Tretieji namai – tarp knygų Pereiti į pagrindinį turinį

Tretieji namai – tarp knygų

2010-10-12 23:59

Kaune prigiję pasikeitimų idėjomis renginiai "Pecha-Kucha" išjudina kūrybiškus žmones. Ketvirtadienio vakarą jiems atsivers Kauno apskrities viešosios bibliotekos (KAVB) durys. Knygų citadelei bus siekiama įpūsti naujos gyvybės.

Erdvė laisvalaikiui

Pasak renginio "Pecha-Kucha" organizatoriaus Andriaus Petkevičiaus, biblioteka nebuvo pasirinkta atsitiktinai. "Įdomu žmonėms biblioteką parodyti kitu kampu, nes dabar ši įstaiga asocijuojasi su kažkokiu senoviniu dalyku, į kurį eina daugiausiai moksliukai", – sakė A.Petkevičius.

Idėjos autorius mano, kad apskrities biblioteka galėtų būti ta vieta, kur galima leisti savo laisvalaikį su draugais – ji turi tapti trečiaisiais namais. "Mūsų tikslas – kad bibliotekoje būtų galima intelektualiai ir kūrybiškai leisti laiką", – dėstė A.Petkevičius.

"Manome, kad bibliotekai trūksta artimesnio ryšio su šiuolaikiniu jaunimu, netgi jos architektūra yra sovietinė, juntama ir sovietinė bibliotekos dvasia. Norime ją išlaisvinti, rengti labiau vakarietiškus renginius ir taip pritraukti daugiau žmonių", – sakė jis.

Idėjos autorius norėtų, kad žmonės į biblioteką ateitų ne tik tada, kai reikia parašyti referatą ar kursinį darbą. Čia juk galima ir kultūringai leisti laisvalaikį.

"Lietuvoje vyrauja tendencija: komerciniai knygynai kuriasi su kavinėmis. Tokias ir panašias galėtų įgyvendinti ir bibliotekos, kad skaitytojas jaukiai su kavos puodeliu galėtų skaityti knygas, bendrauti su bendraminčiais", – mintimis dalijosi A.Petkevičius.

Galimybė atsiskleisti

Būsimojo renginio laukia ir KVAB direktorė Asta Naudžiūnienė. "Manau, kad mūsų erdvė puikiai tinka šiam renginiui, nes ji yra laisvai prieinama visiems. Pas mus gali lankytis ne tik studentai ar moksleiviai, bet visi norintieji", – sakė ji.

Pasak direktorės, formatas "Pecha-Kucha" įmanomas visur – muziejuje ar net degalinėje. "Čia galima pasitikrinti savo galimybes. Taip skatinamas ne tik mūsų skaitytojų, bet visų, kurie neturi erdvės ir tribūnos išsakyti nuomonę, iniciatyvumas ir kūrybingumas. Stengsimės išjudinti kauniečius. Norime, kad tokio tipo renginiai būtų populiarūs ne tik užsienyje, bet ir Lietuvoje", – pasakojo A.Naudžiūnienė.

Ji tikino: naudinga bus kiekviena idėja, kuria pasidalys vakaro "Pecha-Kucha" dalyviai.

"Manau, kad bet kuri idėja, susijusi su kultūrinio gyvenimo skatinimu ir bibliotekos vaidmeniu visuomenėje, mums yra naudinga. Mes išklausome visus kiekviename pristatyme, ieškosime naudingos informacijos ir stengsimės ją panaudoti praktiškai", – sakė bibliotekos direktorė.

"Stengiamės kurti naujoviškos bibliotekos įvaizdį. Manau, kad studentams ar bedarbiams tai geras kontekstas parodyti savo sugebėjimus, nes salėje gali sėdėti ir dalyvių būsimi darbdaviai. Tai naudinga ir mums, todėl labai džiaugiamės žmonių pasiūlymais ir stengiamės jais pasinaudoti", – ragino A.Naudžiūnienė.

Renginiai nestokoja populiarumo

KVAB vyks jau šeštasis renginys "Pecha-Kucha", skatinantis miestiečių kūrybiškumą. Dauguma ateinančiųjų – ne klausytojai, o idėjų turintys ir jomis pasidalyti norintys žmonės, tie, kurie ieško rėmėjų savo projektams, taip pat ir verslininkai, ir valdininkai.

Kaunietė Lina Sabaitytė, buvusi visuose Kaune vykusiuose renginiuose "Pecha-Kucha", tvirtina, kad antrus metus besitęsiantis projektas populiarumo nestokoja. "Žmonių visada susirenka gausiai. Galėčiau išskirti paskutinį renginį kaip labai pasisekusį. Jis vyko "Abato menėje" – kamerinėje senamiesčio kavinėje", – pasakojo L.Sabaitytė.

Merginos nuomone, renginio sėkmė priklauso ir nuo erdvės, kurioje jis vyksta, ir nuo dalyvių kūrybiškumo. Dažniausia būna apie 10–12 dalyvių, kurie per trumpą laiką stengiasi pristatyti savo idėją.

Neseniai renginyje "Pecha-Kucha" buvo įgyvendinta naujovė – sudaryta vertinimo komisija, padedanti kontroliuoti dalyvius. Šiemet įsteigtas ir prizas – geriausiam kiekvieno renginio projekto autoriui atitenka 500 litų.


Čia keičiamasi idėjomis

"Pecha-Kucha" – tai prezentacijos forma, ja naudojantis kūrybiniai sumanymai pristatomi efektyviai, lengvai, informatyviai ir patraukliai. Šis idėjų pristatymo metodas gimė Tokijuje 2003 m., kai architektai Astrid Klein ir Markas Dythamas sumanė sukurti patrauklią terpę susitikti įvairiems menininkams, kurie galėtų įdomiai ir koncentruotai pristatyti visuomenei savo idėjas ir darbus. Ilgainiui šis pristatymo formatas išplito po visą pasaulį.

Pavadinimas "Pecha-Kucha" kilęs iš japonų šnekamosios kalbos ir reiškia "trumpas kalbėjimas". Šių renginių esmė – glausti, įdomūs pristatymai ir gana daug pranešėjų per vieną vakarą.

Vakarai "Pecha-Kucha" rengiami 177 pasaulio miestuose.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų