V.Puodžiūnas: „Dar ne viskas prarasta"

Dienraštis „Klaipėda", palydėdamas savo vyriausiąjį redaktorių Valdemarą Puodžiūną į politines batalijas, pakvietė jį atviram pokalbiui.

- Nepriklausomam kandidatui reikėjo surinkti tūkstantį apygardos, kurioje balotiruojasi, gyventojų parašų. Ar jau įvykdėte šią užduotį?

- Parašų surinkta per 1300. Dėkoju klaipėdiečiams, parėmusiems mano norą tapti nepriklausomu kandidatu apygardoje, kur esu gyvenęs didžiąją savo 46 metų gyvenimo dalį.

- Jūs spaudoje 18 metų. Susikūrėte savo įvaizdį, dirbate reikalingą darbą, juk sakoma, kad žiniasklaida - ketvirtoji valdžia. Kodėl nusprendėte siekti Seimo nario mandato?

- Natūralu, kad žurnalistai nuolat būna valdžios veiksmų sūkuryje, nes tokia mūsų darbo specifika ir pareiga. Tačiau turbūt ne vien žiniasklaidos atstovai pastebi, kad Lietuvoje vyksta labai keisti dalykai. Negaliu ramiai į juos žiūrėti. Atrodytų, kad valdžios žmonės nuolat kalba teisingai, netgi konstruktyviai. Jie teigia žiną, kaip išspręsti vieną ar kitą problemą. Deja, viskas kalbomis ir baigiasi. Valdžia, sakyčiau, su Lietuvos žmonėmis žaidžia savotišką ritualinį žaidimą: vyksta posėdžiai, diskusijos, susitikimai, žmonės nuolat girdi kalbas lyg maldas apie tai, ką reikėtų daryti. Tačiau stebuklų nėra - pažadėtos gerovės žmonės nesulaukia. Todėl tūkstančiai jų emigruoja, nes nemato Lietuvoje jokios perspektyvos. Panašiai vos nepasielgė mano dukra Beata, pakėlusi sparnus studijuoti, o galbūt ir apsigyventi užsienyje. Man pavyko ją atkalbėti. Tačiau kiek daug jaunimo - netgi skatinami savo tėvų - emigravo.

Mano gyvenimiška patirtis tiesiog verste verčia pažiūrėti, kas iš tikrųjų verda tame politiniame katile, kuriame prikuriama tiek daug kvailysčių. Noriu prasiskverbti į politinio gyvenimo vidų, sudrumsti tuos baigiančius užakti vandenis, išsiaiškinti, kas iš tikrųjų trukdo šalies žmonėms geriau gyventi.

- Taigi einate į Seimą atlikti savotiško eksperimento?

- Galima traktuoti ir taip. Visos naujovės, progresas prasideda nuo eksperimentų. Jeigu jų nebus, viskas paliks taip, kaip yra. Mano tikslas - pakeisti tuščiažodžiavimą realiais darbais žmonių labui. Kuo daugiau naujame Seime bus nepriklausomų parlamentarų, tuo labiau privalės keistis partijos, jų požiūris į Lietuvos žmones, valdžios misiją. Manau, kad į parlamentą pateks nemažas būrys nepriklausomų kandidatų, kurie susiburs į frakciją, įveiksiančią neskaidrią politiką. Galiausiai aš galėsiu viešai papasakoti, kas iš tikrųjų vyksta prie valdžios lovio. Man to lovio nereikia.

Turiu darbą ir gaunu gerą atlyginimą. Bet aš taip pat, kaip ir kiti šalies žmonės, pavargau nuo nesąžiningų valdžios žaidimų. Einu į rinkimus be jokių įsipareigojimų politinėms grupuotėms. Rinkimų kampaniją finansuoju savo lėšomis. Esu ir būsiu įsipareigojęs tik klaipėdiečiams, kurių interesus nuoširdžiai ginsiu Seime, jei mane išrinks.

- Nejaugi ketinate aukoti asmenines lėšas dėl galimybės atstovauti savo rinkėjams, padėti klaipėdiečiams spręsti jų problemas, kurti visiems šalies žmonėms reikalingus įstatymus?

- Per 23 darbinės veiklos metus man pavyko šiek tiek sutaupyti. Todėl galiu aukoti dalį lėšų, kad savo vaikams ir anūkams galėčiau pasakyti, jog neužsidariau tarp keturių sienų, neužsisėdėjau prie sotaus stalo, nes man rūpėjo valstybės ateitis. 1991-ųjų sausio 13-osios naktį su kolegomis nepabūgome ateiti į darbą ir išleisti vienintelį tądien laikraštį Lietuvoje. Lemtingą naktį pasirodžiusi „Klaipėda" kvietė žmones nepasiduoti okupacijai. Laikraščiu mėginome pasėti viltį, kad nebūsime palaužti išorinės jėgos. Praėjus 17 metų matau kitus pavojus. Dabar mus gniuždo pačių išrinkta valdžia.

- Jūs kalbate apie dabartinę šalies padėtį aštriai ir kritiškai, tačiau ar tapęs Seimo nariu savo pažadų nepamiršite?

- Pasikartosiu, kad nesu įsipareigojęs niekam kitam, tik Baltijos apygardos rinkėjams. Tapęs Seimo nariu atidarysiu nemokamą telefono liniją. Klaipėdiečiai galės man skambinti, klausti, siūlyti ir priekaištauti. Norėsiu palaikyti su jais nuolatinį asmeninį ryšį. Mes jau visi matome, kad valdžia savo funkcijas vykdo atsainiai. Reikia mokesčių politikos, kuri skatintų verslą, reikia pramonės augimo, stabilių kainų, ekonominio-socialinio saugumo, būtina apriboti valdymo išlaidas, nedelsiant spręsti energetines problemas.

Nieko nepadaryta per ketverius metus po to, kai įsipareigojome Europai uždaryti atominę elektrinę. Valdžia savo neveiklumą sugalvojo dangstyti referendumu dėl atominės elektrinės darbo pratęsimo. Alternatyvi energetika, namų renovacija merdi, o šildymo kainos Klaipėdoje vien tik šiemet padidėjo daugiau nei 50 procentų.
Bet aš tikiu - dar ne viskas prarasta. Lietuvoje stiprus mokslo, verslo, pramonės, meno, kultūros, sporto potencialas. Todėl mūsų valstybė gali pasiekti Europos Sąjungos senbuvių šalių pragyvenimo lygį. Tereikia teisingų padorios, sąžiningos, neparsiduodančios valdžios sprendimų.

- Kaip į Jūsų sprendimą tapti politiku reagavo šeima, juk Seimo nariai nėra visuomenėje itin gerbiami?

- Svarbiausius gyvenimo sprendimus priimu tik pasitaręs su savo šeima: verslininke žmona Jolanta, Vilniaus universiteto pirmakurse dukra Beata ir S.Dacho vidurinės mokyklos septintoku Artūru. Mūsų šeimoje kiekvienas turi savo nuomonę ir yra skatinamas ją reikšti. Žmona ir vaikai palaikė mano sprendimą tapti politiku, nes jie tiki mano jėgomis ir sėkme, žino, kad politiką pasirinkau ne dėl savanaudiškumo, todėl ir jiems nepadarysiu gėdos.

- Matyt, ir aplinkinių nestebina, kad nutarėte siekti Seimo nario mandato. Jūs nuolat buvote aktyvus ir visuomeniškas žmogus, be to, kiekvienoje srityje stengėtės būti geriausias, ir tai beveik visada pavykdavo. Ar Seimas Jums - dar vienas iššūkis?

- Tikra tiesa, kad nuo pat vaikystės nenustygau vietoje. Ir sportavau, ir poeziją bei prozą kūriau, buvau skaitovas, režisavau ir vedžiau renginius, dainavau, su bičiuliais subūriau estradinį ansamblį. Mane viliojo kultūra, menas, sportas. Vaikystėje buvau neblogas trumpų distancijų bėgikas. Mano sprinterio gebėjimus tobulino garsi trenerė Algina Vilčinskienė. Paskui suviliojo krepšinis, nes paauglystėje buvau gana aukštas. Treniravausi pas gerai klaipėdiečiams žinomą krepšinio specialistą Grigorijų Pancerovą.

Potraukis humanitariniams dalykams lėmė studijas Valstybinės konservatorijos Klaipėdos fakultetuose (dabar Klaipėdos universiteto Menų fakultetas), kur įgijau lietuvių kalbos, literatūros ir teatro pedagogo specialybę.

Kūryba prieš aštuoniolika metų atviliojo ir į „Klaipėdos" redakciją. Čia teko susidurti ir su daugybės žmonių problemomis, kurias, įsikišus laikraščiui, pavykdavo išspręsti. Vis dėlto neretai vien straipsnio nepakakdavo. Tad ir į Seimą nusprendžiau kandidatuoti, kad turėčiau daugiau galių padėti žmonėms.

- Laikote save humanitaru, tačiau puikiai atsiskleidėte ir versle - būdamas ir dienraščio „Klaipėda" vyriausiasis redaktorius, ir jį leidusios bendrovės direktorius sugebėjote išgelbėti įmonę nuo bankroto.

- Kiekvienas šeimoje mokame tvarkyti savo biudžetą. Deja, mūsų valdžios vyrai ir moterys valstybę supranta kaip kažką šalia. Tas rūpestis valstybe apsiriboja savo šeima. O taip neturėtų būti. Ir bendrovėje reikalinga dermė tarp savo šeimos ir įmonės interesų. Ši harmonija ir leidžia sėkmingai dirbti. O ten, kur vadovo pagrindinis rūpestis - asmeniniai reikalai, atsiranda visokių nesusipratimų. Taip „Klaipėdoje" buvo atsitikę prieš šešerius metus. Reikėjo kardinalių pasikeitimų. Man vadovaujant bendrovė tapo viena iš geriausiai dirbančių įmonių Klaipėdos apskrityje. Galiausiai per rekordiškai trumpą laiką mes pastatėme naują spaustuvę, kuri yra viena moderniausių Lietuvoje.
Kai yra aiškus ir pozityvus tikslas, kai suburiama profesionali komanda, kai tikima tuo, ką daroma, tuomet rezultatai būna tik geri.NAUJAUSI KOMENTARAI

lieptas

lieptas portretas
teisingai masto zmogus. sekmes rinkimuose!

darius

darius portretas
Jei tokių žmonių Seime bus daugiau, tuomet imsime gerbti savo išrinktą valdžią.

AS

AS portretas
taip pat palaikau p.Puodziuna ir linkiu dideles sekmes .Kad tik daugiau tokiu zmoniu seime!
VISI KOMENTARAI 15

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Deinstitutionalizacija? Pratęsiant D. Pūro pesimistines mintis
  Deinstitutionalizacija? Pratęsiant D. Pūro pesimistines mintis

  Prieš penkerius metus Lietuvoje pradėtas globos įstaigų pertvarkos projektas, gavęs milžinišką Europos Sąjungos paramą, esminio lūžio neatnešė – negalią turintys žmonės ir toliau diskriminuojami neįgalumo pagrindu, o p...

 • Susintetintas skaidrumas
  Susintetintas skaidrumas

  Šis Seimas į šalies politikos istoriją save bando įrašyti skaidriausiomis raidėmis. Užteko vos trijų ketvirčių šios kadencijos, kad pagal skaidrumo lygį ne tik pavytume, bet ir nosį nušluostytume Vakarams. ...

 • Koks bus mokslų daktaro atlyginimas 2025-aisiais?
  Koks bus mokslų daktaro atlyginimas 2025-aisiais?

  Švietimo, mokslo ir sporto ministerija skelbia, kad parengė kolektyvinę sutartį su švietimo, aukštųjų mokyklų ir mokslo darbuotojų profsąjungomis. Sutartyje įsipareigota pasiekti, kad 2025-aisiais vidutinis mokytojo darbo užmokes...

  2
 • Ar Lietuvai reikia nemokamų muziejų?
  Ar Lietuvai reikia nemokamų muziejų?

  Neseniai teko lankytis Londone, senovinių ginklų parodoje Olimpijos parodų centre. Taip pat pasinaudojau proga jau ne pirmą kartą aplankyti Britų muziejų ir Valeso kolekciją. ...

  6
 • Kai sąžinė ima kriuksėti
  Kai sąžinė ima kriuksėti

  Žinome iš sovietmečio: kuo įnirtingiau liaudis priešinasi jai peršamoms nesąmonėms, tuo labiau niršta nomenklatūros atmatos. ...

  9
 • „Meylė“ kalbai
  „Meylė“ kalbai

  Lietuvių kalbos puoselėtojų padangėje – gūdžios sutemos. Vilniaus miesto apylinkės teismas pripažino vardo Leylą teisėtumą. Teisinės ietys susikryžiavo ne dėl jo reikšmės ( žodis – arabų kilmės, reiškia "naktis&...

  20
 • Buvusios pavergtosios šalys privalo pasisakyti dėl teisių pažeidimų Kinijoje
  Buvusios pavergtosios šalys privalo pasisakyti dėl teisių pažeidimų Kinijoje

  Mes žinome. Kinijos komunistų partijos elgesys su šalies kaliniais – neišvengiamas faktas. Mums nebekyla klausimų, kas ten dedasi – mes apie tai žinome. Žinome apie milijoną žmonių, laikomų perauklėjimo stovyklose. Apie naik...

  5
 • Lvovo knygų forumas: atrastasis laikas
  Lvovo knygų forumas: atrastasis laikas

  Prancūzų rašytojas Marcelis Proustas prieš daugiau nei šimtmetį savo garsiajame romanų cikle "Prarastojo laiko beieškant" aprašė fenomeną, rodantį, kad žmogus kaip būtybė yra linkęs daugelį dalykų pamir...

 • Žioplumas išgelbėjo pasaulį
  Žioplumas išgelbėjo pasaulį

  Kadaise gyveno Leonidas Iljičius (1906–1982). Šis SSRS monarchas garsėjo vešliais antakiais ir tuo, kad mėgo viešai bučiuotis su kitais vyrais. ...

  32
 • Mes priglausime
  Mes priglausime

  Pasaulinis suokalbis tęsiasi. Rusijos sportininkai dar nespėjo dorai grįžti į tarptautinę areną, o jiems jau gresia naujos drastiškos bausmės. Panašu, kad 2020 m. Tokijo olimpinės vasaros žaidynės ir 2022-ųjų Pekino žiemos olimpiado...

Daugiau straipsnių