Kremlius TBT išduotą V. Putino arešto orderį vadina niekiniu

  • Teksto dydis:

Kremlius penktadienį pareiškė, kad Tarptautinio Baudžiamojo Teismo (TBT) sprendimas išduoti Rusijos prezidento Vladimiro Putino arešto orderį yra teisiškai „niekinis“, nes Maskva nepripažįsta Hagoje įsikūrusio teismo jurisdikcijos.

„Rusija, kaip ir daugelis įvairių šalių, nepripažįsta šio teismo jurisdikcijos, taigi teisiniu požiūriu šio teismo sprendimai yra niekiniai“, – pareiškė žurnalistams Kremliaus atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas.

Rusija nėra TBT narė.

TBT penktadienį paskelbė išdavęs Rusijos prezidento V. Putino arešto orderį dėl „neteisėtos“ ukrainiečių vaikų „deportacijos“.

„Įtariama, kad Rusijos prezidentas yra atsakingas už karo nusikaltimą, neteisėtą gyventojų (vaikų) deportaciją ir neteisėtą gyventojų (vaikų) perkėlimą iš okupuotų Ukrainos teritorijų į Rusijos Federacijos teritoriją“, – rašoma pranešime, paskelbtame teismo interneto svetainėje.

TBT taip pat išdavė Rusijos vaikų teisių apsaugos kontrolierės Marijos Lvovos-Belovos arešto orderį dėl panašių kaltinimų.

„Mano atžvilgiu buvo visų šalių sankcijų, net Japonijos, dabar tai arešto orderis, na ir įdomu gi, kas bus toliau, – pareiškė M. Lvova-Belova, kurią cituoja valstybinė naujienų agentūra „RIA Novosti“. – Na o mes tęsime savo darbą.“

Anot jos, arešto orderio išdavimas rodo „Rusijos darbo padedant vaikams specialiosios karinės operacijos zonoje pripažinimą“.

„Puiku, kad tarptautinė bendruomenė įvertino darbą padedant mūsų šalies vaikams, kad mes jų nepaliekame karo veiksmų zonose, kad mes juos išvežame, kad mes kuriame jiems geras sąlygas, kad mes juos apsupame mylinčiais, rūpestingais žmonėmis.“


Šiame straipsnyje: karas UkrainojeRusijaVladimiras PutinasTBTarešto orderisDmitrijus Peskovas

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių