Ukrainos kariai JK baigė mokymus naudotis tankais „Challenger 2“

Didžiosios Britanijos vyriausybė pirmadienį pranešė, kad ukrainiečių įgulos, kurios mokėsi naudotis Jungtinės Karalystės dovanotais tankais „Challenger 2“, yra pasirengusios vykti į fronto liniją.

„Ukrainos tankų įgulos baigė mokymus su tankais „Challenger 2“ Jungtinėje Karalystėje ir grįžo namo tęsti kovos su neteisėta ir neišprovokuota Rusijos invazija“, – sakoma Gynybos ministerijos pranešime.

Mokymai prasidėjo netrukus po to, kai sausį Londonas paskelbė, kad į fronto liniją išsiųs 14 šių tankų.

Įgulos išmoko valdyti, vairuoti ir „efektyviai atpažinti bei atakuoti taikinius“, teigė Jungtinės Karalystės ministerija, kuri tai pavadino „esminiu Ukrainos ginkluotųjų pajėgų gebėjimų pokyčiu“.

Jie grįžta į tėvynę geriau pasirengę, bet į ne mažesnį pavojų.

„Tikrai įkvepia ukrainiečių karių, baigusių mokymus su britų tankais „Challenger 2“ Didžiosios Britanijos teritorijoje, ryžtas“, – sakė gynybos sekretorius Benas Wallace'as (Benas Volesas).

„Jie grįžta į tėvynę geriau pasirengę, bet į ne mažesnį pavojų. Mes ir toliau juos palaikysime ir darysime viską, ką galime, kad paremtume Ukrainą tiek, kiek reikės“, – pridūrė jis.

Pulkininkas leitenantas Johnas Stone'as (Džonas Stounas), vadovavęs mokymo misijai, sakė, kad britų instruktoriams „didžiulį įspūdį paliko Ukrainos įgulų kompetencijos lygis“.

Tikimasi, kad šie kariai ir tankai dalyvaus galimame pavasariniame Ukrainos kontrpuolime.

Praėjusią savaitę Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pareiškė, kad Maskva bus „priversta reaguoti“, jei Didžioji Britanija įvykdys pažadą pristatyti Ukrainai šarvamušių sviedinių su nuskurdintuoju uranu.


Šiame straipsnyje: karas UkrainojeJungtinė Karalystėkariaiapmokymaitankai

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių