ES ir MERCOSUR pasirašė laisvosios prekybos susitarimą

  • Teksto dydis:

Europos Komisijos (EK) pirmininkė Ursula von der Leyen penktadienį paskelbė apie Europos Sąjungos ir Pietų Amerikos šalių bendrosios rinkos (MERCOSUR) bloko laisvosios prekybos susitarimo pasirašymą.

„Tai abiem pusėms naudingas susitarimas“, – sakė ji Urugvajuje, kur dalyvavo MERCOSUR, kuriam taip pat priklauso Brazilija, Argentina, Paragvajus, aukščiausiojo lygio susitikime.

Susitarimu siekiama panaikinti daugumą importo muitų ES ir MERCOSUR prekyboje, sukurti plačią laisvosios prekybos zoną, turinčią daugiau kaip 700 mln. gyventojų.

Beveik ketvirtį amžiaus rengtą susitarimą U. von der Leyen pavadino „tikrai istoriniu etapu“, kuriuo tiesiami prekybos tiltai tuo metu, kai „stiprūs vėjai pučia priešinga kryptimi – izoliacijos ir susiskaldymo link“.

Nors derybos baigtos, ES ir MERCOSUR susitarimui dar turi pritarti bent 15 iš 27 Europos Sąjungos valstybių narių, atstovaujančių 65 proc. visų ES gyventojų, taip pat Europos Parlamentas.

Prancūzija, kurią ne kartą purtė ūkininkų protestai, teigiančių, kad susitarimas sukels nesąžiningą konkurenciją, bandė formuoti blokuojančią ES šalių mažumą.

Lenkija stojo Prancūzijos pusėn, o šaltiniai Italijos vyriausybėje teigė, jog Roma „neįžvelgia sąlygų“ susitarimui paremti. Nyderlandai ir Austrija taip pat išreiškė abejonių.

Tačiau Vokietija, beviltiškai siekianti atverti daugiau prekybos galimybių, nes jos gamybos sektorius išgyvena niūrius laikus, kaip ir Ispanija, tvirtai pasisakė už ES ir MERCOSUR laisvosios prekybos susitarimą.

Jį ratifikavus, ES galėtų lengviau eksportuoti automobilius, mašinas ir farmacijos produkciją į Pietų Ameriką.

Savo ruožtu Brazilija ir jos kaimynės mažesniais ribojimais galėtų parduoti mėsą, cukrų, ryžius, medų, sojų pupeles ir kitus produktus į Europą.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Anonimas

Anonimas portretas
Valgo jie ten savo "nekokybišką" produkciją ir sveiki sau gyvena. Čia tik prigalvojo visokių nesąmonių. Tegul tik veža, pirksiu.

R

R portretas
O dar jei, ne duokdie, koks "covid" ir vėl užsidarysime savo šalių terororijose, kai produktų transportavimas stos, ir vietinę rinką aprūpinti turėtų vietiniai ūkininkai - išvis šakės. Galiu tik užjaust ūkininkus. O paskui ir mus. O kadangi LT nėra nei automobilių, nei mašinų, nei farmacijos gamybos - nelabai matau naudos LT išvis. Na, nebent per antrinę rinką,ty jei išjudins DE rinką, tai LT daugiau eksportuos į DE. Jei kas žinot daugiau, papildykit. Būtų įdomu daugiau nuomoni

R

R portretas
Vartotojui ne geriau. Nes šiame susitarime nėra keliama jokių sąlygų žemės ūkio produkcijos kokybei ( prifarširavimui trąšomis, atitikimui žaliajam kursui), o tai visiškai nekonkurencinga su ES ūkininkų sąlygomis. Negirdžiu LT politikų pozocijos šiuo klausimu. Man neramu, jei LT ūkininkai bus užsmaugti. Ir fausis taip, kad kainos iš pradžių kris dėl į rinką plūstančios pigios ir nekokybiškos produkcijos, o kai ES ūkininkai užsilenks, kainos šoks į viršų už tą pačią nekokybišką produkciją. Valgysim nežinodami ką.
VISI KOMENTARAI 4

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

Galerijos

Daugiau straipsnių