Anglijoje lietuvis be jokio perspėjimo atleistas iš darbo: vairuodamas sunkvežimį nedėvėjo kaukės

 • Teksto dydis:

Didžiojoje Britanijoje vairuotoju dirbęs lietuvis D. K. įpusėjus karantinui buvo atleistas iš darbo be jokio išankstinio perspėjimo. Teigiama, kad darbo tautietis neteko tik dėl to, kad vairuodamas sunkvežimį jis atsisakė dėvėti apsauginę veido kaukę.

Darbdavio ir darbuotojo kova netgi pasiekė darbo ginčų tribunolą, galiausiai priimtas sprendimas, kad toks tautiečio atleidimas nebuvo neteisėtas.

Basildone įsikūrusioje kompanijoje „Kent Foods Limited“ lietuvis dirbo nuo 2016 metų liepos iki 2020 metų birželio. Apie 90 procentų kompanijos darbo – krovinius pristatyti iš ir į kompaniją „Tate & Lyle’s“ (T&L). Šios dvi kompanijos tarpusavyje palaiko gerus verslo santykius.

Sprendžiant darbdavio ir darbuotojo ginčą šis faktas paminėtas neatsitiktinai. Esą prasidėjus karantinui, T&L įmonė nurodė, kad visi įvažiuojantys į teritoriją privalo dėvėti veido kaukes tam, kad būtų sumažinta tikimybė plisti koronavirusui. Tačiau šios taisyklės nebuvo atnaujintos ir paskelbtos oficialiose kompanijos taisyklėse, prieinamose viešai.

Prasidėjus karantinui ir nepaisius šios taisyklės, darbo neteko lietuvio kolega, kuris apie reikalavimus ir atleidimą žinute pranešė ir D. K., perspėdamas būti atsargiam. Tačiau lietuvis atsakė, kad jis nedaro nieko neleistino – sėdi sunkvežimio kabinoje, nėra atviroje patalpoje ir neprivalo dėvėti veido kaukės. Lietuvis kolegai taip pat persiuntė ir kompanijos taisykles, kuriose dar nebuvo nurodyta, kad veido kaukės – privaloma.

Vis dėlto, lietuvis pats netrukus įkliuvo už šios taisyklės nesilaikymą, tačiau ramiai to nepraleido.

Netrukus „Kent Food’s Ltd“ sulaukė T&L kompanijos laiško, kuriame rašoma: „Akivaizdu, kad jei D. K. negali pats pakrauti cukraus dėl to, kad nemūvi kaukės, jo darbo našumas yra paveiktas ir jis negali pilnai atlikti savo darbo“.

D. K. tvirtino, kad niekuomet ir ankstesniais kartais nedėvėjo veido kaukės kabinoje ir tai nebuvo kliūtis patekti į įmonės teritoriją, tuo labiau, taisyklės nėra atnaujintos oficialiuose įmonės nurodymuose, todėl lietuvis nesijaučia esąs kaltas.

Sulaukę keletos tokių nusiskundimų ir nesuradus bendros kalbos su darbuotoju, kompanija nusprendė atleisti lietuvį iš darbo. Nors darbo ginčų pribunolui D. K. teisinosi, galbūt jautėsi paveiktas pandemijos nežinios, sutrikęs ir dėl to neįsigilino į būtinybę mūvėti veido kaukę, tai nei tribunolo, nei darbdavio neįtikino.

Pirminis šaltinis: https://www.anglija.today/darbas/lietuvis-atleistas-is-darbo-uz-kaukes-nedevejimaNAUJAUSI KOMENTARAI

Jonas

Jonas portretas
Praeita savaite is darbo buvo atleistas vaikinas atsisakes vakcinuotis.Anglijoje yra pasakyta ir turi vykdyti,jei nesutinki-tavo problema

įdomu

įdomu portretas
Persiunčiau į UK šitą straipsnį ,galės pasidalinti.
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių