Lietuvos futbolininkai su kaimynais pasidalijo po tašką

Lietuvos futbolininkai, laimėję mačo su baltarusiais pirmą kėlinį, neįtvirtino savo iniciatyvos – per mažiau nei 10 min. praleido du įvarčius, tačiau nuo nesėkmės išsigelbėjo.

Iniciatyvos neįtvirtino

Tautų lygos C diviziono 4-oje grupėje Lietuvos ir Baltarusijos vienuolikės pasidalijo po tašką – 2:2.

Arvydui Novikovui įmušus įvartį, mūsiškiai pirmavo iki 59-os rungtynių minutės. Tuomet svečiai rezultatą išlygino, o 66 min. persvėrė savo naudai. 76 min. baltarusių vartininką Jegorą Chatkevičių nuginklavo Karolis Laukžemis.

"Iškovojome brangų tašką. Ar galėjome daugiau? Po pirmo kėlinio tikrai nesvaigome, kad jau laimėjome, grįžome į aikštę rimtai nusiteikę, bet galbūt pritrūkome fizinių jėgų, – po rungtynių kalbėjo Lietuvos rinktinės vyriausiasis treneris Valdas Urbonas. – Tačiau atsilikdama mūsų komanda parodė charakterį. Tokios dvikovos grūdina. Džiaugiuosi, kad mūsų pasitikėjimas savimi dabar yra reikiamo lygio."

Pabaigtuvės – lapkritį

Rytoj Lietuvos futbolininkai Vilniuje susitiks su Albanijos vienuolike, kuri Almatoje su Kazachstano komanda sužaidė 0:0.

Rugsėjo 7-ąją mūsiškiai svečiuose nugalėjo albanus 1:0, įvartį įmušė Donatas Kazlauskas.

Tautų lygos varžybas Lietuvos rinktinė užbaigs lapkritį išvykoje: 15 d. Minske rungtyniaus su baltarusiais, o 18 d. Almatoje – su kazachais.

Į aukštesnį divizioną pateks šioje grupėje pirmą vietą užėmusi ekipa.

Estai įmušė tris įvarčius

Po tašką savo taupykles papildė Estijos ir Latvijos rinktinės.

C diviziono 2-oje grupėje Estijos futbolininkai (4 vieta, 1 tšk.) 3:3 sužaidė su Šiaurės Makedonijos atstovais, o D diviziono 1-oje grupėje Latvijos ekipa (3 vieta, 3 tšk.) 1:1 – su Farerų salų komanda.

A diviziono 1-os grupės lyderiai italai (5 tšk.) svečiuose atsilaikė prieš lenkus (3-ia vieta, 4 tšk.) – 0:0, o 2-oje grupėje į pirmą vietą pakilo anglai (7 tšk.), 2:1 palaužę belgus (2 vieta, 6 tšk.). 3-ioje grupėje – Europos čempionų portugalų (1 vieta, 7 tšk.) ir pasaulio čempionų prancūzų (2 vieta, 7 tšk.) lygiosios – 0:0. 4-oje grupėje ukrainiečiai (3 vieta, 3 tšk.) Kijeve 1:2 nusileido vokiečiams (2 vieta, 5 tšk.).

Statistika

Lietuva–Baltarusija 2:2 (1:0). Lietuvos futbolo federacijos (LFF) stadionas.

Teisėjas J.Weinbergeris (Austrija).

Įvarčiai: 7 min. A.Novikovas (1:0), 59 min. V.Lisakovičius (11 m baudinys, 1:1), 66 min. A.Sačivka (1:2), 75 min. K.Laukžemis (2:2).

Lietuva: T.Švedkauskas, E.Vaitkūnas (nuo 64 min. M.Beneta), E.Girdvainis, M.Palionis, S.Mikoliūnas, D.Šimkus (nuo 72 min. M.Dapkus), J.Lasickas, G.Sirgėdas (nuo 72 min. P.Golubickas), M.Vorobjovas, A.Novikovas (nuo 72 min. F.Černychas), D.Kazlauskas (nuo 60 min. K.Laukžemis).

Baltarusija: J.Chatkevičius, K.Pečeninas, A.Sačivka, A.Martynovičius, N.Zolotovas, I.Stasevičius (nuo 60 min. I.Bacharas), I.Majevskis, M.Ebongas (nuo 80 min. A.Chačaturianas), R.Juzepčukas (nuo 69 min. D.Podstrelovas), M.Skavyšas (nuo 57 min. D.Laptevas), V.Gromyka (nuo 57 min. V.Lisakovičius).

Komandų rodikliai. Smūgiai į vartus – 12:8, smūgiai į vartų plotą – 5:3, kampiniai – 3:7, nuošalės – 0:4, žaidimas su kamuoliu – 44 proc. ir 56 proc., kamuolio perdavimai – 338 (tikslūs 239, 70 proc.) ir 482 (tikslūs 373, 77 proc.).