Ukrainoje iš pareigų traukiasi penki regionų gubernatoriai ir keturi viceministrai

Dėl keleto korupcijos skandalų Ukrainoje atsistatydina arba yra atleidžiami penki regionų gubernatoriai ir keturi ministrų pavaduotojai, antradienį pranešė vienas aukšto rango pareigūnas.

Pasak už ministrų kabinetą atsakingo ministro Oleho Nemčinovo, atleisti keturi viceministrai – gynybos viceministras Vjačeslavas Šapovalovas, kuris buvo atsakingas už logistinę paramą kariuomenei, bendruomenių ir teritorinės plėtros viceministrai Ivanas Lukeria ir Vjačeslavas Nehoda, socialinės politikos viceministras Vitalijus Muzyčenka.

Ukrainos vyriausybė taip pat pritarė šalies prezidento Volodymyro Zelenskio dekreto projektui dėl regioninių administracijų vadovų – Dnipropetrovsko srities administracijos vadovo Valentyno Rezničenkos, Zaporižios srities administracijos vadovo Oleksandro Starucho, Kyjivo srities administracijos vadovo Oleksijaus Kulebos, Sumų srities administracijos vadovo Dmytro Žyvyckio ir Chersono srities administracijos vadovo Jaroslavo Januševyčiaus – atleidimo iš pareigų.

Taip pat Ukrainos vyriausybė ekonomikos viceministru paskyrė Oleksijų Sobolevą.

Žiniasklaidos duomenimis, V. Reznyčenka iš pareigų traukiasi savo paties noru.

Pranešama, kad O. Kuleba taip pat iš pareigų pasitraukė pats, o kiti buvo atleisti abipusiu šalių susitarimu.

Po didelio atgarsio sulaukusio skandalo dėl viešųjų pirkimų Gynybos ministerijoje ir korupcija įtariamo aukšto rango ministerijos pareigūno sulaikymo, sausio 22 dieną V. Zelenskis ėmėsi griežtos pozicijos dėl susiklosčiusios situacijos ir paskelbė apie laukiančius pokyčius.

Pirmadienį paskelbta, kad artimiausiu metu ministrų kabinete gali būti pasikeitimų

Pirmasis kandidatas į atleidimą yra Ukrainos energetikos ministras Hermanas Haluščenka, taip pat yra iškilęs klausimas dėl sporto ministro Vadymo Hutcaito, kuris vadovauja Nacionaliniam olimpiniam komitetui, ir strateginių pramonės šakų ministro Pavlo Riabikino.

Prezidento komandoje jau seniai diskutuojama, ar reikalingos šios ministerijos ir ar vertėtų jas panaikinti arba jungti.

Aukščiausiosios Rados deputatai taip pat norėtų pakeisti švietimo ir veteranų reikalų ministrus, tačiau šaltinių duomenimis, šiuo metu prezidentūroje apie tai rimtai nekalbama.

Šeštadienį Ukrainos infrastruktūros ministerija pranešė, kad teisėsaugininkai dėl biudžeto lėšų grobstymo sulaikė bendruomenių ir teritorijų plėtros ministro pareigas einantį Vasylį Lozynskį. Vėliau paaiškėjo, kad jis sulaikytas paėmęs 400 000 JAV dolerių (369 000 eurų) kyšį.

Infrastruktūros ministras Oleksandras Kubrakovas sekmadienį sakė, kad V. Lozynskis buvo atleistas.


Šiame straipsnyje: gubernatoriaiviceministraitraukiasi iš pareigųkaras Ukrainoje

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių