Kremlius grįžta prie rašomųjų mašinėlių, taip siekdamas išvengti informacijos nutekinimo

  • Teksto dydis:

Rusijos valstybinė tarnyba, turinti saugoti Kremliaus komunikaciją, ieško pirkti senoviškų rašomųjų mašinėlių, kad nebūtų galima nutekinti informacijos iš kompiuterių kietųjų diskų, ketvirtadienį sakė šaltiniai.

Grįžimą prie popierizmo persmelktų sovietinės biurokratijos laikų, kaip pranešama, paskatino slaptų dokumentų paskelbimas interneto svetainėje "WikiLeaks" ir buvusio JAV žvalgybos kontraktininko Edwardo Snowdeno (Edvardo Snoudeno) atskleidimai.

Federalinė apsaugos tarnyba, kuri taip pat yra atsakinga už prezidento Vladimiro Putino apsaugą, ketina išleisti tik kiek daugiau nei 486 tūkst. rublių (14,8 tūkst. dolerių) elektrinėms rašomosioms mašinėlėms, skelbiama valstybinės įsigijimų agentūros tinklalapyje zakupki.gov.ru.

"Šis pirkinys buvo planuojamas jau daugiau kaip metus", - ketvirtadienį sakė šaltinis tarnyboje, kuri žinoma rusišku akronimu FSO.

Pranešimas minėtoje interneto svetainėje atsirado praėjusią savaitę. Tarnybos atstovė komentuoti atsisakė.

Kremlių remiantis laikraštis "Izvestija" rašė, kad ta valstybinė tarnyba nori nupirkti 20 rašomųjų mašinėlių, nes naudoti kompiuterius rengiant slapčiausius dokumentus gali nebebūti saugu.

"Po skandalų dėl slaptų dokumentų išplatinimo "WikiLeaks", Edwardo Snowdeno demaskavimų, pranešimų apie tai, kad Dmitrijaus Medvedevo buvo pasiklausoma per jo vizitą G-20 viršūnių susitikime Londone, buvo nuspręsta išplėsti popierinių dokumentų kūrimo praktiką", - rašė laikraštis, remdamasis šaltiniu FSO.

Ne taip kaip spausdintuvai, kiekviena spausdinimo mašinėlė turi savo individualų braižą, tad įmanoma kiekvieną dokumentą susieti su mašinėle, kuria jis buvo atspausdintas, rašė "Izvestija".



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių