Travemiundėje pramogų niekada netrūksta
![]() |
Vokiečiai didžiuojasi Travemiundės paplūdimiu ir mielai jame poilsiauja. |
Kaip Klaipėda gali džiaugtis šalia esančių kurortų Palangos ir Neringos artumu, taip mūsų miesto partnerio Liubeko gyventojai džiaugiasi Travemiunde - nedidele gyvenviete prie Baltijos jūros, kurioje ištisą vasarą verda kupinas romantikos gyvenimas. Norėdamos į šį Vokietijos kurortą pritraukti kuo daugiau jaunų žmonių, už turizmo plėtrą atsakingos institucijos nuolat ieško įvairių būdų, kuo sudominti įnoringus poilsiautojus, ir stengiasi pasiūlyti jiems įvairiausių pramogų spektrą.
Kurorto gimimas
Nors Travemiundė savo istoriją skaičiuoja nuo 1187 metų, tikrąja šio kurorto įkūrimo data reikia laikyti 1802 metus, kai buvęs žvejų kaimelis buvo paskelbtas vienu iš trijų Vokietijos kurortų. Nuo tada čia pradėta statyti viešbučius ir vasarotojai srautais traukdavo į Baltijos jūros paplūdimį. 1824 metais pirmą kartą liubekiečiai turėjo progos į Travemiundę atplaukti garlaiviu, o po metų čia atidarytas pirmasis kazino, kuriame savo pinigėlius prašvilpdavo ne vienas aistringas poilsiautojas. Taip atsitiko ir rusų rašytojui Ivanui Turgenevui, kuriam teko dešimčiai dienų pratęsti savo atostogas šiame kurorte, kol sulaukė draugų, išgelbėjusių jį nuo finansinės nesėkmės. O pralošė jis tada pinigų sumą, už kurią būtų galėjęs keliauti ištisus metus! Tad Travemiundę Turgenevas turėjo prisiminti ilgai...
Nuo 1831 metų į Travemiundę reguliariai kursuodavo laivai iš Sankt Peterburgo, Rygos ir Revalo (dabartinio Talino), mat šią poilsiavietę buvo pamilę turtingi rusai, be to, kelionė jūra į Europą buvo daug lengvesnė nei sausumos keliais. Iš Travemiundės keliautojai vykdavo į Baden Badeną ir Paryžių. Apsistodavo jie viešbutyje “Hotel de Russie”, kuris 1914 metais buvo pervardytas į “Deutscher Kaiser”. Šiame viešbutyje buvo apsistoję ir N. Gogolis bei F. Dostojevskis. Kai kas taip pamildavo šį kraštą, kad pasilikdavo iki gyvenimo pabaigos. Apie tai byloja ir rusiškos pavardės antkapiuose prie šv.Lorenco bažnyčios.
Turistų Travemiundėje pakanka ir dabar, nors už voliojimąsi paplūdimyje tenka mokėti po pustrečio euro. Tiesa, kiek tolėliau galima rasti paplūdimį ir šiek tiek pigesnį – už vieną eurą, bet tokių privalumų, kaip vaikų žaidimo aikštelės, ten jau nebebus.
Istorinio šarmo Travemiundei netrūksta ir šiandien. Mediniai, puikiai restauruoti dviaukščiai ir triaukščiai pastatai, susispietę palei Travės upę, išlaikė romantišką devyniolikto amžiaus dvasią. Lyg koks nevykęs išsišokėlis atrodo tik vienintelis šios vietovės daugiaaukštis – 35 aukštų viešbutis “Maritim Strandhotel”. Tiek eksterjeras, tiek interjeras kažkodėl čia dar primena sovietmetį. Dauguma apartamentų šiame viešbutyje – privatūs, vasarą nuomojami poilsiautojams. Vienintelis tokio “gargaro“ privalumas yra tai, kad iš 35-
Naujausi komentarai