Smėlio šalies stebuklai vėl kviečia į Liubeką Pereiti į pagrindinį turinį

Smėlio šalies stebuklai vėl kviečia į Liubeką

2004-07-17 09:00

Smėlio šalies stebuklai vėl kviečia į Liubeką

Vasaros dieną vaikštinėdami pajūriu, mes dažnai galime pamatyti vaikus, o neretai ir suaugusiuosius, iš smėlio konstruojančius fantastines pilis ir miestus. Smėlis, kaip statybinė medžiaga, žadina ir menininkų vaizduotę. Jau prieš šešis tūkstantmečius egiptiečiai konstravo skulptūras iš smėlio. Pastaruoju metu daugelyje Europos šalių smėlio skulptūrų festivaliai jau tapo tradicija. Klaipėdos miestas partneris Liubekas šiemet tokį festivalį rengia jau trečią kartą. Visi, kas nori pasigrožėti neįtikėtino dydžio ir tobulumo smėlio skulptūromis, turėtų apsilankyti Travemiundėje nuo liepos 9 iki rugsėjo 5 dienos.

Ne tik piramidės

Praėjusiais metais smėlio skulptūrų festivalis Liubeke buvo dedikuotas pasaulio stebuklams. Prireikė dviejų savaičių suvežti beveik 9000 tonų smėlio į 10 000 kvadratinių metrų plotą Privalo paplūdimyje. 5 100 tonų buvo suvežta iš netoliese esančios žvyro duobės, o likusi dalis šešiais laivais Elbės-Liubeko kanalu buvo atgabenta iš Maaso upės paplūdimių.

Tačiau dar kelias savaites prieš festivalį pagal menininkų pateiktus projektus buvo atlikti techniniai konstrukcijų bei smėlio kiekio skaičiavimai. Paskui buvo presuojamas smėlis. Tada dvi savaites 75 menininkai iš Olandijos, Belgijos, Ispanijos, Prancūzijos, Didžiosios Britanijos, Italijos, Ukrainos, JAV, Indijos, Havajų ir Singapūro, vieną po kitos nuėmę medines smėlį slėgusias formas, savo rankomis tik iš smėlio bei vandens kūrė pasaulio stebuklus. Vienas po kito atgijo Gizos piramidė ir Čingischanas, XII amžiuje Kambodžoje pastatyta Angkor Vato budistų šventykla ir Čarlzas Darvinas, Artemidės šventykla Efese bei Sidnėjaus opera.

Iš viso buvo sukonstruota net dvidešimt didelių skulptūrų. Aukščiausia tarp jų – 11 metrų Aleksandrijos švyturio kopija. Švyturys, pastatytas 280 metų prieš mūsų erą ir keturioliktame amžiuje sugriautas žemės drebėjimo, buvo net 116 metrų aukščio.

Duoklė olimpiadai

Liubeke smėlio skulptūros stovi du mėnesius. Nedidelis lietus ar vėjas joms nekenkia. Ilgiausiai pasaulyje smėlio skulptūra išstovėjo Floridoje - net dvejus metus. Olandijos mieste Madurodame viena smėlio skulptūra laikėsi metus ir devynis mėnesius.

Šiais metais smėlio skulptūrų festivalis Liubeke yra skiriamas olimpinei temai. Olimpiniai mitai, olimpiadų garsenybės bei šios didžios sporto šventės miestai-rengėjai bus įamžinti Travemiundės paplūdimyje. Organizatoriai, pernai sulaukę net 451 tūkst. lankytojų, mano, kad ir šiemet jų bus ne mažiau. Juk kiekvienas, sumokėjęs 5 eurus už reginį, ne tik gali grožėtis meno kūriniais, bet ir kaitintis saulėje bei klausytis muzikos. Norintiems daugiau sužinoti apie vaizduojamus pastatus ar žmones organizuojami specialūs turai. O tiems, kam maga patiems išbandyti smėlio skulptoriaus duoną, pasiryžę padėti tikri šios srities specialistai.

Vakare smėlio skulptūros nušvinta įvairiausiomis spalvomis. Joms sukurtas specialus apšvietimas, o muzika dar sustiprina magišką reginio įspūdį. Bet geriau vieną kartą pamatyti, nei dešimt kartų išgirsti. Tad visiems, kas šią vasarą vyks į Vokietiją, nuoširdžiai patariu užsukti į Liubeką.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų