Žemės mokesčio augimas - be precedento Pereiti į pagrindinį turinį

Žemės mokesčio augimas - be precedento

2003-09-10 09:00

Pozicija

Žemės mokesčio augimas - be precedento

Seimo narys

Štai ir išlindo yla iš maišo - Lietuvos kairiųjų politinių jėgų sudaryta Vyriausybė sugalvojo ženkliai pakelti žemės mokestį.

Didžiulį ir teisėtą žmonių pasipiktinimą sukėlusi istorija tokia - dar 2002 metais socialdemokratų ir socialliberalų Vyriausybė, vadovaujama A.M.Brazausko, nusprendė, kad reikia sudaryti naują žemės verčių žemėlapį ir 2003 metais žemės mokestį jau skaičiuoti pagal tas naujas vertes. Tačiau buvo sąmoningai pamiršta, kad dar 1992 priimtas žemės mokesčio įstatymas yra visomis prasmėmis pasenęs ir jame numatytas griežtas 1.5 proc. žemės mokesčio tarifas. Todėl Vyriausybei ženkliai padidinus žemės įvertinimą, žemės mokestis turėtų taip pat ženkliai išaugti. Kaip jau ne kartą yra buvę - “geroji” Vyriausybė lyg ir nekalta, ji tik padidino žemės įvertinimą, priartindama jį prie realių rinkos kainų, o Seimas juk priima įstatymus ir nustato mokesčius – jis kalčiausias.

Šito “gudraus” plano pasekmės - neturintis precedento žemės mokesčio augimas. Klaipėdiškiams, gyvenantiems privačių namų valdose, mokestis kiltų 6,76 karto, mokestis nuo komercinės paskirties žemės kiltų 4,92 karto. Tačiau labiausiai nukentėtų klaipėdiškiai sodininkai - sodininkų bendrijoms žemės mokestis brangtų 30,56 karto. Gniaužiantys kvapą skaičiai!

Seimas suskubo ginti savo munduro - gelbėti tautą nuo tokio drakoniško mokesčių didinimo. Sudaryta darbo grupė šiai problemai nagrinėti. Jos nariai - A.Butkevičius, R. Palaitis, G.Šivickas ir A.Skardžius. Praėjusį trečiadienį pirmajam posėdžiui darbo grupė išklausė Finansų ministerijos pateiktą informaciją ir konstatavo, kad toks drastiškas mokesčio pakėlimas neleistinas. Seimo nariai rekomendavo Vyriausybei neįvedinėti naujos žemės mokesčio mokėjimo tvarkos, kol nebus priimtas naujas žemės mokesčio įstatymas. Vyriausybė kol kas to nepadarė, bet pažadėjo tai padaryti artimiausioje ateityje.

Taigi panašu, kad šįkart šalies žiniasklaida kartu su opozicija garsiu rėkimu sugebėjo priversti valdančiąją socialdemokratų ir socialliberalų daugumą apsigalvoti ir bent jau dabar nedidinti žemės mokesčio. Tačiau ar pavyks to išvengti ateityje - kol kas nežinia. Tai priklausys nuo būsimo naujo žemės mokesčio įstatymo. Bet, turint omenyje, kad kiti metai yra Seimo rinkimų metai, mažai tikėtina, kad politikai pasiryš kelti mokesčius.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų