Užimti paštą, telegrafą ir švietimo ministeriją

Vienas didžiausių praeito šimtmečio politinio terorizmo atstovų Vladimiras Uljanovas, (Leninas) vadovaudamas revoliucijai Rusijoje, pirmiausia nurodė užimti paštą, telegrafą, tiltus.

Reikia dialogo

Strategija aiški, izoliuoti valdžią nuo galimybės komunikuoti, sužlugdyti tarpinstitucinį darbą, bendravimą su piliečiais.

Nuo Lenino mirties jau praėjo beveik 100 metų, tačiau ne nuo visų jo nuveiktų darbų pasaulis atsigavęs ir šiandien.

Žmonijos vystymosi raida, manau, akivaizdžiai parodė, kad daug daugiau pasiekia tos šalys, kurios žengia evoliucijos, o ne revoliucijos keliu, naudodamos dialogą ir ieškodamos supratimo ir glaudesnio ryšio tarp atskirų visuomenės sluoksnių.

Būtent to, manau, šiandieną ir trūksta Lietuvoje: ieškoti glaudesnio, ryšio, atviresnio dialogo ir supratimo tarp atskirų visuomenės sluoksnių. Vietoj to pas mus dažnai pasirenkamas visuomenės supriešinimo kelias.

Lazda turi du galus

Dėl mažų gaisrininkų atlyginimų kalti teisėjai, nes jiems mokamos per didelės algos, dėl mažų medikų atlyginimų kalti mokytojai, nes jie streikuoja ir pirmiausia algas reikia kelti jiems, na o dėl visų mūsų bėdų kalta valdžia, nes ji mus visus apvagia.

Bet teisybės dėlei reikėtų pasakyti, kad valdžia esame mes patys. Visi tie, kurie ateiname per rinkimus ir išsirenkame tuos, kurie vykdys mūsų norus.

Todėl, manau, ir reikia kalbėtis su tais, kuriuos rinkome, todėl, kad jų rinkimų pažadai atitiko mūsų lūkesčius, apie tai, kodėl tie pažadai nevykdomi taip, kaip mums atrodo turėtų būti vykdomi.

Čia, mano nuomone, raktinis žodis yra kalbėtis. Aišku, dažnai pritrūksta kantrybės, atrodo, kiek galima kalbėtis, kai tavęs nuolat negirdi, tačiau nereikia užmiršti, kad lazda turi du galus. Kaip mokytojai, išsireikalavę sau deramų atlyginimų mokys mokinius spręsti ginčus nemojuojant kumščiais, o kalbant argumentuotai įrodinėti savo tiesas, kai patys lipa pro langus į ministerijos pastatą ir įsikuria ten tarsi savo namuose?

Kas susitvarkytų?

Užėmėme ministeriją, labai norint galima užimti ir ministrės namus (viešosios tvarkos saugotojai dėl vienokių ar kitokių priežasčių vis tiek nereaguoja), tačiau akivaizdu, kad ne čia problemos sprendimas.

Ministrė nesusitvarko su savo darbu. Ją atleidžia. Tačiau klausimo esmė – ar bet kuris kitas asmuo, eidamas švietimo ministro pareigas, susitvarkytų su esama situacija švietimo sektoriuje?

Mano nuomone, akivaizdu, kad problema ne tik ministrės, netgi ne vyriausybės darbe, o sisteminiame įstatymo leidėjų (Seimo narių) požiūryje į mūsų valstybės vystymosi raidą, pirmiausia atskirties tarp atskirų socialinių visuomenės sluoksnių mažinimo kontekste.

Todėl manau, kad pirmiausia atlyginimus padidinsime mokytojams, medikams, jie to nusipelnė, galiausiai padidinsime atlyginimus visiems.

Tačiau didelio džiaugsmo nuo to nebus. Padidėjus atlyginimams, išmetus į rinką didesnę pinigų emisiją sumažės jų perkamoji galia ir mūsų gyvenimas netaps lengvesnis bent jau finansine prasme.

Norint geriau gyventi mums visiems kartu reikia sukurti didesnį šalies BVP (bendrą vidaus produktą), sukurti didesnę mūsų gaminamų prekių ir paslaugų pridėtinę vertę, gebančią konkuruoti tarptautinėse rinkose. Tačiau tai galime padaryti tik susitarę tarpusavyje, pasitikėdami vieni kitais ir visus klausimus spręsdami argumentuoto dialogo kalba.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Aha

Aha portretas
Manau , kad net valytojai butų negražu lipti per langą ne į savo namus ...Tai tikrai žema iš žmogiškosios puses ...Kita vertus ministerija , kur lankosi ne tik LT atstovai , paversti valgykla , miegamuoju , miegmaišiu sandėliu labai neetiška ...Visi žino , kad LT visu rūsiu gyventojų atlyginimai per maži , o pensijos iš viso ubagiskos ... Na tai visi varom į savo ministerijas ir gyvenam ....:) O geriausia bus kai medikai suguzes į savo ministerija na , o kuriam pedagogui apendicitas ar kitas kuris organas sustreikuos ....!! Reikes tada su virtuviniu peiliu sau pilvą pačiam pjaut ...:) Fu kaip šlykštu , kad žmones nesupranta nuo ko ir kaip reikia teisybes pradėti reikalauti . Visur vyksta “ puotos maro metu” , kur tikrai galima sutaupyti ... be dideliu praradimu . Jau vien eglučių puosimo vajus kiek kainuoja , pinigai į orą išsaugomi , kai vargšai mokytojai beveik badauja ...!!!

As tai girdejau per TV.

As tai girdejau per TV. portretas
Teisingai mokytojai pasielge.Jei negali prisisaukti premjero,valdanciuju pokalbiui tai ka ponas patari daryti.Kiek skaiciau ne vien pinigai algos cia reikalaujamos.Ir nereikia tu ,kad negrazu,meptiimtina.Visi turi teise pareikalauti.Kodel per laidas ateje valdininkai su skaiciais sneka kiek milijonu istaskoma ivairiom firmelem kurios nieko nesukuria tik vaidina dirbancios,Tai svogeriai gauna nieko neveikdami milijonus,kuria nereikalingas reklamas,ivairius leidinius,lankstinukus kur metami i siuksliu dezes.O milijonu milijonai tam skiriami.

Jonas

Jonas portretas
Niekaip neimanoma suprasti tu zmoniu ,kurie nesusigaudo laike,butasis laikas,kas buvo,esamasis ,dabar,busimasis,dar bus.O dabar buvusiu vadovu ir buvusio seimo nuveiktus nelabai garbingus darbus,maisoma su dabar esancia valdzia ir semu.Turbut cia ir yra paslaptis maisyti siuos laikus,kad zmones nesusigaudytu.
VISI KOMENTARAI 11

Galerijos

  • Ar prezidento vadovaujama Valstybės gynimo taryba nieko nebereiškia?
    Ar prezidento vadovaujama Valstybės gynimo taryba nieko nebereiškia?

    Lietuvą pasiekė puiki žinia – Vokietijos gynybos pramonės gigantas ,,Rheinmetall AG‘‘ planuoja statyti Lietuvoje amunicijos gamyklą. Tai ne tik geros ir ilgalaikės darbo vietos viename iš Lietuvos regionų, Lietuvos eksporto didi...

    4
  • Žiurkėnas mumyse
    Žiurkėnas mumyse

    Reikia saugoti savo kailiuką, nes gyvename kosminės įtampos laikais. Todėl svarbu ne gynyba, o mityba. Visavertė. Tokia yra mūsų, žiurkėnų, ambicija. Misime iki susivėmimo ir gal išvengsime susinaikinimo. ...

    1
  • Po Sibirą – be vadovo
    Po Sibirą – be vadovo

    Įpusėjus 1911-ųjų vasarai, Josifas Visarionovičius Džiugašvilis (1878–1953) persikėlė į Vologdos miestą, mat caro valdžia jam čia leido pagyventi porą mėnesių. Vologdoje jis trumpam buvo užmezgęs romaną su paaugle Pelagėja Onufr...

    3
  • Kur dingo rinkimų kampanija?
    Kur dingo rinkimų kampanija?

    Gerai kažkas pastebėjo, kad pas mus nevyksta jokia rinkimų į šalies prezidentus kampanija. Praėjusią savaitę jau buvo paskelbti visi oficialūs kandidatai, tarp kurių yra milijonierių, tačiau nematyti nei plakatų, nei skelbimų su vieš...

    9
  • Ugnis ir vanduo
    Ugnis ir vanduo

    Pastarąsias dienas pasaulyje kažkaip nevaldomai įsišėlo ugnis ir vanduo – dvi iš keturių stichijų ar pradinių elementų, sukūrusių Žemę ir sudarančių jos egzistencijos pagrindą. Bent jau taip mąstyta Antikoje. ...

    1
  • Žodžiais dvoko nepridengsi
    Žodžiais dvoko nepridengsi

    Paputojo vienuoliktokų tarpinių patikrinimų jovalas, pakaitinis jo maišytojas garsiai trinktelėjo durimis, palikdamas dvoką uostyti 26 tūkst. gimnazistų, jų tėvams ir mokytojams. ...

    1
  • Jūros liga Trijų jūrų iniciatyvoje
    Jūros liga Trijų jūrų iniciatyvoje

    Geležinės uždangos jau seniai nebėra. Tačiau jos šešėlis dar juntamas. Kelių, geležinkelių, oro, energetikos ir kitokios jungtys yra prastesnės toje Europos pusėje, kuri patyrė komunistinį valdymą. Ypač prasta situacija dėl &Scaro...

  • Nevertiname, ką turime, prarandame – verkiame
    Nevertiname, ką turime, prarandame – verkiame

    Manau, kad kiekvienas žmogus tai galėtų pritaikyti sau, prisimindamas anapilin iškeliavusius artimus žmones ir nepanaudotą laiką bendravimui su širdžiai mielais. Bet šiandien ne apie tai. ...

    2
  • Kai net ir galvai reikia renovacijos
    Kai net ir galvai reikia renovacijos

    Atšyla oras, pakyla noras. Visų pirma, ginčytis, piktintis ir leisti žvygauti emocijoms dėl šildymo sezono (ne-)pabaigos. ...

    8
  • Vidaus vartojimas – Lietuvos ekonomikos augimo variklis
    Vidaus vartojimas – Lietuvos ekonomikos augimo variklis

    Išankstiniai indikatoriai rodo, kad ekonominis aktyvumas Lietuvoje laipsniškai atsigauna. Vis dėlto, kol daugelis pagrįstai Lietuvos ekonomikos atsigavimą sieja su eksporto ir pramonės rodikliais, vidaus vartojimas tampa ypač svarbiu kompone...

    1
Daugiau straipsnių