JAV Atstovų Rūmai buvo priversti skelbti pertrauką neišrinkę pirmininko

Naujajame JAV Kongrese antradienį įsivyravo sumaištis, nes dešiniojo sparno respublikonų grupė neleido favoritui Kevinui McCarthy (Kevinui Makarčiui) tapti Atstovų Rūmų pirmininku per kelis žeminančius balsavimus, vadinamus priekaištu partijos vadovybei.

Kalifornijai atstovaujančiam K. McCarthy reikėjo paprastos balsų daugumos, kad jis būtų išrinktas Atstovų Rūmų pirmininku – trečiu pagal svarbą pareigūnu po prezidento ir viceprezidento.

Tačiau pirmą kartą per šimtmetį respublikonams nepavyko išrinkti pirmininko per pirmuosius tris balsavimo turus.

Atstovų Rūmų kontrolę perėmusi Respublikonų partija, užuot šventusi, įsivėlė į kovą dėl pirmininko išrinkimo, galinčią dar labiau padidinti vidaus nesutarimus ir pakenkti K. McCarthy politinei karjerai.

57-erių kandidatui reikėjo 218 balsų žemuosiuose rūmuose, kur po pernai įvykusių vidurio kadencijos rinkimų respublikonai turi 222 vietas ir nedidelę persvarą prieš 212 vietų turinčius demokratus.

Tačiau K. McCarthy nepavyko suvaldyti partijos maištininkų, įskaitant kelis svarbius buvusio prezidento Donaldo Trumpo (Donaldo Trampo) sąjungininkus, ir jis sulaukė 19 balsų „prieš“ savo paties stovykloje per du pirmuosius balsavimus. Per trečią balsavimą prieš jį balsavo 20 respublikonų.

Jo pozicijos buvo tokios silpnos, kad jis per visus tris pirmuosius balsavimus pralaimėjo demokratų mažumos lyderiui Hakeemui Jeffriesui (Hakimui Džefrisui), tačiau mažai abejotina, kad galiausiai Atstovų Rūmų pirmininko plaktukas vis tiek atiteks kuriam nors respublikonui.

K. McCarthy seniai troško šių pareigų, tačiau 2015 metais pasitraukė iš kovos dėl daugybės klaidų ir dešiniojo sparno maišto.


Šiame straipsnyje: Atstovų rūmaiJAVpirmininkas

NAUJAUSI KOMENTARAI

!!!

!!!  portretas
Ir niekam nereikia to supisto pirmininko kkaip ir ju susmirdusios demokratijos PIZECAS TAI amerikai turim lanzbergy tipo nacistinis pirmininkas ir jam pizecas trokstu kad pries mirty pasivartaliotu kad noretu mirt greiciau nei gyvent kad jo visa dinastija...

ogi

ogi portretas
niekas nenori buti atsakingu uz ju visu nieksybes nebent uzhipnotizave iremins is savo demsaikos ?-;;-;;-0
VISI KOMENTARAI 2

Galerijos

Daugiau straipsnių