Kiek nesąmonių telpa į A. Verygos krepšelį

Važinėjau po vaizdingas savo gimtosios Šilutės apylinkes ir, važiuodamas pro vieną gyvenvietę, staiga paspaudžiau stabdžius: į važiuojamąją kelio dalį įšoko stipriai įkaušęs pusamžis vyriškis. Iš išsipūtusios kišenės kyšojo nugertas degtinės butelis.

Komendanto valanda

Nustebau: buvo sekmadienio pavakarys, parduotuvėse alkoholis jau neparduodamas. Jau kelios valandos, kaip įsigaliojusi "veryginė komendanto valanda", taip dabar juokaujama.

Tad iš kur pas vyriškį degtinė? Apsirūpino iš vakaro? Vyriškiui pasiūliau jį parvežti namo, nes iš neramios jaunystės laikų buvo šiek tiek pažįstamas, nors jau ir tada gerokai pageriantis.

Ir jis paaiškino, kad degtinės jis "prisilakė" ne iš vakar nusipirkęs, bet gavęs jos sekmadienį, jau po 15 val. Kaip jis sakė, "pas Bronę visada gausi ir degtinės, ir alaus, ir naminukės, nors ir šlykštaus skonio, nors ir vidurnaktį, bet už tai antkainis nėra labai didelis."

Taigi, Sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos išreklamuota alkoholio tramdymo politika nuėjo šuniui ant uodegos, nebent alkoholiu nelegaliai prekiaujančios "bobutės" jam labai dėkingos už dar SSRS paskutiniojo vadovo laikais buvusį itin populiarų pogrindinį verslą.

Ne vienintelė nesąmonė

Ir "komendanto valanda" alkoholiui – anaiptol ne vienintelė A.Verygos nesąmonė. Aš manau, kad net ne nesąmone, o nežmoniškumu galima pavadinti jo siūlymą iš ligonių kasų kompensuoti tik generinius vaistus.

Generiniai vaistai, paprastai tariant, yra originalių vaistų kopija. Tačiau tai nėra tai, ką feisbukine kalba vadiname "copy paste". Generiniai vaistai gali turėti ir šalutinį poveikį, ir ne gydyti, o atvirkščiai, kai kuriais atvejais pabloginti, žaloti sveikatą.

Manau, kad tai panašu į situaciją, kai vietoje legalios, saugiai pagamintos degtinės išgertumėte nevalytos naminukės, išvirtos iš cukrinių runkelių namų sąlygomis.

Paradoksali situacija, sveikatos apsaugos ministras, kuris privalo rūpintis šalies gyventojų sveikata, siūlo įdiegti sveikatai rizikingų vaistų kompensacijos sistemą!

A.Verygos išreklamuota alkoholio tramdymo politika nuėjo šuniui ant uodegos, nebent alkoholiu nelegaliai prekiaujančios bobutės jam labai dėkingos.

Pensininkas, visą gyvenimą sąžiningai mokėjęs mokesčius "Sodrai", neturės teisės susirgęs gauti tinkamų, originalių vaistų? Tai jau net ne nesąmonė, o pasityčiojimas iš savo valstybės piliečių.

Anekdotų herojus

A.Veryga jau seniai tapo tautos kuriamų anekdotų objektu. Daugelyje normalių demokratinių šalių toks ministras jau seniai būtų atsistatydinęs.

Bet Lietuvoje, nors ir požiūris į demokratiją gerokai skiriasi nuo Rusijos, Baltarusijos ar Šiaurės Korėjos, tačiau iki vakarietiško demokratijos suvokimo dar toloka.

Todėl ir augs pas mus jaunoji karta, stebėdama tai, kaip apgaudinėjami visą gyvenimą dirbę ir sąžiningai mokesčius mokėję, pasiligoję senjorai.

Toks pat, mano nuomone, ciniškas yra ir A.Verygos siūlymas neįtikusius gydytojus pacientams supaprastinta tvarka paduoti į teismą. Ministras remiasi Vakarų pavyzdžiu, esą daugelyje tenykščių šalių įprasta medikus duoti į teismą.

Taip, tai iš tiesų įprasta, pavyzdžiui, JAV. Bet mūsų ministras kažkodėl užmiršo, kad ten gydymas yra labai brangus, ir jau nuo seno pacientai įpratę bet kuriuo atveju pabandyti laimę per teismus atgauti nors dalį gydymo išlaidų.

Tačiau, kaip kažkada pasakojo vienas žymus lietuvių kilmės medikas, daug pagelbėjęs Lietuvai jai ypač sunkiais laikais, šviesaus atminimo kardiologas Rimgaudas Nemickas, "pacientai tų bylų dažniausiai nelaimi".

Pagaliau, ir tų pacientų atlyginimai ir pensijos, švelniai tariant, gerokai didesnės už mūsiškes.

Mūsų medikų, ypač šeimos gydytojų, atlyginimai – net ne kuklūs, o ubagiški, nevyniokime žodžių į vatą.

Sveikatos apsaugos ministras juk net nebando jiems padėti, o atvirkščiai, siūlo įmurdyti į teismų pelkę atsidėkodamas už tai, kad mano nuomone šiandieną jie didžiąja dalimi dirba vedami altruizmo prie jo (altruizmo) prisidurdami atlyginimą, kurį labiau tiktų vadinti pašalpa.NAUJAUSI KOMENTARAI

H

H portretas
Moki darbinu laikotarpių įmokas, ; atgauti .. papusk i špygą . Atviras plėšimas . Jei savo pinigėlius kaupčiau pats , kojinėje pirkčiau tą kas man reikalinga. Valstybė ne tik mano pensijai kaupiamus , bet ir gydymui skirtas lėšas nusavino. Tiksliau pažaliave valstiečiai . Didesnio bardako dar nebuvo.

...

... portretas
Čia tas pats, kur buvo vidaus vandenų direkcijos vadovu su nuline laivyba vandens keliuose? :D :D

kokia

kokia portretas
jie turi teise spresti uz mus,gydytis ar ne?kodel jie sprendzia kokiais vaistais gydytis,gyvenimas vienas ir mums patiems spresti ,kaip elgtis.Nusprende uz mus,kad tiks ir padirbiniai ,naturali atranka ,
VISI KOMENTARAI 11
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Koks bus mokslų daktaro atlyginimas 2025-aisiais?
  Koks bus mokslų daktaro atlyginimas 2025-aisiais?

  Švietimo, mokslo ir sporto ministerija skelbia, kad parengė kolektyvinę sutartį su švietimo, aukštųjų mokyklų ir mokslo darbuotojų profsąjungomis. Sutartyje įsipareigota pasiekti, kad 2025-aisiais vidutinis mokytojo darbo užmokes...

 • Ar Lietuvai reikia nemokamų muziejų?
  Ar Lietuvai reikia nemokamų muziejų?

  Neseniai teko lankytis Londone, senovinių ginklų parodoje Olimpijos parodų centre. Taip pat pasinaudojau proga jau ne pirmą kartą aplankyti Britų muziejų ir Valeso kolekciją. ...

  2
 • Kai sąžinė ima kriuksėti
  Kai sąžinė ima kriuksėti

  Žinome iš sovietmečio: kuo įnirtingiau liaudis priešinasi jai peršamoms nesąmonėms, tuo labiau niršta nomenklatūros atmatos. ...

  9
 • „Meylė“ kalbai
  „Meylė“ kalbai

  Lietuvių kalbos puoselėtojų padangėje – gūdžios sutemos. Vilniaus miesto apylinkės teismas pripažino vardo Leylą teisėtumą. Teisinės ietys susikryžiavo ne dėl jo reikšmės ( žodis – arabų kilmės, reiškia "naktis&...

  20
 • Buvusios pavergtosios šalys privalo pasisakyti dėl teisių pažeidimų Kinijoje
  Buvusios pavergtosios šalys privalo pasisakyti dėl teisių pažeidimų Kinijoje

  Mes žinome. Kinijos komunistų partijos elgesys su šalies kaliniais – neišvengiamas faktas. Mums nebekyla klausimų, kas ten dedasi – mes apie tai žinome. Žinome apie milijoną žmonių, laikomų perauklėjimo stovyklose. Apie naik...

  5
 • Lvovo knygų forumas: atrastasis laikas
  Lvovo knygų forumas: atrastasis laikas

  Prancūzų rašytojas Marcelis Proustas prieš daugiau nei šimtmetį savo garsiajame romanų cikle "Prarastojo laiko beieškant" aprašė fenomeną, rodantį, kad žmogus kaip būtybė yra linkęs daugelį dalykų pamir...

 • Žioplumas išgelbėjo pasaulį
  Žioplumas išgelbėjo pasaulį

  Kadaise gyveno Leonidas Iljičius (1906–1982). Šis SSRS monarchas garsėjo vešliais antakiais ir tuo, kad mėgo viešai bučiuotis su kitais vyrais. ...

  32
 • Mes priglausime
  Mes priglausime

  Pasaulinis suokalbis tęsiasi. Rusijos sportininkai dar nespėjo dorai grįžti į tarptautinę areną, o jiems jau gresia naujos drastiškos bausmės. Panašu, kad 2020 m. Tokijo olimpinės vasaros žaidynės ir 2022-ųjų Pekino žiemos olimpiado...

 • Šimtas pirma pasaulio pabaiga?
  Šimtas pirma pasaulio pabaiga?

  Man 26-eri ir jau sunkiai galiu suskaičiuoti, kiek per mano trumpą egzistavimą buvo gąsdinta pasaulio pabaigomis. Nerimą kėlė ir besibaigiantis Majų kalendorius, ir Vangos pranašystės, o kur dar reguliariai link Žemės skriejantys asteroidai? ...

  18
 • Lietuvos eksportas mažėja: ar jau skambinti pavojaus varpais?
  Lietuvos eksportas mažėja: ar jau skambinti pavojaus varpais?

  Pirmieji recesijos ženklai ėmė gaubti Vokietijos ekonomiką, prekybos karų paliaubų horizonte taip pat nesimato, o Jungtinė karalystė vis dar neranda jokios išeities iš užburto „Brexit“ rato. Neapibrėžtumas, kuris yra vienas...

  1
Daugiau straipsnių