Pasaulio ūkių galingieji ruošiasi kovoti su pasiūlos pertekliumi pramonėje

  • Teksto dydis:

G20 šalims tenka 85 proc. pasaulinio BVP ir šiose šalyse gyvena du trečdaliai pasaulio gyventojų.

Siekia pusiausvyros

Didžiojo dvidešimtuko (G20) šalių vadovai siekia pusiausvyros ir pripažįsta, kad antiglobalistai iš dalies turi pagrindo pykti, bet taip pat pažymi, kad dar liberalesnė prekyba yra vaistas nuo lėto ūkio augimo.

„G20 šalys mano, kad mes neskiriame šiam klausimui pakankamo dėmesio, kas kelia grėsmę dabartinei pasaulinei tvarkai“, – agentūrai AFP sakė vienas aukšto rango Europos diplomatas.

Nors G20 deklaracijoje kalbama apie socialinę įtrauktį ir lygybę, tokie žodžiai smarkiai kontrastavo su vaizdu iš esmės tuščiame Hangdžou mieste, kuriame milijonai žmonių prieš G20 susitikimą buvo „išprašyti“, kad niekas netrukdytų užsienio delegacijoms skuosti tuščiais greitkeliais.

Geriausią delikatų požiūrį į šį klausią iliustravo Vokietijos kanclerė Angela Merkel, paraginusi dabartinę sistemą padaryti sąžiningesnę, tačiau taip pat paraginusi kovoti su pagunda per daug rūpintis savimi, nes „protekcinės priemonės veikia kaip ūkio augimo stabdis“.

„Kova su nelygybe yra svarbi tema. Turime sujungti ūkio augimą ir socialinį teisingumą“, – sakė A. Merkel.

Savo ruožtu Prancūzijos prezidentas Francois Hollande'as (Fransua Holandas) pareiškė: „Prancūzija pasisako už globalizaciją, kuri yra reguliuojama, ir yra principai, standartai, ypač aplinkosaugos ir visuomenės apsaugos srityje“.

Tačiau viršūnių susitikimo metu būta ir prieštaringų žinių. JAV prezidentas Barackas Obama (Barakas Obama) atvyko į Kiniją, kad gautų paramos savo dviem svarbioms prekybos sutartims su ES ir Azijos ir Ramiojo vandenyno regionu. Tačiau namie jo partijos kandidatė į JAV prezidentus Hillary Clinton (Hilari Klinton) šių susitarimų išsižada, kad neprarastų balsų.

Pasisakantiems prieš laisvą prekybą nėra didesnio blogio už Transatlantinės prekybos ir investicijų partnerystės (TTIP) sutartį, dėl kurios Vašingtonas ir ES nori susitarti dar iki B. Obamos kadencijos pabaigos sausį.

Aktyvistai kritikuoja šį susitarimą nuo pat derybų pradžios 2013 metais ir mano, kad daugiausia naudos iš jo gaus stambusis verslas, nes jis leis tarptautinėms kompanijoms išvengti reguliavimo.

B. Obama prieš G20 susitikimą pripažino, kad egzistuoja „reakcija“ į globalizaciją ir kad žmonės „visiškai pagrįstai“ nerimauja dėl nelygybės. Tačiau tuo pačiu jis pridūrė: „Viską stabdyti nėra sprendimo būdas“.

Atkartodamas kitų lyderių apgailestavimą JAV prezidentas pridūrė, kad vyriausybės turės labiau saugoti darbuotojus, „deja, iki šiol padarėme nepakankamai“.



NAUJAUSI KOMENTARAI

...

... portretas
Pigios prekės nepatinka, PVM per mažas?..
VISI KOMENTARAI 1

Galerijos

Daugiau straipsnių