Ukraina iškvietė Kanados ambasadorę dėl nepriimtino „Nord Stream“ turbinos grąžinimo

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis pirmadienį pranešė, kad dėl Otavos sprendimo Vokietijai grąžinti kanadiečių remontuotą eksporto dujotiekio „Nord Stream“ turbiną į Užsienio reikalų ministeriją buvo iškviesta Kanados ambasadorė Larisa Galadza.

„Užsienio reikalų ministerija buvo priversta iškviesti Kanados ambasadorę mūsų šalyje dėl absoliučiai nepriimtinos sankcijų Rusijai režimo išimties“, – sakė V. Zelenskis savo kasdieniame kreipimesi platformoje „Telegram“.

Anot V. Zelenskio, šis sprendimas „Maskvoje bus vertinamas tik kaip silpnumo apraiška“.

„Nėra jokių abejonių, kad Rusija stengsis ne tik kuo labiau apriboti, bet ir visiškai nutraukti dujų tiekimą Europai pačiu opiausiu momentu“, – pridūrė jis.

Nepaisant sankcijų Rusijai ir Ukrainos prašymų, Otava sekmadienį nusprendė Vokietijai grąžinti Kanadoje remontuotą „Nord Stream“ turbiną.

Ukraina ragino Kanadą negrąžinti turbinos, taip siekiant išlaikyti tarptautinį spaudimą Rusijai praėjus keliems mėnesiams nuo jos invazijos į kaimyninę valstybę pradžios.

Rusija pirmadienį sustabdė savo pagrindinį gamtinių dujų tiekimo į Europą kanalą – per Baltijos jūrą iki Vokietijos nutiestą vamzdyną „Nord Stream 1“ – planuotai techninei priežiūrai, patvirtino keli Europos dujų transportavimo operatoriai.

Tuo metu didžiųjų Europos ekonomikų – Vokietijos ir Prancūzijos – vyriausybės nerimauja, kad Rusija gali nebeatnaujinti dujų srauto šiuo vamzdynu.


Šiame straipsnyje: Nord StreamUkrainaKanadakaras Ukrainoje

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių