LFF taurės finale „Panevėžys“ po baudinių serijos įveikė „Sūduvą“

„Hegelmann LFF“ taurė nugalėtojui išsiaiškinti nepakako net ir 120 grynojo žaidimo minučių. Panevėžio Aukštaitijos stadione vykusiame atkakliame mūšyje aikštės šeimininkai po 11 metrų baudinių serijos sensacingai 5:4 (pagrindinis laikas – 1:1, pratęsimas – 1:1) palaužė titulą gynusią Marijampolės „Sūduvą“ ir iškovojo istorinį trofėjų.

Vos prieš penkerius metus įkurtam „Panevėžio“ klubui ši pergalė yra ypatingai saldi. Aukštaičiai ne tik pirmą kartą klubo istorijoje triumfavo Hegelmann LFF taurėje, bet ir tapę stipriausiais iškovojo kelialapį į kitų metų UEFA Europos lygos atranką.

Įdomu tai, kad iki šių metų varžybų geriausias panevėžiečių pasirodymas taurės turnyre buvo tik ketvirtfinalis.

Kelyje link titulo „Panevėžys“ į savo vartus praleido vienintelį įvartį, kuris krito tik didžiajame finale.

Kaip ir pridera finalui, rungtynių pradžioje abu klubai žaidė atsargiai ir įvykių aikštėje neforsavo. Visgi rungtynių tempą aukštyn kojomis apvertė netikėtas „Panevėžio“ išpuolis tik kėliniui persiritus į antrą pusę.

23 min. praeityje „Sūduvos“ marškinėlius vilkėjęs Ernestas Veliulis sulaukė savalaikio perdavimo ir jau po akimirkos atsidūrė prieš svečių vartų sargą. „Panevėžio“ puolėjas meistriškai paguldė Ivaną Kardumą ir tiksliu smūgiu išvedė šeimininkus į priekį – 1:0.

Visgi aukštaičiai Hegelmann LFF taurės finale susikurtos persvaros net nespėjo apčiuopti – vos po 3 minučių Tautvydas Eliošius baudos aikštelėje neleistingai stūmė Vaidą Slavicką, o 11 metrų baudinį realizavo Renanas Oliveira.

Tiek likęs pagrindinis rungtynių laikas, tiek pratęsimas baigėsi tokiu pačiu rezultatu - 1:1, tad nugalėtojas sprendėsi baudinių serijoje.

Baudinių dramoje viską lėmė vienintelis netikslus smūgis, kurio autorius – Aleksandaras Živanovičius. Serbas smūgiavo paskutinis – penktas, o jau po akimirkos Sebastianas Vasquezas tiksliu smūgiu šeimininkams padovanojo istorinę pergalę.

„Panevėžys“ baudinių seriją laimėjo rezultatu 5:4.