Švedija ir Danija kurs skaitmeninių skiepų „pasų“ sistemą

Švedija ketvirtadienį paskelbė pradėsianti kurti skaitmeninių skiepų sertifikatų sistemą, kuri galėtų būti naudojama kelionėms ir, potencialiai, kitokiais tikslais.

Šis pareiškimas buvo paskelbtas po Danijos ankstesnę dieną atlikto panašaus žingsnio.

Pasaulyje toliau siaučiant koronaviruso pandemijai, abi Šiaurės šalys nurodė, kad sertifikatai turės užtikrinti piliečiams galimybę išvykti į užsienį, bet taip pat užsiminė, kad sistema potencialiai galėtų būti naudojama patikrinti, ar žmonės, lankantys, pavyzdžiui, kultūros ar sporto renginius, yra pasiskiepiję.

„Taip, turint skaitmeninį skiepų sertifikatą bus galima greitai ir lengvai įrodyti, kad vakcinavimas įvykdytas“, – sakoma Švedijos skaitmeninės plėtros ministro Anderso Ygemano (Anderso Igemano) pranešime.

Švedijos vyriausybė išreiškė viltį, kad skaitmeninių sertifikatų infrastruktūra bus sukurta iki birželio.

Danija, apie savo programą paskelbusi ankstesnę dieną, nurodė, kad iš pradžių paskelbs internetu prieinamą registrą, kurį būtų galima naudoti prireikus patikrinti, ar asmuo yra pasiskiepijęs. Ši sistema turėtų pradėti veikti vasario pabaigoje, bet toliau bus kuriamas ilgalaikis techninis sprendinys.

Danijos vyriausybė nurodė kol kas nepriimsianti galutinio sprendimo, ar „koronos pasai“ galėtų būti naudojami ne vien kelionėms organizuoti, nes laukiama tyrimų, ar pasiskiepiję žmonės gali toliau platinti koronavirusą, rezultatų. Šios sistemos tikslas bus „prisidėti prie laipsniško, pagrįsto ir tinkamo Danijos pakartotinio atidarymo“.

„Mums absoliučiai būtina galimybė iš naujo išjudinti Danijos visuomenę, kad bendrovės galėtų grįžti į įprastas vėžes“, – sakoma laikinojo finansų ministro Morteno Bodskovo (Morteno Biosdkovo) pranešime.

Abi šalys taip pat nurodė, kad bus dedamos pastangos, kad nacionaliniai sertifikatai būtų suderinami su tarptautiniais, apie kuriuos diskutuojama Pasaulio sveikatos organizacijoje (PSO), ir Europos Sąjungos lygiu.

PSO anksčiau buvo iškėlusi skaitmeninių sertifikatų idėją, bet sausį nurodė, kad šiuo metu nepritaria, jog tokie sertifikatai būtų privalomi keleiviams.

Europos Komisijos pirmininkė Ursula von der Leyen (Urzula fon der Lajen) sausį palaikė idėją, kad sertifikatai galėtų būti naudojami pasiskiepijusiems žmonėms identifikuoti, bet pridūrė, jog „jeigu tai suteiktų pirmumą arba prieigą prie tam tikrų prekių, tai yra politinis ir teisinis, sprendimas, kurį reikia aptarti Europos lygiu“.

Komisijos atstovas Christianas Wigandas (Kristianas Vigandas) ketvirtadienį kalbėdamasis su žurnalistais pakartojo, kad šis klausimas buvo „aptartas per vėliausią Europos Vadovų Tarybos pasitarimą tarp valstybių ir vyriausybių vadovų. Buvo padaryta išvada, kad reikėtų tęsti darbą dėl standartizuotos, suderinamos vakcinavimo patvirtinimo formos medicinos tikslams“.

Paklaustas, ar ES šalys gali individualiai kurti tokias sistemas, Ch. Wigandas atsakė, kad „visuomet pasisakydavome už didesnę koordinaciją [ir] toliau taip darysime, ypač kelionių ir kelionių suvaržymų klausimu“.

 NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių