rezultatu 2:1.

„Žalgiris“: M.Berkovecas (45‘ E.Gertmonas), K.Bolha, K.Uzėla, D.Slijngardas (82‘ N.Stankevičius), S.Mikoliūnas (65‘ E.Jankauskas), M.Vorobjovas (45‘ D.Šimkus), M.Kuklys, M.Vareika (61‘ M.Mikulėnas), G.Jarusevičius (75‘ A.Spyčius), H.Vidalis (78‘ A.Ankudinovas), H.Videmontas.