Konferencija vyksta prieš pasaulio lyderių aukščiausiojo lygio susitikimą, skirtą šiai sparčiai besivystančiai technologijai aptarti.
Tūkstančių dalyvių laukiama renginyje, kurio tikslas – rasti bendrą poziciją dėl technologijos, per mažiau nei dvejus metus sukrėtusios daugelį verslo sektorių, taip pat išlaikyti Prancūziją ir Europą žemėlapyje kaip patikimas varžoves DI lenktynėse.
Paryžiaus užmojai taip pat apima piliečių susidomėjimo realiu DI panaudojimu skatinimą, pasaulinio šios technologijos valdymo apžvalgą ir etiškų, prieinamų ir taupių galimybių skatinimą.
Ketvirtadienį prestižinėje Politechnikos inžinerijos mokykloje mokslininkai, tarp jų „Facebook“ savininkės „Meta“ vyriausiasis DI mokslininkas Yannas LeCunas (Janas LeKanas), kuris paskatino šios technologijos pakilimą, aptarinėjo jos poveikį tokioms sritims kaip darbas, sveikata ir tvarumas.
„Mokslas gali padėti mums apmąstyti šią revoliuciją“ ir „suvokti DI poveikį visuomenei“, ketvirtadienį konferencijos pradžioje sakė prezidento Emannuelio Macrono (Emaniuelio Makrono) pasiuntinė, atsakinga už DI, Anne Bouverot (En Buvero) pilnoje paskaitų salėje už Paryžiaus esančiame universiteto miestelyje.
Universiteto vadovas Thierry Coulhonas (Tjeri Kulionas) sakė mokslininkams, kad jų „pareiga yra užtikrinti, kad pasaulio lyderiai būtų pasirengę įžvalgoms ir klausimams, kylantiems jūsų pasaulyje“.
Šeštadienį ir sekmadienį bus kalbama apie DI poveikį kultūrai, o pirmadienį ir antradienį Paryžiuje susirinks valstybių ir vyriausybių vadovai iš maždaug 100 šalių ir pasauliniai technologijų pramonės lyderiai.
Pakviestas „DeepSeek“
Tarp aukšto rango dalyvių bus JAV viceprezidentas JD Vance'as (Dž. D. Vansas), Kinijos vicepremjeras Zhang Guoqingas (Džang Guočingas), Europos Komisijos pirmininkė Ursula von der Leyen (Urzula fon der Lajen) ir Vokietijos kancleris Olafas Scholzas (Olafas Šolcas).
Indijos ministras pirmininkas Narendra Modi (Narendra Modis) yra vienas iš aukščiausiojo lygio susitikimo šeimininkų, E. Macronui siekiant įtraukti globaliųjų Pietų šalis į technologijų kovą, kurioje kol kas daugiausia varžosi Jungtinės Valstijos ir Kinija.
E. Macrono biuras pranešė, kad ketvirtadienį jis taip pat priims Jungtinių Arabų Emyratų vadovą Mohamedą bin Zayedą al Nahyaną (Mohamedą bin Zajedą Nahjaną) ir aptars „mūsų abiejų šalių bendras ambicijas DI srityje“.
Iš verslo pusės, socialinio tinklo „X“ ir „Tesla“ vadovas Elonas Muskas (Ilonas Maskas) dar nepatvirtino dalyvavimo, kaip ir Liang Wenfengas (Liang Venfengas), Kinijos startuolio „DeepSeek“ įkūrėjas, kuris praėjusią savaitę šokiravo pasaulį savo taupiu, didelio našumo R1 modeliu.
Susirinkime dalyvaus tokie amerikiečių atstovai kaip Samas Altmanas (Semas Oltmanas) iš „OpenAI“ ir Dario Amodei (Darijus Amodėjus) iš „Anthropic“, taip pat Arthuras Menschas (Artiuras Menšas) iš Prancūzijos DI kūrėjo „Mistral“.
Mokslo srityje „Meta“ atstovui Y. LeCunui talkins tokie mokslininkai kaip Nobelio chemijos premijos laureatas, „Google“ DI tyrimų laboratorijos „DeepMind“ vadovas Demisas Hassabis (Demisas Hasabis) ir Kalifornijos universiteto Berklyje mašininio mokymosi tyrėjas Michaelas Jordanas (Maiklas Džordanas).
Jis ketvirtadienį S. Altmano ir D. Amodei teiginius, kad pasaulis jau beveik sukūrė bendrąjį dirbtinį intelektą (BDI), atsidūrusį DI tyrimų centre, kuris visose srityse pranoks žmones, pavadino „triukšmu ir isterija“.
BDI „kada nors įvyks, nesakau, kad neįvyks“, teigė M. Jordanas, bet pabrėžė, kad kol kas „žmonės yra daug protingesni už mašinas“.
Dar trys Nobelio premijos laureatai – kompiuterių mokslininkas Geoffrey Hintonas (Džefris Hintonas), žurnalistė Maria Ressa (Marija Resa) ir ekonomistas Josephas Stiglitzas (Džozefas Stiglicas) – dalyvaus konferencijoje, kurią rengia tik pernai įkurta Tarptautinė saugaus ir etiško DI asociacija (IASEI).
Prancūzijos pastangos DI srityje
Prancūzija tikisi, kad ši konferencija sustiprins jos kaip lyderės pozicijas Europoje DI srityje. Į Paryžių yra persikėlusios kelios pirmaujančių prie DI dirbančių įmonių, įskaitant „Google“, „Meta“ ir „OpenAI“, laboratorijos.
„Šis aukščiausiojo lygio susitikimas turi tapti akimirka, kai Paryžius taps pasauline DI sostine“, – naujienų agentūros AFP žurnalistams sakė skaitmeninių technologijų ministrė Clara Chappaz (Klara Šapaz).
Praėjus audringam mėnesiui, kai „DeepSeek“ pasirodymas šokiravo net Silicio slėnio sunkiasvorius, o Jungtinės Valstijos paskelbė 500 mlrd. dolerių (480 mln. eurų) vertės investicijų į DI schemą, Prancūzija ir Europa artimiausiomis dienomis turės daug ką įrodyti.
Prancūzijos pasiuntinė DI srityje A. Bouverot tvirtino, kad pastarieji įvykiai „rodo, jog pasaulinė konkurencija vis dar labai atvira“.
Paryžius planuoja paskelbti apie dideles milijardines investicijas, įskaitant investicijas į naujus duomenų centrus Prancūzijoje.
Ketvirtadienį vyriausybė pranešė, kad visoje šalyje siūlo 35 „paruoštus naudoti“ sklypus, kurių bendras plotas – 1,2 tūkst. hektarų.
Valstybės tarnybos ministras Laurent'as Marcangeli (Loranas Markanželi) paskelbė apie pokalbių roboto įrankį, panašų į „ChatGPT“, skirtą 5,7 mln. Prancūzijos viešojo sektoriaus darbuotojų.
Naujausi komentarai